Moment uluitor în Sepsi – Rapid! Andrei Chivulete a acordat penalty după aproape 6 minute de analiză VAR

Dragoș Vasile Publicat: 27 august 2022, 22:28

Moment uluitor în Sepsi - Rapid: Andrei Chivulete a acordat penalty după 5 minute de analiză VAR

Captură Orange Sport

Moment uluitor în Sepsi – Rapid. Andrei Chivulete a acordat penalty pentru covăsneni după aproape 6 minute de analiză VAR. Totul s-a întâmplat în prima repriză, după un duel între Antonio Sefer şi Denis Ciobotariu.

A fost haos în prima repriză a meciului dintre Sepsi şi Rapid. Meciul a fost întrerupt aproximativ 6 minute pentru analiza unei faze prin intermediul VAR.

Moment uluitor în Sepsi – Rapid: Andrei Chivulete a acordat penalty după 5 minute de analiză VAR

Duelul de la Sfântu Gheorghe s-a oprit în minutul 15, când Denis Ciobotariu a căzut în urma unui duel cu Antonio Sefer. Andrei Chivulete nu a văzut clar faza, astfel că a avut nevoie de intervenţia arbitrilor din camera VAR. Iniţial, arbitrul lăsase jocul să continue.

Au trecut 6 minute de analiză, după care „centralul” a acordat lovitură de la 11 metri. Mario Rondon a marcat, după ce l-a învins pe Roland Niczuly.

Adrian Mutu, anunț despre transferul mult visat la Rapid

Adrian Mutu a anunțat că își dorește cu orice preț să aducă un nou atacant la Rapid. „Briliantul” în continuare în căutări. Rapidiștii vor să-și găsească golgheter.

Rapid a făcut o campanie spectaculoasă de transferuri, însă giuleștenii nu se opresc aici. Adrian Mutu caută de zor un atacant care să rupă plasele rivalelor din Liga 1.

„Mai sunt două săptămâni de mercato, ne uităm după un vârf, dar e și postul care se poate acoperi cel mai greu. Cei buni au ajuns deja la echipe, alții sunt în discuții și nu putem să luăm ce a mai rămas, n-are rost dacă tot vrem să facem un transfer. Dacă nu aducem un vârf, vom aduce un tânăr de la tineret și vom vedea cum se descurcă.

Ne gândeam și la oportunitatea să luăm un jucător în vârstă foarte bun, dar ideea de bază era să alegem jucători nici foarte tineri, nici foarte în vârstă, nici foarte experimentați, dar nici începători”, a spus Adrian Mutu, conform digisport.ro.

23:55
VIDEORafa Mujica, un nou gol în AntenaPLAY. Atacantul dorit de Gigi Becali a marcat în Rio Ave – Arouca 1-1, din Liga Portugal
19
23:47
„E incredibil” Ce a remarcat Mihai Stoica la Gică Hagi după Farul – CFR Cluj 5-1
19
23:40
Formula 1: Cursa de sprint a Marelui Premiu al Chinei, LIVE pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY (06:00)
19
23:32
„Ce ar spune Dan Petrescu după ce aţi primit 5 goluri de la Farul?” Cristi Manea a cedat şi şi-a anunţat plecarea de la CFR Cluj
19
23:30
Palermo – Parma 0-0 în AntenaPLAY. Dennis Man şi Valentin Mihăilă s-au întrecut în ratări!
19
23:23
Mario Camora, devastat după Farul – CFR Cluj 5-1! Mesaj dur către colegi: „Să le fie ruşine tuturor, să nu ieşim din casă”
19
23:07
Gică Hagi a dezvăluit de ce a renunţat la Constantin Budescu: „Ştie că e un hotel frumos la Mamaia!”. Anunţ după Farul – CFR 5-1
19
22:59
Răspunsul lui Louis Munteanu atunci când a fost întrebat de interesul FCSB-ului şi al Rapidului! Ce a spus vedeta lui Gică Hagi
19
22:46
Ionuţ Cojocaru, noul star al lui Gică Hagi. „Dublă” şi assist în Farul – CFR Cluj 5-1: „Un meci formidabil! Asta trebuie să fac”
19
22:33
Farul a ajuns pe locul 2 în Liga 1, CFR Cluj a căzut pe 4 după umilinţa de la Ovidiu! Cum arată acum clasamentul în play-off