Mircea Lucescu, la Rapid? Dan Șucu a dat răspunsul pe loc: “O să discut!”. Veste răsunătoare în Giulești

Cosmin Cioboată Publicat: 21 decembrie 2022, 9:38

Comentarii
Mircea Lucescu, la Rapid? Dan Șucu a dat răspunsul pe loc: O să discut!. Veste răsunătoare în Giulești

Mircea Lucescu / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mircea Lucescu, la Rapid? Despre acest scenariu răsunător a fost întrebat chiar Dan Șucu, co-finanțatorul clubului din Giulești. Omul de afaceri a oferit un răspuns pe loc, arătându-se extrem de interesat de această posibilitate.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Il Luce” a scris istorie la Rapid, după ce a adus în palmaresul clubului al doilea titlu de campioană a României, în 1999.

Mircea Lucescu, la Rapid? Dan Șucu a dat răspunsul pe loc: “O să discut!”

În prezent, Mircea Lucescu se află pe banca lui Dinamo Kiev, dar multe voci susțin că viitorul antrenorului român în Ucraina este incert.

În aceste condiții, s-a adus în discuție posibilitatea ca Lucescu să revină la Rapid, pentru al treilea mandat.

Dan Șucu a anunțat că va discuta cu ceilalți oameni din conducere posibilitatea ca Mircea Lucescu să revină la Rapid în următorii ani.

Reclamă
Reclamă

“Nu-l cunosc foarte bine pe Mircea Lucescu, doar din ce am văzut ca rezultate. Un om cu rezultatele dânsului nu poate să nu fie un beneficiu pentru orice club din România și în principal pentru Rapid.

Mircea Lucescu creează o structură, o fundație pe baza căreia poți construi mai departe. Este interesantă informația (n.r. – Mircea Lucescu s-ar putea să nu mai continue în Ucraina), sigur o s-o discut cu colegii mei”, a spus Dan Șucu, pentru fanatik.ro.

Tehnicianul de 77 de ani a mai pregătit formația giuleșteană în perioadele 1997-1998 și 1999-2000, reușind să câștige 3 trofee: titlul de campioană (1999), Cupa României (1998) și Supercupa României (1999).

Reclamă

UTA – Rapid 1-1. Giuleștenii au smuls un punct la ultima fază!

Rapid a încheiat anul 2022 pe locul 4 în Liga 1, la 7 puncte în spatele liderului Farul Constanța. În ultima etapă din acest an, formația lui Adrian Mutu a încheiat la egalitate meciul cu UTA Arad, scor 1-1.

Giuleștenii au smuls un punct la ultima fază a meciului din etapa a 21-a din Liga 1. În prelungiri, Cristian Maxim l-a faultat în careu pe Dragoș Grigore, iar arbitrul central Marcel Bîrsan a dictat lovitură de la 11 metri.

Marko Dugandzic a egalat din penalty, în minutul 90+6. UTA reușise să deschidă scorul în minutul 40, după golul înscris de Philip Otele.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:26

Ferrari vs. Mercedes pe scena din munți

11:14

A plecat de la FCSB, dar poate rămâne în Liga 1. Jucătorul a dat cărțile pe față, după ce Gigi Becali a renunțat la el

11:12

“S-a terminat cu Zeljko Kopic”. A picat revenirea pe bancă a fostului antrenor de la Dinamo

11:04

Tragerea la sorți a țintarului noului sezon de Liga 1 LIVE TEXT, de la ora 15:00

10:42

Zi liberă națională! Victoria de la Cupa Mondială a generat isterie în țara calificată în 16-imile competiției

10:30

FCSB, tot mai aproape de al doilea transfer al verii. Mihai Stoica a confirmat: „Dorește să vină”

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026? S-au stabilit patru meciuri 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi” 4 VideoGreşeală uriaşă de arbitraj în Ecuador – Germania. Gol marcat după ce Pavlovic i-a dat un picior în faţă unui adversar 5 UPDATERăsturnare de situaţie! Gigi Becali a făcut anunţul despre Florin Tănase: “E rezolvată”. A anunţat şi un transfer 6 Când s-a născut, de fapt, Gigi Becali! Milionarul a făcut dezvăluirea uimitoare în ziua în care e sărbătorit
Citește și