Închide meniul

Născut în Argentina, la Buenos Aires, Alex Pop a spus că e mare fan Lionel Messi: “Am crescut de mic în spiritul ăla”

Bogdan Stănescu Publicat: 7 ianuarie 2025, 16:56

Comentarii
Născut în Argentina, la Buenos Aires, Alex Pop a spus că e mare fan Lionel Messi: Am crescut de mic în spiritul ăla

Alex Pop / AntenaSport

Alex Pop (24 de ani) s-a născut la Buenos Aires. Noul atacant al lui Dinamo a mărturisit că e mare fan Messi şi că are acasă o mulţime de tricouri cu campionul mondial.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alex Pop a părăsit Argentina, alături de familia lui, pe când avea numai 2 ani. A subliniat că i-ar plăcea să meargă să vadă meleagurile natale fiindcă nu a fost niciodată acolo.

Alex Pop, noul atacant al lui Dinamo care s-a născut în Argentina, e mare fan Lionel Messi

Părinţii mei au lucrat acolo o perioadă de 6 ani, aşa m-am născut acolo. Nu e foarte complicat.

Am acasă o grămadă de tricouri cu Messi, ai mei sunt mari fani şi aşa am crescut şi eu de mic, în spiritul ăla argentianian, cu Messi. Sunt în continuare mare fan Messi.

În primul rând aş vrea să merg să îmi văd locurile natale, pentru că nu am mai fost de când aveam 2 ani acolo. Tot vorbeam cu ai mei, când o să avem puţin timp liber, să mă ducă să îmi arate unde m-am născut.

Reclamă
Reclamă

(n.r: Boca sau River) Tatăl meu era fan River, aşa că o să zic şi eu River”, a declarat Alex Pop.

Cotat de către site-ul transfermarkt.com la 1.2 milioane de euro, atacantul Alex Pop a ajuns în această iarnă la Dinamo, în schimbul sumei de 125.000 de euro.

Alex Pop era unul dintre cei mai importanţi jucători ai Oţelului. El a evoluat în toate cele 21 de partide ale Oţelului din campionat, marcând 5 goluri. Formaţia gălăţeană se confruntă cu probleme financiare. Juri Cisotti a părăsit şi el Oţelul după plecarea lui Dorinel Munteanu. Mijlocaşul, care a fost dorit şi de Dinamo, a semnat cu FCSB.

Reclamă

Dinamo ar fi şi pe urmele lui Frederic Maciel, după ce l-a transferat pe Alex Pop. Portughezul este cotat la 800.000 de euro de către transfermarkt.com. La fel ca şi Pop, Maciel a fost un jucător de bază pentru Oţelul în acest sezon. El a înscris 2 goluri şi a dat 3 pase decisive în 20 de partide jucate pentru gălăţeni în campionat.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:05
Prima reacţie a lui Ianis Hagi după ce a semnat cu Alanyaspor şi a fost prezentat oficial!
14:45
Ianis Hagi, prezentat oficial la Alanyaspor! Gică Hagi, alături de fiul său când a semnat contractul. “Turcia e a doua mea casă”
13:48
Ianis Hagi, dorit de Dinamo Kiev! Dezvăluirea selecţionerului Mircea Lucescu
13:32
FCSB, cu inelul 1 al galeriei ÎNCHIS la meciul cu Young Boys Berna pentru rasism! Anunţul făcut de Mihai Stoica
13:19
Fiul lui Gică Popescu, Nicolas, a semnat cu Steaua! “Pe urmele tatălui”
13:06
EXCLUSIV“M-am săturat de traume”! Neluţu Varga şi-a setat obiective uriaşe după transferul lui Kurt Zouma
1 Presa din Turcia a reacționat, după ce Ianis Hagi și-a găsit echipă: „Una dintre cele mai impresionante mutări” 2 Lovitură de proporţii pentru Adrian Mititelu. Cât va încasa după transferul lui Blănuţă, făcut în ultima secundă 3 Ianis Hagi, acord total cu noua echipă. Noul coleg a confirmat mutarea: “S-a făcut transferul” 4 “Telenovela” transferului lui Ianis Hagi se apropie de final. A ajuns în Turcia şi e gata să semneze 5 Kurt Zouma a devenit cel mai scump jucător din Liga 1! Cine se află în spatele starului de 10.000.000 de euro 6 Ce transfer a ratat Ianis Hagi. Echipa din Top 5 campionate la care ar fi putut ajunge: “Se potrivea acolo”
Citește și