Închide meniul

Neil Lennon a rupt tăcerea despre situaţia lui Cristi Săpunaru, la Rapid. “Am avut o discuție cu el”

Dan Roșu Publicat: 27 iulie 2024, 12:35

Comentarii
Neil Lennon a rupt tăcerea despre situaţia lui Cristi Săpunaru, la Rapid. Am avut o discuție cu el

Cristi Săpunaru, în tricoul Rapidului - Profimedia Images

Neil Lennon a rupt tăcerea despre situaţia lui Cristi Săpunaru, la Rapid. Ajuns la 40 de ani, fundaşul căpitan al giuleştenilor nu a prins încă niciun minut sub conducerea lui Lennon. Antrenorul a dat detalii înainte de meciul cu Petrolul, ce va avea loc luni, la ora 22:00.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Nu este forțat să se retragă, nu, sub nicio formă. Este un profesionist desăvârșit, iar forma sa fizică este în parametri. Am avut o discuție cu el joia trecută, înaintea partidei cu CFR Cluj.

Neil Lennon a rupt tăcerea despre situaţia lui Cristi Săpunaru, la Rapid

Va juca cu siguranță, își va aduce contribuția în acest sezon, însă trebuie să fie răbdător. Fie că va fi în primul 11, fie că va intra din postura de rezervă, va juca în multe partide din acest sezon. Există o șansă să îl vedem luni, însă nu vă voi transmite ce echipă voi folosi”.

Este un meci foarte important pentru noi, mai ales că este un derby. Consider că Petrolul este o echipă bună, chiar dacă nu au arătat asta în ultimul meci. Mister mi-a oferit o încredere pe care eu consider că am meritat-o. Voi munci și voi fi serios în cotninuare. Mi-am ridicat nivelul la un standard, vreau să îl mențin”, a spus Lennon, în cadrul unei conferinţe de presă.

Săpunaru, mesaj cu subînţeles după ce a ajuns rezervă la Rapid

Cristi Săpunaru a transmis un mesaj cu subînţeles pe reţelele de socializare, după ce a ajus rezervă la Rapid în mandatul lui Neil Lennon.

Reclamă
Reclamă

Săpunaru a postat un filmuleţ motivaţional pe reţelele de socializare, iar mesajul este un puternic. Postarea lui Săpunaru vine în contextul în care căpitanul Rapidului a devenit rezervă în acest sezon.

“De ce să îmi cer scuze pentru monstrul care am devenit? Ei niciodată nu și-au cerut scuze pentru că m-au adus în situația asta. Am fost împins la autodistrugere, am fost trădat și rănit.

Nu au recunoscut niciodată durerea pe care mi-au provocat-o. Am fost eu cel care am suferit și care a trebuit să-mi culeg bucățile pentru a mă reconstrui. Ei au ales asta și acum trebuie să sufere consecințele pentru monstrul pe care l-au creat. Este problema lor care trebuie rezolvată”, este mesajul din filmulețul motivațional publicat de Cristi Săpunaru.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:24
Noutățile lunii ianuarie în AntenaPLAY
10:06
Sorana Cîrstea, victorie uriașă cu Ostapenko la Brisbane. Duel “de foc” cu Sabalenka în optimi
9:40
Anunțul lui Dinamo privind posibilul transfer al lui Vladislav Blănuță: “Răspunsul va fi probabil același”
9:35
Gigi Becali vrea să-l transfere pe “noul Bourceanu” la FCSB
9:11
“Tu îl ajuți pe Octavian Popescu, nu el pe tine”. Verdictul lui Basarab Panduru după anunțul lui Gigi Becali
8:49
Dorinel Munteanu transferă un portar trecut pe la Arsenal
1 Gigi Becali a anunțat un nou transfer la FCSB. „Ordinul” dat în direct: „Dăm bani, nu e problemă” 2 Ofertă uriaşă pentru Universitatea Craiova, pentru Steven Nsimba! Anunţ de ultimă oră 3 “Să meargă la puşcărie!” Laszlo Balint a răbufnit: “E de neiertat” 4 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Cosmin Contra și-a adus jucător de națională 5 Universitatea Craiova a anunţat primul transfer al anului: “Unul dintre cei mai valoroşi” 6 Cu ce se ocupă românii care l-au surclasat pe Ion Ţiriac în topul ierarhiei miliardarilor anunţat de americani
Citește și