Neluţu Varga i-a dat un ultimatum lui Dan Petrescu, după ultimul rezultat înregistrat de CFR Cluj, 1-1 cu Unirea Slobozia. Patronul clujenilor este nemulţumit de echipă şi e gata să-l aducă pe Cristi Chivu, în iarnă.
CFR Cluj ocupă locul cinci, după 20 de runde disputate. Clujenii au ratat şansa de a se apropia de liderul U Cluj, după ce au remizat pe terenul celor de la Unirea Slobozia.
Neluţu Varga vrea să-l aducă pe Cristi Chivu la CFR Cluj | Ultimatum pentru Dan Petrescu
Conform fanatik.ro, Dan Petrescu ar putea fi demis de la CFR Cluj, dacă nu va câştiga următoarele două partide. Clujenii se vor duela cu Rapid, în Cupa României, la mijlocul săptămânii, iar în campionat, în ultima rundă din 2024, vor întâlni Oţelul, pe teren propriu.
Patronul de la CFR Cluj şi-a pierdut răbdarea cu Dan Petrescu, dat fiind faptul că echipa a pierdut derby-ul Ardealului cu rivala U Cluj, în etapa precedentă, iar în ultimul meci a remizat surprinzător cu Unirea Slobozia.
În cazul în care îl va demite pe Dan Petrescu, Neluţu Varga vrea să facă o mutare bombă şi să-l aducă pe Cristi Chivu. Fostul internaţional român este liber de contract, după despărţirea de Inter Primavera, şi a mai fost dorit şi de Mihai Rotaru la Universitatea Craiova.
Pe lângă Cristi Chivu, Neluţu Varga îl mai are pe listă şi pe Andrea Mandorlini. Italianul a făcut eventul cu echipa din Gruia în sezonul 2009-2010 şi i-a antrenat în două mandate: noiembrie 2009 – septembrie 2010 şi iunie 2023 – ianuarie 2024.
Dan Petrescu, în pericol să fie demis! Neluţu Varga, şedinţă de urgenţă la CFR Cluj
Dan Petrescu e în pericol să fie demis de la CFR Cluj, după remiza cu Unirea Slobozia, scor 1-1, din etapa a 21-a din Liga 1. Cristi Balaj a anunţat că Neluţu Varga va face o şedinţă de urgenţă la echipă.
„A lipsit golul. A fost acea greşeală la lovitura de pedeapsă… O serie de greşeli. Jucătorii intră în suprafaţa de pedeapsă înainte de executarea loviturii. Uite ce se întâmplă. Dacă nu ar fi greşit, nu am fi luat gol.