Închide meniul

Mihai Stoica vrea ca FCSB să joace precum o echipă din Premier League: “Trebuie să învăţăm şi noi”

Alex Masgras Publicat: 2 septembrie 2023, 10:55

Mihai Stoica vrea ca FCSB să joace precum o echipă din Premier League: Trebuie să învăţăm şi noi

Mihai Stoica / Profimedia

Mihai Stoica vrea ca FCSB să joace precum o echipă din Premier League. Oficialul roş-albaştrilor a postat un videoclip pe pagina sa de Facebook cu jocul de posesie al celor de la Brighton, revelaţia sezonului trecut din prima ligă engleză.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Echipa antrenată de Roberto De Zerbi a încheiat sezonul trecut pe locul 6 şi va juca în această toamnă în grupele Europa League.

Mihai Stoica vrea ca FCSB să joace precum o echipă din Premier League: “Trebuie să învăţăm şi noi”

Mihai Stoica are mari speranţe în ceea ce priveşte jocul lui FCSB. Oficialul vicecampioanei României are deja un model pentru echipa sa. Mihai Stoica este impresionat de jocul lui Brighton, echipa antrenată de Roberto De Zerbi, revelaţia sezonului trecut din Premier League.

Oficialul roş-albaştrilor a postat pe contul său de Facebook un videoclip cu jocul de posesie al “pescăruşilor” şi speră ca FCSB să ajungă să joace la fel ca formaţia care a încheiat pe locul 6 sezonul trecut din Premier League.

“Trebuie să învățăm să jucăm și noi așa, dar mai durează”, a scris Mihai Stoica pe Facebook.

Reclamă
Reclamă

Brighton va debuta în Europa League în acest sezon, acolo unde a fost repartizată într-o grupă din care mai fac parte Ajax, Marseille şi AEK Atena.

În acest început de sezon din Premier League, echipa lui Roberto De Zerbi are două victorii şi o înfrângere.

Veste excelentă pentru FCSB, înaintea duelului cu Universitatea Craiova

Veste excelentă pentru FCSB! Doi jucători importanţi, Adrian Șut și Alexandru Băluță, revin la derby-ul cu Universitatea Craiova, care se dispută în această seară, de la ora 21:45, pe stadionul din Ghencea.

Reclamă

Potrivit fanatik.ro, Adrian Şut şi Alexandru Băluţă au fost refăcuţi şi ar putea intra pe teren încă din primul minut în derby-ul FCSB – Universitatea Craiova.

Cum ar putea arăta FCSB la meciul cu Universitatea Craiova: Târnovanu – Ov. Popescu, Dawa, Haruț (Ngezana), Radunovic – Olaru, Șut, Djokovic – Băluță, Compagno, Octavian Popescu

În ultimul meci din Liga 1 FCSB a fost învinsă cu 2-1 de către UTA Arad. Roş-albaştrii au deschis scorul, în minutul 4, prin Florinel Coman, dar arădenii au întors rezultatul partidei, prin golurile marcate de Fabry (min. 18, penalty) şi Godberg Cooper (min. 60).

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:48

Metaloglobus – Poli Iași 1-0. Echipa lui Ianis Zicu a promovat în Liga 1. Dezastru pentru moldoveni

22:15

Max Verstappen riscă să fie suspendat după ciocnirea cu George Russell, din Marele Premiu al Spaniei

21:50

Ambulanţa a intrat pe teren în Metaloglobus – Poli Iaşi! Rareş Ispas s-a accidentat grav

21:40

Răzvan Burleanu, sfaturi pentru Ianis Hagi! Tricolorul, prezent la Mogoşoaia: “Ne dorim să-şi revină”

21:16

VideoKyle Walker, surprins de rezultatul finalei UEFA Champions League: “Mă aşteptam să fie echilibrat”

21:12

Andrei Rațiu a dat verdictul! Cel mai tare adversar din La Liga pentru tricolor: “Au fost meciuri mai grele”

1 VIDEOOscar Piastri a câştigat calificările Marelui Premiu al Spaniei! Podiumul, completat de Norris şi Verstappen 2 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 3 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 4 Costel Gâlcă s-a înţeles cu Dan Şucu şi urmează să o preia pe Rapid. Îl va înlocui pe Marius Şumudică în Giuleşti 5 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 6 Charles Leclerc, replică pentru Max Verstappen! Olandezul a vrut penalizarea pilotului de la Ferrari
Citește și