Închide meniul

Chindia – Farul 1-1. Toni Petrea, egalul liderului din Liga 1! Momente incredibile, după ce sistemul VAR a cedat din nou

Viviana Moraru Publicat: 12 noiembrie 2022, 19:00

Reclamă
Chindia – Farul 1-1. Toni Petrea, egalul liderului din Liga 1! Momente incredibile, după ce sistemul VAR a cedat din nou

Jucătorii de la Chindia, în timpul unei partide/ Hepta

Chindia – Farul 1-1! Prtida din etapa a 18-a din Liga 1 a fost în format live score, pe AS.ro. Toni Petrea îşi continuă seria invincibilităţii, pe banca dâmboviţenilor, în campionat!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Farul continuă să fie lider detaşat în Liga 1. Trupa lui Gică Hagi are 41 de puncte, după 18 runde disputate. De cealaltă parte, Chindia a acumulat 20 de puncte.

Chindia – Farul 1-1

Farul a deschis scorul în minutul 68, prin Alexi Pitu. Mijlocaşul a reuşit să puncteze, după ce a driblat doi jucători în careul dâmboviţenilor.

Ulterior, meciul a fost întrerupt timp de 10 minute, sistemul VAR cedând din nou. Sebastian Colţescu a luat decizia de a acorda penalty pentru gazde, după ce a consultat imaginile de pe o cameră aflată pe marginea terenului!

Final! Chindia – Farul 1-1! Toni Petrea îşi continuă seria invincibilităţii pe banca Chindiei, în Liga 1. De cealaltă parte, liderul a ajuns la nouă meciuri fără înfrângere, în campionat.

Reclamă
Reclamă

Min. 90+1: Chindia – Farul 1-1! Neguţ a reuşit să egaleze din penalty! După ce sistemul VAR a cedat, Sebastian Colţescu a fost nevoit să deruleze o cameră aflată pe arena „Ilie Oană”, pentru a putea lua o decizie finală!

Min. 86: Fază controversată! Sistemul VAR nu funcţionează, iar Sebastian Colţescu nu poate lua decizia finală! Posibil penalty pentru Chindia!

Min. 71: Ocazie Chindia! Passaglia a şutat în forţă din afara careului, însă balonul a fost respins, cu emoţii, de către portarul Aioani!

Reclamă

Min. 68: Chindia – Farul 0-1! Alexi Pitu a deschis scorul pentru echipa „Regelui”. Mijlocaşul a punctat printre doi jucători de la Chindia.

Min. 1: Începe meciul dintre Chindia şi Farul!

Echipele de start:

CHINDIA: Căbuz – Căpușă, Celea, Orozco, Dumitrașcu – Vorobjovas, Passaglia – Neguț, Popadiuc, A. Șerban – D. Popa
REZERVE: D. Moldovan, C. Dima, Ad. Ioniță, Cooper, Atanase, Cherchez, 14. Grubac, Chamed, Ahmatov
ABSENȚI: C. Dinu, Boldor (accidentați)
ANTRENOR: Anton Petrea

FARUL: Aioani – Sârbu, Larie, M. Popescu, Kiki – Băluță, Artean, Grameni – Torje, Alibec, Pitu
REZERVE: Buzbuchi, Casap, Ad. Mazilu, Borza, Banu, Sali, Mboko, Corinus, V. Morar, Doukoure
ABSENȚI: Nedelcu, Benzar, Morar, L. Munteanu (accidentați)
ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Farul vine după victoria din Cupa României, de pe terenul celor de la Rapid. Constănţenii s-au impus cu 2-0, graţie golurilor marcate de Carlo Casap şi Adrian Mazilu. În Liga 1, în ultima rundă, trupa lui Gică Hgai s-a impus în duelul cu Mioveni, scor 2-1.

De cealaltă parte, Chindia a făcut egal cu FC Argeş, în ultimul meci din Cupa României. În campionat, în ultima partidă, dâmboviţenii au învins în deplasarea de la Hermannstadt, scor 1-0.

În meciul din tur, cele două formaţii au remizat cu scorul de 0-0. Dacă va câştiga duelul cu Chindia, Farul se va distanţa la 11 puncte în fruntea Ligii 1, cel puţin până la duelul dintre Rapid şi Universitatea Craiova.

Cum a transformat-o Gică Hagi pe Farul într-o „sperietoare” pentru FCSB și CFR Cluj

Gică Hagi a dezvăluit că academia de juniori a celor de la Farul e cheia prin care constănțenii au devenit una dintre echipele de temut din Liga 1.

Farul are un parcus aproape perfect în actuala stagiune a Ligii 1, fiind lider al clasamentului, la opt puncte în fața Rapidului, echipa de pe locul secund. Gică e convins că rezultatele se datorează și puștilor pe care i-a promovat din academie.

„Investim mult acolo. Aproape 30% din buget. E o sumă foarte importantă. Nu cred că există un club din lume care să bage atâția bani la copii și juniori, din lume, pentru că știu ce să bagă. Suntem în echipele care formează jucători, care au dat cei mai mulți jucători.

Avem pe piață, cei mai mulți jucători. Noi am produs cei mai mulți jucători. Avem la toate echipele jucători. Și la națională o să avem foarte mulți jucători. Eu nu laud pe nimeni, eu vorbesc de fapte, doar de cei care dau randament. La antrenament nu am cum să stau să-i laud. Jucătorul trebuie să fie conectat. Jucătorul care se antrenează bine, joacă foarte bine fotbal„, a spus Gică Hagi, într-o conferință de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
1:28

VIDEOLos Angeles Clippers – Golden State Warriors 124-119, după un meci dramatic, cu prelungiri

23:58 13 apr.

Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”

23:55 13 apr.

Lazio – Roma 1-1. Fiorentina – Parma 0-0. Ianis Hagi a marcat cu Aberdeen. Rezultatele zilei

23:49 13 apr.

Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta”

23:37 13 apr.

„Arbitrajul a fost de partea lor, 100%” Ștefan Târnovanu, acuzații grave după 0-0 cu Universitatea Craiova

23:25 13 apr.

„Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul

1 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 2 Motivul pentru care Mihaela Cambei ţine nemişcată în parcare maşina primită cadou de la Ion Ţiriac: „O văd în fiecare dimineaţă” 3 Decizia luată la FCSB, înainte de meciul crucial cu Universitatea Craiova. Cum va arăta primul 11 4 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap 5 Ce spune Patrick Vieira despre plecarea de la Genoa lui Dan Şucu. E dorit de echipe importante 6 Noi dezvăluiri şocante din scandalul pariurilor din Italia! Radu Drăguşin, implicat în plata de 40.000 de euro
Citește și