“Nu e o prioritate”. Clujenii, reacţie fermă înaintea duelului cu FCSB din Supercupă. Obiectivul stabilit

Publicat: 1 iulie 2025, 21:06

Comentarii
Nu e o prioritate. Clujenii, reacţie fermă înaintea duelului cu FCSB din Supercupă. Obiectivul stabilit

Jucătorii lui CFR Cluj se bucură după un gol/ Razvan Pasarica - Sport Pictures via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Cristi Balaj a oferit o reacţie fermă înaintea duelului dintre CFR Cluj şi FCSB, din Supercupa României. Partida se va disputa sâmbătă, de la ora 20:00, şi va fi în format live text, pe AS.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Preşedintele clujenilor a declarat că Supercupa nu reprezintă o prioritate pentru echipa lui Dan Petrescu. Balaj a subliniat că obiectivele principale ale formaţiei din Gruia sunt campionatul şi cupele europene.

Cristi Balaj, reacţie fermă înainte de FCSB – CFR Cluj, duelul din Supercupa României

Cristi Balaj a oferit declaraţii şi despre jucătorii de la CFR Cluj, sperând ca şi Louis Munteanu şi Matei Ilie să se alăture cât mai rapid lotului. Ei nu vor evolua în duelul cu FCSB, din Supercupă.

“Echipa este bine. Jucătorii pe care ne putem baza în Supercupă au arătat foarte bine. Rămâne de văzut când vor reveni și ceilalți alături de echipă. Mă refer la jucători importanți, cum ar fi Louis Munteanu, Matei Ilie. Important este să-i pregătim și pentru viitor, nu doar pentru meciul din Supercupa.

Supercupa aduce un trofeu în vitrina clubului, dar pe termen lung campionatul și calificările în Europa League sunt mult mai importante. Nu este o prioritate Supercupa României, dar ne-am dori să câștigăm.

Reclamă
Reclamă

Jucând pe trei planuri, e important să avem jucători cât mai mulți, dar important e ca cei care sunt să fie sănătoși. Decât trei jucători bolnavi, mai bine unul sănătos”, a declarat Cristi Balaj, conform sport.ro.

Louis Munteanu nu va juca în Supercupa României

Dan Petrescu a anunțat că Louis Munteanu nu va juca în Supercupa României. Antrenorul de la CFR Cluj a dezvăluit totul, cu câteva zile înaintea primei partide a sezonului, cu FCSB.

Dan Petrescu a ales să nu se bazeze pe Louis Munteanu la Supercupa României. Antrenorul și-a motivat decizia și a spus că nu îl poate utiliza pe atacant, având în vedere că acesta a ajuns prea târziu la echipă.

Reclamă

„E clar că Louis Munteanu nu va fi bun pentru Supercupă. În niciun caz! Nici el, nici Ilie. Au venit târziu. Indiferent ce se întâmplă, ei nu vor fi în lot la meciul din Supercupă”, a spus Dan Petrescu, citat de sport.ro.

Louis Munteanu a avut o lună iunie aglomerată, din punct de vedere fotbalistic. Atacantul a fost convocat de Daniel Pancu la EURO U21, turneu final pe care România U21 l-a părăsit încă din faza grupelor.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:50

Suedia – Tunisia LIVE VIDEO (05:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Duel echilibrat în Grupa F

22:39

Ofertă de 6.000.000 de euro pentru Gigi Becali

22:34

Iranul ajunge la Los Angeles într-un context geopolitic tensionat

22:12

Olanda – Japonia LIVE VIDEO (23:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Echipele de start

22:05

Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic

22:00

Programul zilei a 4-a de la Cupa Mondială! Partidele transmise în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY

1 UPDATEInternaţionalul român dorit de Dinamo a ajuns în Turcia pentru a face vizita medicală. Când semnează contractul 2 Alexandru Băluță semnează! Lovitură uriașă pentru noua forță din fotbalul românesc 3 Revenire la FCSB. Se întoarce după trei luni! Gigi Becali a bătut palma cu el 4 OFICIAL | Venit vara trecută la Dinamo, a fost pus pe liber de “câini”. Cele 4 noutăţi anunţate 5 Oficialul lui Dinamo, anunţ important înainte de noul sezon: “Va fi pentru prima dată în istoria clubului” 6 O recunoşti? Prezenţă scandaloasă la inaugurarea bisericii de 10 milioane de euro a lui Gigi Becali
Citește și