“Nu a vrut să fie antrenor la Rapid!” Variantă şoc după ce Marius Şumudică nu s-a înţeles cu Dan Şucu

Viviana Moraru Publicat: 10 mai 2024, 11:10

Comentarii
Nu a vrut să fie antrenor la Rapid! Variantă şoc după ce Marius Şumudică nu s-a înţeles cu Dan Şucu

Marius Şumudică, în timpul unui meci / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Dănuţ Lupu a lansat o variantă şoc, după ce Marius Şumudică nu s-a înţeles cu Dan Şucu, pentru a o prelua pe Rapid. Fostul internaţional consideră că antrenorul nu şi-a dorit cu adevărat să îi antreneze pe giuleşteni. Acesta a mai transmis şi faptul că în cazul în care clubul nu era condus de Dan Şucu, “Şumi” era deja antrenorul giuleştenilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Şumudică a anunţat că nu va mai prelua Rapidul, după ce a negociat cu Dan Şucu. “Şumi” a transmis că giuleştenii vor fi pregătiţi de un antrenor străin.

Variantă şoc după ce Marius Şumudică nu s-a înţeles cu Dan Şucu, pentru a prelua Rapid

Dănuţ Lupu a oferit declaraţii, după anunţul lui Marius Şumudică. Acesta a transmis că declaraţiile făcute de “Şumi” de-a lungul timpului, despre Rapid, au contat pentru Dan Şucu. De asemenea, fostul internaţional a mai subliniat că acţionarul majoritar al giuleştenilor nu îşi doreşte o persoană influentă în club.

Totodată, Dănuţ Lupu a mai transmis că Marius Şumudică era de mult antrenor la Rapid, dacă clubul nu era patronat de Dan Şucu.

“Cred că nu a vrut să fie antrenorul Rapidului! Dacă şi-ar fi dorit, nu ar fi făcut declaraţiile pe care le-a făcut de-a lungul timpului. Toţi se uită în urmă cu un an, doi. Şumi a greşit de-a lungul timpului.

Reclamă
Reclamă

Dacă voia să vină gratis, venea. În momentul în care îţi doreşti, faci prostii. A făcut unele greşeli. Dacă nu era Şucu patron, azi era antrenorul Rapidului. Lui Şucu nu prea îi plac antrenorii cu influenţe mari în club”, a declarat Dănuţ Lupu, conform fanatik.ro.

Mihai Stoica ştie de ce Dan Şucu nu a vrut să îl aducă pe Marius Şumudică la Rapid

Mihai Stoica ştie de ce Dan Şucu nu a vrut să îl aducă pe Marius Şumudică la Rapid. Formaţia din Giuleşti este în continuare în căutarea unui antrenor, după despărţirea de Cristiano Bergodi.

Chiar dacă Şumudică este rapidist convins, Mihai Stoica este convins că decizia lui Şucu are legătură cu conflictele pe care antrenorul de 53 de ani le-a avut cu oamenii din conducerea Rapidului:

Reclamă

„La Şumudică discutăm despre un rapidist 100%, care a câştigat cu Astra campionatul în România. Nu a câştigat cu o echipă care pornea favorită la câştigarea titlului. A făcut o performanţă incredibilă la momentul ăla. El a avut rezultate la multe echipe. Poate nu a avut o constanţă extraordinară.

A fost o perioadă în care era singurul antrenor străin din Turcia. Tot aveai nevoie de un ’magic baghet’ şi mă aşteptam să fie numit. Probabil că au contat conflictele pe care le-a avut în decursul timpului cu oamenii din conducerea Rapidului”, a declarat Mihai Stoica, la orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în grupa de Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:36

Portarul-golgheter, legendă și executant de lovituri libere la Cupa Mondială: opt goluri la națională

15:52

Mihai Stoichiţă a spus ce schimbare aduce Gică Hagi la naţională, chiar înainte de meciul cu Georgia

15:11

OFICIAL | Fostul jucător de la Liverpool şi Manchester City şi-a anunţat retragerea

14:58

VIDEO | Imagini neverosimile! Simulare sau accident? Jucătorul, lovit de maşina medicală în timpul meciului

14:57

Football Manager în realitate: echipa apărută în ciuda naziștilor, care în 2021 juca în divizia a șasea, a promovat în prima ligă

14:43

“Are emoţii?” Ilie Dumitrescu a vorbit cu Gică Hagi înainte de Georgia – România

1 O nouă plecare de la Dinamo. Fotbalistul luat de la Farul e aproape de transfer 2 Şi-a anunţat retragerea după barajul dramatic Farul – Chindia: “A fost ultimul meci” 3 O victorie pentru istoria tenisului! Sorana Cîrstea a reușit ceva fără precedent la Grand Slam-uri 4 Un model OnlyFans i-a propus o noapte de amor eroului de la PSG, însă răspunsul a venit de la soția jucătorului! 5 NEWS ALERTOFICIAL | Bombă în Liga 1. Internaţionalul român fost la FCSB a semnat cu o rivală 6 Îşi ia cetăţenia română şi vrea să joace pentru naţionala antrenată de Gică Hagi: “Începem demersurile”
Citește și