Mihai Stoica, reacție vehementă după ce FCSB a avut un gol anulat în 0-2 cu Hermannstadt: “E viciere de rezultat!”

Alex Ioniță Publicat: 26 august 2024, 22:00

Comentarii
Mihai Stoica, reacție vehementă după ce FCSB a avut un gol anulat în 0-2 cu Hermannstadt: E viciere de rezultat!

Mihai Stoica, la un meci / Profimedia Images

Mihai Stoica a avut o reacție vehementă după ce FCSB a avut un gol anulat în 0-2 cu Hermannstadt. Oficialul campioanei nu s-a ferit de cuvinte și a transmis un mesaj dur.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a fost învinsă de Hermannstadt, cu scorul de 0-2, în etapa a 7-a din Liga 1. Partida de la Sibiu a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro.

Mihai Stoica, reacție vehementă după ce FCSB a avut un gol anulat în 0-2 cu Hermannstadt

Înainte de pauză, Ngezana a dat lovitura pentru FCSB, după o fază fixă. Totuși, reușita acestuia a fost anulată după consultarea arbitrajului video, din cauza unui fault în atac.

Mihai Stoica este însă de părere că golul lui Ngezana a fost perfect valabil și că centralul partidei a viciat rezultatul.

“E viciere de rezultat, gol valabil anulat la 0-0 şi, pentru că am văzut că ne explică Balaj, dar ne explică pe jumătate. E ţinere reciprocă, dar şi Biceanu îl ţine pe Tănase şi e simulare clară.

Reclamă
Reclamă

Nimeni nu poate nega mâinile lui Biceanu de pe Tănase, iar la ţinere reciprocă laşi jocul să continue. Biceanu simulează ordinar, se aruncă, nu-l aruncă Tănase. Dacă tot cauţi… Meciul a fost arbitrat de Feşnic, nu de Flueran, Feşnic a fost la VAR, el i-a spus să anuleze golul şi ce să faci?! L-a chemat la VAR şi singurul care a menţinut decizia a fost Haţegan.

Îl gâdilă pe la coaste Tănase, dar să-mi explicaţi cum se aruncă Biceanu. E ţinere reciprocă, nu vreau să discut prea mult”, a spus Mihai Stoica, la primasport.ro.

Gigi Becali l-a ascultat pe Mihai Stoica şi FCSB s-a făcut de râs cu Hermannstadt

Gigi Becali l-a ascultat pe Mihai Stoica şi FCSB s-a făcut de râs cu Hermannstadt, pierzând la Sibiu, 0-2. Aşa cum din păcate ne-a obişnuit, patronul decide totul la echipa campioană, dar, câteodată, mai face şi greşeala de a asculta de alţi oameni din club.

Reclamă

A fost cazul la pauza meciului Hermannstadt – FCSB. Becali s-a lăsat convins să îl trimită pe Vlad Chiricheş pe teren, în locul lui Nghezana. O decizie dezastruoasă, ţinând cont că veteranul de 34 de ani poate fi considerat vinovat la ambele goluri încasate de campioni.

„Cum l-am scos pe Ngezana, l-am băgat pe Chiricheș, care… Eu le-am spus că am emoții când îl văd pe Chiricheș. Eu le-am spus să jucăm cu Kiki fundaș central, că a jucat pe la Hagi.

I-am spus lui MM să jucăm cu Lixandru, a zis că e Chiricheș. Nu știu ce o să facem. O să văd. Primul gol, al lui Chiricheș. Al doilea gol, el îl invita pe Lixandru, păi e mingea ta, bă, că ești cu fața. Doamne! Te doare capul”, a spus Becali, citat de digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:35

Radu Drăguşin pleacă în Germania. Şi-a dat acordul pentru un transfer de 20 de milioane de euro!

16:31

Veste excelentă pentru Chivu! Revine la antrenamente și ar putea fi apt pentru meciul de titlu contra Parmei

16:28

BREAKING NEWSȘoc în gimnastica din România! Ana Bărbosu, suspendată dur într-un caz de dopaj

16:22

Pleacă de la Manchester City după 10 ani! „Cetățenii” au făcut anunțul oficial

16:11

Revenire de excepție pe banca celor de la Real Madrid! Jose Mourinho, marele favorit pentru înlocuirea lui Arbeloa

15:32

Jannik Sinner îşi continuă “marşul” către o performanţă istorică. Liderul ATP, calificare fără emoţii în sferturi la Madrid

1 Antrenorul care i-a spus “Da” lui Gigi Becali şi e gata să semneze cu FCSB: “E deja la Bucureşti” 2 Anunţul UEFA după ce s-a cerut retrogradarea clubului Inter 3 Răzvan Lucescu a făcut anunţul, după ce Mihai Stoica a spus că îl vrea la FCSB: “Am avut oameni puternici ca patroni” 4 Florin Tănase a numit antrenorul pe care îl vrea la FCSB: “A avut rezultate incredibile” 5 Decizia luată de conducerea Rapidului în privinţa lui Gâlcă, după ce giuleştenii au fost umiliţi de Dinamo! 6 „Un nou Calciopoli?!” Ce riscă Interul lui Chivu în acest moment, după scandalul de arbitraj
Citește și