Momente penibile în Chindia Târgovişte – Farul Constanţa 1-1! Sistemul VAR nu a funcţionat, Colţescu a luat decizia după ce s-a uitat la fază pe o cameră de filmat

Valentin Pîrcălabu Publicat: 12 noiembrie 2022, 19:32

Momente penibile în Chindia - Farul Constanţa

Colaj Orange Sport

• Momente penibile în Chindia – Farul Constanţa
  • În minutul 82, Chindia a cerut un penalty la un duel între Corinus şi Popadiuc

Momente penibile în Chindia – Farul Constanţa cu sistemul VAR. În minutul 82, Chindia a cerut un penalty la un duel între Corinus şi Popadiuc. Iniţial, Sebastian Colţescu a considerat că duelul dintre cei doi a fost regulamentar.

Au fost momente penibile în finalul meciului dintre Chindia şi Farul Constanţa. La scorul de 1-0 pentru Farul, Sebastian Colţescu a fost chemat la monitor să revadă faza. Numai că monitorul nu a funcţionat, iar Sebastian Colţescu a fost pus de tehnologie într-o situaţie ingrată.

Momente penibile în Chindia Târgovişte – Farul Constanţa 1-1 cu sistemul VAR

Sebastian Colţescu a fost sfătuit să se uite pe o cameră de filmat pentru a revedea faza. Până la urmă, după o pauză de aproape 10 minute, Sebastian Colţescu a luat decizia de a acorda penalty pentru Chindia. Neguţ a transformat cu siguranţă lovitura de pedeapsă. Până la urmă, Chindia şi Farul Constanţa au terminat la egalitate, scor 1-1.

Chindia – Farul 1-1. Echipa lui Toni Petrea, salvată de VAR

Chindia Târgovişte a terminat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Farul Constanţa, ajungând la al şaptea meci consecutiv fără înfrângere. Sistemul VAR a avut din nou probleme tehnice.

La Ploieşti, Alexi Pitu a deschis scorul în minutul 60, iar Chindia a egalat dintr-un penalti. Arbitrul Sebastian Colţescu a dictat aut de poartă după o intervenţie a lui Corinus la Popadiuc, dar s-a dus la VAR. Consultarea sistemului VAR a durat opt minute, din cauza unor probleme tehnice, iar Colţescu a dictat penalti, care a fost transformat de Neguţ, în minutul 90.

Chindia se află la al şaptelea meci consecutiv fără înfrângere, iar Farul este lider în Superligă, cu 43 de puncte.

CHINDIA: Căbuz – Căpuşă, Celea, Orozco, Dumitraşcu (Grubac 70), Ioniţă – Ahmatov, Passaglia – Neguţ, Popadiuc, Dumitraşcu – D. Popa (Vorobjovas 90). ANTRENOR: Anton Petrea

FARUL: Aioani – Sârbu (Corinus 76), Larie, M. Popescu, Kiki (Borza 66) – Băluţă, Artean, Grameni (Casap 66) – Torje (Mazilu 60), Alibec, Pitu (Doukoure 75). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Arbitri: Colţescu Sebastian – Mitruţi Daniel, Danşa Ciprian Florin – Vidican Rareş George

Arbitri VAR: Kovacs Szabolcs – Tunyogi Ferencz

Observator: Augustus Constantin

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

mart.
23:35
Simona Halep nu va participa la Stuttgart! Anunţul organizatorilor turneului din Germania
28
mart.
23:35
Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul! Fotbalistul lui Gigi Becali care e în pericol să îşi încheie sezonul!
28
mart.
23:01
FotoHoraţiu Moldovan şi-a făcut publică relaţia cu fosta iubită a lui Dragoş Nedelcu! Primele imagini cu cei doi sărutându-se!
Sebastian Colţescu riscă să fie exclus din arbitraj după ce numele lui apare în stenogramele discuţiilor dintre Niculae şi Bocciu!
Liga 1 • 26 mart., 14:00
Dumitru Dragomir a anunţat scenariul care aruncă în aer lupta la titlu: "Dacă o bate pe FCSB, o să ia campionatul"
Liga 1 • 18 mart., 19:18
Dumitru Dragomir a anunţat scenariul care aruncă în aer lupta la titlu: „Dacă o bate pe FCSB, o să ia campionatul”
Florin Prunea, şocat de ce a văzut la Rapid - Farul: "Tribuna 2 se certa cu peluza. Am rămas stupefiat"
Liga 1 • 16 mart., 15:29
Florin Prunea, şocat de ce a văzut la Rapid – Farul: „Tribuna 2 se certa cu peluza. Am rămas stupefiat”
Ilie Dumitrescu nu a avut niciun dubiu înainte de Rapid - Farul: "Nu există aşa ceva". Ce a spus despre Gică Hagi
Liga 1 • 16 mart., 10:14
Ilie Dumitrescu nu a avut niciun dubiu înainte de Rapid – Farul: „Nu există aşa ceva”. Ce a spus despre Gică Hagi
Dina Grameni, după pasa genială pentru Louis Munteanu în Rapid - Farul: "Uneori mă mai ceartă". Ce a zis Cojocaru
Liga 1 • 15 mart., 23:24
Dina Grameni, după pasa genială pentru Louis Munteanu în Rapid – Farul: „Uneori mă mai ceartă”. Ce a zis Cojocaru