“Nu e corect pentru nimeni” Basarab Panduru, verdict categoric în privința lui Neil Lennon, după Gloria Buzău – Rapid 1-1

Alex Masgras Publicat: 11 august 2024, 8:25

Comentarii
Nu e corect pentru nimeni Basarab Panduru, verdict categoric în privința lui Neil Lennon, după Gloria Buzău – Rapid 1-1

Neil Lennon, în timpul unui meci / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Basarab Panduru a dat un verdict categoric în privința lui Neil Lennon, după Gloria Buzău – Rapid 1-1. Formația giuleșteană a rămas fără victorie în noul sezon, sub comanda antrenorului nord-irlandez, după primele cinci etape din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid nu a reușit să câștige nici la Buzău, acolo unde giuleștenii au deschis scorul prin Papeau, încă din minutul 10. Constantin Budescu a restabilit egalitatea pe final, din penalty, iar echipa lui Andrei Prepeliță a obținut un punct pe teren propriu.

“Nu e corect pentru nimeni” Basarab Panduru, verdict categoric în privința lui Neil Lennon, după Gloria Buzău – Rapid 1-1

Fanii celor de la Rapid par că și-au pierdut răbdarea, dovadă și evenimentele de la finalul partidei de la Buzău. Cu toate acestea, Basarab Panduru este de părere că lui Neil Lennon trebuie să i se acorde în continuare încredere din partea conducerii, fiind de părere că nu ar fi corect ca cineva din interiorul clubului să se gândească la varianta înlocuirii nord-irlandezului:

“Mi se pare că e cam devreme să iei o decizie. Etapa a cincea cu antrenor străin … e devreme. E clar că lucrurile nu merg. Poate la prima pauză să te gândeşti să la ceva, dar acum nu cred că e corect. Nu e corect pentru nimeni.

Gândeşte-te, tu pui un antrenor care imediat să facă treabă sau te gândeşti, când îl pui, că s-ar putea să nu poată să facă nimic în primele etape? Dacă nu accepţi că poate să nu facă treabă, ai tu o problemă”, a declarat Basarab Panduru, la primasport.ro.

Reclamă
Reclamă

Gloria Buzău – Rapid 1-1. Neil Lennon, fără victorie pe banca rapidiştilor. Criză uriaşă în Giuleşti. Budescu, gol din penalty

La Buzău, Burmaz a trimis puţin pe lângă poartă încă din minutul 7, pentru ca oaspeţii să deschidă scorul după alte trei minute, atunci când Petrila a trimis în careu şi Papeau a marcat din şase metri. În minutele 12 şi 13 ambele echipe au cerut, pe rând penalti. Petrila a căzut în careul gazdelor la un duel cu Ferraresso, iar Ricardo Matos a căzut în careul rapidist, în urma unui contact cu Alex Paşcanu. Arbitrul Horaţiu Feşnic nu a acordat nimic, iar Matos a fost aproape de egalare în minutul 38, când lovitura lui de cap nu a prins cadrul porţii.

După pauză, Işfan a şutat periculos la poarta elveţianului debutant în Superligă, Siegrist, în minutul 54, iar în minutul 75Borza a comis un henţ în careu şi, după verificarea VAR, s-a dictat penalty pentru buzoieni. A executat Budescu şi a egalat, în minutul 76. Rapidiştii au trecut pe lângă gol în minutul 86, când Canadjija a scos de pe linia porţii, şi meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:43 24 iun.

LIVE VIDEOAnglia – Ghana 0-0, pe Antena 1 și AntenaPLAY. Trupa lui Tuchel vrea calificarea

23:22

Reacţia selecţionerului Portugaliei după ce Ronaldo a devenit cel mai bun marcator al lusitanilor la Cupa Mondială

23:18

Dramă pentru Didier Deschamps! Mama lui a murit şi selecţionerul pleacă de urgenţă în Franţa

23:08

Jeremy Doku și-a anunțat revenirea la naționala Belgiei, după scandalul de la Mondial: „Mă întorc la fotbal!”

23:02

Echipa câştigătoare va primi trofeul din mâinile lui Gianni Infantino şi Donald Trump

22:43

Cristiano Ronaldo, mesaj direct despre criticile primite. A răspuns sincer după 5-0 cu Uzbekistan: „Parcă m-aș fi retras”

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 3 Denis Drăguş a decis dacă vine la FCSB: “Onorat” 4 VIDEOCristiano Ronaldo, replică pentru Lionel Messi! Record istoric în meciul cu Uzbekistan, LIVE pe AntenaPLAY 5 Mihai Rotaru nu glumește! Cere 8 milioane de euro pentru fotbalistul Universității Craiova 6 FotoDiferenţa de vârstă dintre Lionel Messi şi soţia lui, Antonella. Povestea lor de dragoste, scenariu de film
Citește și