Închide meniul

Mihai Stoica, reacţie vehementă despre viitorul lui Andrei Cordea şi Andrei Vlad: “Împrumut? Niciodată!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 20 ianuarie 2023, 10:48

Comentarii
Mihai Stoica, reacţie vehementă despre viitorul lui Andrei Cordea şi Andrei Vlad: Împrumut? Niciodată!

Mihai Stoica, lângă Andrei Cordea / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Mihai Stoica a oferit detalii despre viitorul lui Andrei Cordea şi Andrei Vlad. Managerul general de la FCSB anunţă că sunt şanse infime să mai plece vreun jucător în această iarnă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Cordea a fost dorit în Bundesliga, de Augsburg, dar negocierile au picat. Nemţii îşi doreau să achite 3 milioane de euro, dar Gigi Becali nu a dorit să îşi reducă pretenţiile financiare. Patronul vicecampioanei României a cerut 3 milioane de euro.

Mihai Stoica, anunţ despre viitorul lui Andrei Cordea şi Andrei Vlad

A fost interes şi pentru Andrei Vlad, care s-a declarat nemulţumit de statutul de rezervă şi a dezvăluit că vrea să plece. Polonezii de la Zaglebie Lubin ar fi încercat să îl împrumute.

MM asigură că niciun jucător important, de la FCSB, nu va pleca sub formă de împrumut. Mai mult, oficialul roş-albaştrilor a spus că pe adresa clubului nu s-a primit nicio ofertă oficială.

Toţi suntem aproape de plecare, plecarea în România. În rest, nu e nimeni mai aproape de plecarea la un alt club, pentru că în momentul ăsta nu există nicio ofertă oficială pentru niciun jucător. Doar încercări de a împrumuta jucători de la FCSB. Jucători importanţi de la noi în niciun caz nu vor pleca împrumut niciodată. (n.r. – Cordea?) Vorbiţi cu Neaga“, a declarat Mihai Stoica la orangesport.ro.

Reclamă
Reclamă

Deian Sorescu este singurul jucător transferat în pauza competiţională de FCSB. Au plecat Ianis Stoica, Alexandru Musi, Andrei Dumiter, Florin Achim, Marco Dulca, Radu Boboc şi Bogdan Rusu.

Gigi Becali, decis să-și vândă „satelitul”

Patronul de la FCSB spune că a pierdut mulți bani cu „satelitul” vicecampioanei și este dispus să renunțe la formația din liga secundă. Gigi Becali susține că a găsit deja un investitor interesat de proiectul de la Unirea Constanța.

Am vorbit și cu Burleanu acum câteva zile. Era vorba despre academii, era îngrijorat că desființez Academia. «Am înțeles că restrângeți activitatea», mi-a zis. Nu desființez nimic, domnule! Doar ce nu are valoare dau afară, că nu-s fraier.

Reclamă

L-am pus pe MM acum să aducă și de la Unirea Constanța toți jucătorii buni, a zis că 5 au valoare. Pe ăia i-am dat la niște echipe împrumut. Echipa de la Constanța va m-a costat cam 500.000 de euro.

Argăseală nu poate să le semneze rezilierile de acolo pentru că are nevoie de aprobarea mea. Acum cineva va prelua echipa o ia cu tot cu jucători. Eu nu pot să îi dau echipa fără jucători. Îmi dă omul 200.000 de euro. Pierd 375.000 de euro, asta e.

S-a găsit investitor, este cineva care aduce jucători din străinătate. Vrea să aducă jucători valoroși din străinătate. Vrea să intre în Liga 1, apoi să îi vândă. Vrea să facă o piață de jucători. Asta vrea omul să facă. Eu i-am zis că nu mă mai intereasează”, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

După 16 meciuri jucate în Liga 2, Unirea Constanța ocupă ultimul loc, cu doar 12 puncte.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:52
Metaloglobus – Universitatea Craiova, 14:00, LIVE SCORE. Oltenii pot trece pe primul loc
11:52
Gabi Tamaș, vedeta de la Asia Express, a debutat în Liga 4: “Mai sunt și înjurături, ca pe vremuri”
11:28
Anunţul lui Valeriu Iftime despre transferuri după ce FC Botoşani a devenit liderul surprinzător al Ligii 1!
11:16
Reacţia lui Arne Slot după ce Liverpool s-a prăbuşit, suferind a 4-a înfrângere la rând în Premier League!
11:06
Depunctare şi interdicţie la transferuri pentru un club de tradiţie din România! Reacţia oficială
10:24
Lamine Yamal a “încins” iar El Clasico, după ce a acuzat-o pe Real Madrid că “fură”! Mesajul pentru marii rivali
1 Ce a spus Sabrina Voinea când şi-a văzut nota de locul 4 după exerciţiul de la sol. S-a uitat dezamăgită spre mama ei 2 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Mexicului. Cursa începe la 21:45 (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY) 3 Cristi Chivu, discurs de mare antrenor după Napoli – Inter 3-1! I-a dat replica lui Conte: “Trebuie să evoluăm” 4 Gigi Becali, dezvăluire incredibilă despre sfințirea Catedralei Neamului. Fără precedent 5 Cristi Chivu l-a întrerupt pe un jurnalist în timpul conferinţei de presă: “Sunt român” 6 Ştefan Baiaram a vrut să îi returneze lui Mirel Rădoi cadoul de 18.000 de euro! Dezvăluirea lui Mihai Rotaru
Citește și