Închide meniul
EXCLUSIV

Mihai Stoichiţă, mesaj despre transferul lui Darius Olaru la Genoa: “Am înţeles că e aproape fixat”! Ce a spus despre accidentarea căpitanului FCSB-ului

Bogdan Stănescu Publicat: 13 ianuarie 2025, 21:24

Comentarii
Mihai Stoichiţă, mesaj despre transferul lui Darius Olaru la Genoa: Am înţeles că e aproape fixat! Ce a spus despre accidentarea căpitanului FCSB-ului

Darius Olaru, părăsind terenul în lacrimi după accidentarea cu Hamburg / AntenaSport

Mihai Stoichiţă a comentat accidentarea lui Darius Olaru din meciul amical al FCSB-ului cu Hamburg. Roş-albaştrii au învins cu 2-1 echipa din Germania, dar l-au pierdut pe căpitanul Olaru, care s-a ales cu o luxaţie la umăr.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Stoichiţă a declarat că transferul lui Olaru e aproape fixat, un impediment putând fi această accidentare care îl va ţine departe de gazon pe căpitanul FCSB-ului mai multe săptămâni.

Mihai Stoichiţă, despre Darius Olaru: “Am înţeles că vrea să-l ia Genoa, s-ar duce”

(n.r: Pe Olaru îl vedeți să plece, credeți că e momentul să plece?) Păi, am înțeles că deja este aproape fixat transferul.

Numai chestia asta cu umărul, nu știu ce a fost, n-am putut să văd meciul. Îmi pare rău pentru Darius, care avea o perioadă foarte bună, dar se face bine, am înțeles că în trei săptămâni e ok totul.

(n.r: Unde ar putea să plece?) Păi am înțeles că vrea să-l ia Genoa, ceva de genul, văd că Genoa merge foarte bine, deci s-ar duce la o echipă care are perspectiva de a se menține în Serie A”, a declarat Mihai Stoichiţă în exclusivitate pentru AntenaSport.

Reclamă
Reclamă

Mircea Lucescu a comentat şi el accidentarea lui Darius Olaru: „E şi vina lui. Un mare ghinion”

Mircea Lucescu a vorbit despre accidentarea lui Darius Olaru, care a suferit o luxaţie la umăr în meciul FCSB – Hamburg 2-1. Selecţionerul naţionalei a susţinut că a fost şi vina lui Darius Olaru fiindcă a fost foarte nervos la acel meci.

Lucescu a considerat că adversarii l-au pândit pe Olaru. O intrare foarte grea a dus la accidentarea lui Olaru, care va lipsi 4-5 săptămâni. Becali şi-a manifestat speranţa că el va fi apt pentru duelul cu Rapid din luna martie.

Asta într-adevăr e un mare ghinion, o mare pierdere în primul rând pentru el ca jucător. Pe urmă şi pentru Steaua (n.r: FCSB). Eu sper cel puţin pentru echipa naţională să nu fie o problemă, sunt două luni, se poate reface.

Reclamă

Cred că si el a gresit acolo pentru că era extrem de nervos, a făcut vreo 3 faulturi la rând până când, pesemne, că l-au pândit, că intrarea a fost destul de agresivă. Nu şi-a putut menţine echilibrul şi a căzut aşa cum a căzut”, a declarat Mircea Lucescu.

Darius Olaru a văzut meciul cu Dinamo Kiev din camera de hotel. Căpitanul FCSB-ului are o cotă de piaţă de 7.5 milioane de euro, potrivit transfermarkt.com. În acest sezon a marcat 15 goluri şi a oferit 7 pase decisive în cele 30 de meciuri din toate competiţiile. Înainte de accidentare, presa italiană a scris despre un posibil transfer al lui Olaru la Genoa, formaţia patronată de Dan Şucu. Olaru a fost exponenţial pentru FCSB şi în Europa League.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:16
Mircea Lucescu, vizită de urgenţă la Genoa pentru Nicolae Stanciu. Anunţ clar despre transferul la Rapid
11:14
Primul jucător care pleacă de la Rapid în această iarnă! Anunţul lui Victor Angelescu
10:56
“Nu meritam un egal. Am lăsat de dorit”. Prima reacţie din partea conducerii Rapidului, după eşecul din derby-ul cu FCSB
10:52
Amenda uriaşă de 35.000 de dolari în NBA
10:47
Daniel Bîrligea, făcut praf după ieşirea incredibilă din derby-ul cu Rapid: “Trebuie scos din lot”
10:46
Recordul negativ stabilit de FCSB, după victoria din derby-ul cu Rapid. Ce s-a întâmplat pentru prima dată în istoria clubului
1 Gigi Becali, transfer-surpriză la FCSB! Jucătorul pe care îl vrea patronul campioanei 2 FotoAfacerile cu care şi-a mărit de 4 ori averea milionarul român care are avion privat, dar merge cu metroul! 3 A văzut ce a făcut Dennis Man și a înjurat. Românul, protagonistul unui moment tensionat în Utrecht – PSV 4 Andrei Nicolescu a făcut anunţul pentru 2026, după UTA – Dinamo 2-0: “Să vină cu 3 milioane de euro!” 5 “M-a sunat domnul Stoica” Dorit de FCSB şi Rapid, Kevin Ciubotaru a spus unde vrea să se transfere! 6 Gigi Becali l-a “luat la ţintă” pe Daniel Bîrligea, apoi a anunţat o decizie surprinzătoare în privinţa lui!
Citește și