Închide meniul

Mihai Stoica știe cum se poate rezolva conflictul dintre Aaron Boupendza și fanii Rapidului: “Se va face pace”

Alex Ioniță Publicat: 4 decembrie 2024, 19:46

Comentarii
Mihai Stoica știe cum se poate rezolva conflictul dintre Aaron Boupendza și fanii Rapidului: Se va face pace

Mihai Stoica a analizat conflictul dintre Aaron Boupendza și fanii echipei Rapid / Profimedia

Președintele consiliului de administrație de la FCSB, Mihai Stoica, a vorbit despre conflictul dintre Aaron Boupendza și fanii Rapidului și a transmis și cum s-ar putea rezolva întreg scandalul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Aaron Boupendza a făcut o serie de gesturi către fanii Rapidului care l-au contestat pentru evoluțiile sale slabe, în timpul meciului cu Petrolul. Atunci, atacantul le-a făcut semn să tacă suporterilor.

Mihai Stoica a analizat conflictul dintre Aaron Boupendza și fanii Rapidului

Fanii echipei din Giulești nu l-au iertat pe Boupendza și, la meciul cu CS Afumați, au afișat un banner ostil: numărul gabonezului, 45, tăiat.

Totuși, Aaron a marcat în cadrul meciului din Cupa României, câștigat de giuleșteni cu scorul de 3-0 și a avut, per total, o evoluție bună, fiind aplaudat de o parte din fanii prezenți pe stadion.

Mihai Stoica a analizat acest conflict și este de părere că rezolvarea este “în gheata” lui Aaron Boupendza. Concret, oficialul de la FCSB a dat de înțeles că atacantul trebuie să aibă evoluții bune în tricoul echipei lui Marius Șumudică, pentru a fi iertat de suporteri.

Reclamă
Reclamă

„Rezolvarea e la el în gheată. E jucător bun, e jucător care aleargă de rupe. Nu e genul care să joace din amintiri, chiar pune tot ce are în slujba echipei. Se va face pace în curând. Nu poţi să ţii supărare pe un jucător de genul”, a spus Mihai Stoica, la primasport.ro.

Aaron Boupendza a ajuns la Rapid în luna septembrie, din postura de jucător liber de contract. De atunci a adunat 8 meciuri în tricoul echipei antrenate de Marius Șumudică, în care a marcat de 3 ori, în toate competițiile.

În momentul de față, atacantul din Gabon este cotat la suma de 4 milioane de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Reclamă

Marius Șumudică, mesaj direct despre conflictul dintre fani și Boupendza

După victoria cu CS Afumați, Marius Șumudică a transmis că a vorbit cu Aaron Boupendza despre fanii echipei și că i-a transmis acestuia faptul că “Giuleștiul este greu”.

Totodată, acesta a dat de înțeles că Aaron Boupendza și Clinton N’Jie pot pleca de la echipă, în situația în care suporterii nu vor fi mulțumiți de prestațiile acestora.

„Dar ce a făcut Boupendza la meciul trecut? Alţi jucători din Anglia sar în tribună, se bat cu suporteri. Sunt mulţi care în momentul de faţă ştiu că Boupendza a fost adus de Şumudică, că N’Jie a fost adus de Şumudică.

Eu am avut o discuţie cu Boupendza, i-am spus că Giuleştiul e greu. Aici am fost înjurat eu, Nae Manea, Pancu, Daniel Niculae… ăsta e Giuleştiul. Dar şi-a făcut treaba, a marcat… eu nu cred că ar trebui să fie un conflict între fani şi Boupendza. Ce facem, le facem pe plac celorlalţi? Dacă vreţi, hai să le facem pe plac celorlalţi?!

A doua zi l-a luat în braţe pe Dobre şi şi-a cerut scuze. Dacă lumea e nemulţumită de Boupendza îi dăm viteză, să îşi ia viză. Şi el, şi N’Jie. Care e problema?”, a spus Marius Șumudică, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui schimbaţi antrenorii la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:55
Fotbalistul inventat de Mircea Lucescu la naţionala României, ofertat de FCSB şi Dinamo! “Ni-l dorim”
17:52
Pisa – Inter 0-2. Echipa lui Cristi Chivu, prima victorie după două înfrângeri. Dennis Man a fost rezervă la PSV
17:50
LIVE VIDEOCursa Marelui Premiu din Qatar e ACUM. Lando Norris poate cuceri titlul mondial
17:32
Salariul fabulos pe care îl câştigă un jucător al Universităţii Craiova. E cel mai bine plătit jucător din Liga 1!
17:12
Christian Horner, refuzat de o echipă din Formula 1: “Nu se va întâmpla”
17:09
Pleacă Daniel Pancu după înfrângerea şoc cu FC Argeş? Anunţul oficial: “S-a simţit”
1 FotoAfacerea în care a pierdut 25 de milioane de euro românul celebru care are avion privat, dar merge cu metroul 2 VIDEOOscar Piastri, pole-position în Marele Premiu din Qatar. Cursa e duminică de la 18:00 (Antena 3 CNN și AntenaPLAY) 3 Patronul cu care Mircea Lucescu a făcut istorie cumpără un club din Liga 1. “Discuţii avansate” 4 “Asta mi-a spus” Decizia lui Nicolae Stanciu în privinţa viitorului său! 5 Marea companie din România care i-a adus lui Cristi Borcea “300 de milioane de euro”. Afaceristul a recunoscut 6 Salariul incredibil pe care românul Cristi Chivu îl are la Inter. Ce bani au Mircea Lucescu şi Cosmin Olăroiu
Citește și