Închide meniul

“Nu mi-a făcut bine să văd!” Calvarul prin care a trecut Octavian Popescu, înainte să se opereze: “Asta i se plimba prin picior”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 4 iunie 2024, 8:21

Comentarii
Nu mi-a făcut bine să văd! Calvarul prin care a trecut Octavian Popescu, înainte să se opereze: Asta i se plimba prin picior

Tavi Popescu, într-un meci / Hepta

Mihai Stoica a dezvăluit calvarul prin care a trecut Octavian Popescu, înainte să se opereze. Oficialul de la FCSB a spus că imaginea cu Tavi Popescu după operaţie l-a marcat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica a dat detalii şi despre chinul prin care a trecut Octavian Popescu în sezonul trecut. Acesta a jucat tot anul cu o afecţiune destul de serioasă la picior.

Calvarul prin care a trecut Octavian Popescu, înainte să se opereze

“Este ceva care nici măcar nu mi-a făcut bine să văd, a avut un corp liber inframaleolar, ceva i se plimba prin picior, dar e ceva care arată… Cam cât o falangă de deget. E chestia din recipient. Asta i se plimba prin picior.
Mulţi îl criticau că nu joacă, că nu face, dar eu ştiu câte discuţii am avut cu el şi îl rugam să intre indiferent de cum este Riscul nu era foarte mare, dar nu era el 100%, nici 50% nu era. Cu toate astea a jucat şi a făcut-o foarte bine în play-off, când a contat. Pe Pantea îl pierduseam şi nu aveam jucător sub vârstă (n.r. – U21).

Copilul ăsta (n.r. – Octavian Popescu) şi-a dat viaţa, dar mulţi îl criticau, că nu ştiau ce se întâmplă cu el. Va lipsi între 4-6 săptămâni, începând de când se va antrena cu echipa, chiar acum îmi scria că acum poate păşi uşor. Poate deja călca pe picior. S-a operat în Belgia.

Cred că iunie şi iulie (n.r. – lipseşte Octavian Popescu). Ar fi excepţional să poată juca în turul al treilea Champions League (n.r. – 6/7, respectiv 13 august)“, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

Reclamă
Reclamă

Octavian Popescu, mesaj de pe patul de spital după ce a fost operat

Octavian Popescu a transmis un mesaj de pe patul de spital, după ce a fost operat. Decarul FCSB-ului va lipsi de la echipă în prima parte a sezonului, când campioana va evolua în preliminariile Champions League. Octavian Popescu a evoluat cu o problemă medicală, la finalul sezonului trecut, şi a amânat operaţia până în această vară.

Octavian Popescu a fost operat la o clinică din Belgia, şi imediat după intervenţia chirurgicală suferită, „perla” lui Gigi Becali a postat un scurt mesaj.

Octavian Popescu a transmis că speră ca aceasta să fie ultima operaţie din cariera sa, mărturisind că va reveni mai puternic pe teren, după ce se va recupera.

Reclamă

„Salut tuturor! Astăzi am suferit prima mea intervenție chirurgicală din carieră, şi să sperăm că și ultima! Ne vom revedea curând mai puternici si cu chef de fotbal”, a transmis Octavian Popescu, pe contul oficial de Instagram.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:15
LIVE VIDEORomânia – Italia se joacă ACUM. Naţionala debutează la Campionatul Mondial de Polo
15:54
FotoSimona Halep, revedere “de clasă” la Wimbledon. Cu cine s-a întâlnit campioana română la Londra
15:41
OFICIAL | Stefano Pioli a revenit în Serie A! Clubul cu care a semnat
15:19
Transferul lui Ianis Stoica, rezolvat înaintea meciului FCSB-ului! Câţi bani a încasat Gigi Becali
15:17
Iga Swiatek – Amanda Anisimova, finala Wimbledon (LIVE SCORE, 18:00). Ambele caută primul titlu la Londra
14:53
EXCLUSIVAvertismentul lui Ionel Dănciulescu pentru Dennis Politic, după ce acesta s-a transferat la FCSB
1 EXCLUSIVLouis Munteanu a acceptat oferta! Detalii despre transferul uriaş al atacantului de la CFR Cluj 2 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 3 Gigi Becali s-a răzgândit, înainte de startul Ligii 1. Jucătorul trecut pe „lista neagră”, șanse să rămână la FCSB 4 Ce sumă a fost oferită pentru transferul lui Louis Munteanu. Atacantul de la CFR Cluj, gata să stabilească un record 5 FotoCum arată noile echipamente ale FCSB-ului! Alibec, Bîrligea, Şut şi Târnovanu au prezentat tricourile 6 „Acum pot s-o spun: m-a tratat diferit”. Luka Modric, dezvăluiri despre Florentino Perez, după plecarea de la Real Madrid
Citește și