Închide meniul

“N-are nicio vină!” Dan Şucu, apărat după startul dezastruos de sezon de la Rapid! Neil Lennon, “distrus”: “Nu-l înţelege nimeni”

Viviana Moraru Publicat: 19 august 2024, 19:16

Comentarii
N-are nicio vină! Dan Şucu, apărat după startul dezastruos de sezon de la Rapid! Neil Lennon, distrus: Nu-l înţelege nimeni

Dan Şucu, în timpul unei conferinţe de presă/ Hepta

Dan Şucu a fost apărat de Nicolae Cristescu, după startul dezastruos de sezon de la Rapid. Fostul patron al giuleştenilor consdieră că actualul acţionar majoritar al echipei nu are nicio vină, pentru rezultatele extrem de modeste din primele şase etape ale Ligii 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid este singura echipă din Liga 1 care nu a înregistrat nicio victorie, după şase etape disputate. Fanii giuleştenilor i-au cerut din nou demisia lui Neil Lennon, după remiza din derby-ul cu Dinamo.

Dan Şucu, apărat după startul dezastruos de sezon de la Rapid

Şi Nicolae Cristescu şi-a pierdut încrederea în Neil Lennon şi consideră că trebuie să se efectueze rapid o schimbare la Rapid, date fiind rezultatele extrem de slabe. Acesta a declarat că Neil Lennon a bulversat jucătorii, prin stilul de joc pe care a încercat să-l aducă în Liga 1.

Fostul patron al trupei de sub Grant a subliniat însă faptul că Dan Şucu nu are nicio vină şi regretă situaţia în care a ajuns Rapid.

“E incredibil ce se întâmplă, nu am nici măcar o explicație logică! Pentru că jucători sunt, investiții s-au făcut, ba chiar investiții serioase! Sunt fotbaliști de valoare, dar nu înțeleg, nu găsesc o explicație…

Reclamă
Reclamă

Așteptările erau fantastic de mari! A venit și cu stilul ăsta de joc pe care nu-l înțelege nimeni, a bulversat și jucătorii. A revenit acum la stilul normal, să zic așa, dar nu înțeleg ce se întâmplă.

100% e incompatibil cu fotbalul românesc! Ai toată încrederea, dai mai multe șanse, dar până la urmă trebuie să se întâmple ceva (n.r. cu postul lui Lennon).

Știți care este marea mea părere de rău? În afara faptului că Rapid nu joacă nimic, au trecut șase etape și tu nu ai o victorie… Dar cel mai rău îmi pare de Șucu, pe cuvânt de onoare!

Reclamă

El, săracul, chiar n-are nicio vină. Am trecut și eu prin asta și știu cu ce se mănâncă. E obligația lui, ca investitor, ca patron, să creeze condiții pentru performanță. Iar aceste condiții au fost create!

L-am văzut pe domnul Șucu cât suferă! Pe lângă faptul că a investit o grămadă de bani, el pune suflet, că altfel n-ar fi venit! N-avea el nevoie să facă o afacere la Rapid, are afaceri serioase, nu stătea el în afacerea asta”, a declarat Nicolae Cristescu, conform gsp.ro.

„Așa suferință nu am mai trăit!” Viorel Moldovan, discurs dur după Rapid – Dinamo 1-1

Viorel Moldovan a avut un discurs dur după Rapid – Dinamo 1-1 Președintele echipei antrenate de Neil Lennon nu s-a ferit de cuvinte, după partida de pe stadionul din Giulești.

„Trebuie să fie răbdare, ce putem să facem? Fanii normal că sunt dezamăgiți, la fel de dezamăgiți suntem și noi, așa suferință nu am mai trăit de foarte mult timp. Nu ne ies lucrurile, trebuie să fim bărbați, trebuie să muncim mai mult. Sunt mulți cunoscători care trag anumite concluzii. Îi lăsăm în pace să își exprime opinia, să își dea cu părerea. Noi trebuie să mergem mai departe și să reușim să câștgăm un joc”

Nu aș dori să vorbesc prea mult despre arbitraj, jocul a fost foarte fragmentat, maniera de arbitraj m-a dezamăgit un pic, dar nu aș vrea să găsesc o scuză din acest punct de vedere. Un penalty acordat prea ușor pentru Dinamo. Cred că jucătorul lui Dinamo a căzut înainte. Din păcate asta a fost, ce putem face decât să mergem mai departe”, a spus Moldovan.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:19
Gigi Becali a dat verdictul după meciul cu Petrolul! De ce nu l-a schimbat pe Darius Olaru: “Nu am timp de ritm”
0:18
Gigi Becali a dezvăluit ce i-a spus, la telefon, lui Ștefan Târnovanu: “Termină cu TikTok-ul! Te distruge!”
0:08
Gigi Becali, verdict despre transferul lui Louis Munteanu de la CFR Cluj: “Nu valorează mai mult de 10 milioane”
0:02
Mihai Stoica s-a enervat după meciul cu Petrolul! Imaginea care a stârnit scandalul: “Mulţumim”
0:00
Paul Papp, prima reacție după Petrolul – FCSB 0-1: “E dezamăgire mare!”
23:48 19 iul.
“M-am întors în timp!” Darius Olaru, mesaj despre criticile lui Gigi Becali după Petrolul – FCSB 0-1
1 Noul jucător al lui Dinamo, convins de Ianis Hagi să semneze: „E unul dintre prietenii mei, mi-a vorbit de bine” 2 Ioan Andone, cucerit de noul jucător al lui Dinamo: „Va marca 12-14 goluri în 3-4 luni” 3 OFICIAL | Hakim Abdallah a semnat cu UTA Arad, la mai puţin de 24 de ore de când s-a despărţit de Dinamo 4 Dinamo poate pierde un jucător de bază. Titularul lui Zeljko Kopic, dorit de fosta echipă a lui Reghecampf 5 VideoFiul lui Mihai Leu, omagiu superb pentru campionul decedat la 57 de ani. I-a pilotat mașina la Super Rally 6 Giovanni Becali, dezvăluiri despre transferul lui Louis Munteanu! Ce ofertă ar fi primit, de fapt, CFR Cluj
Citește și