“Nu ne-am înţeles!” Victor Angelescu, reacţie fermă despre plecarea lui Albion Rrahmani! Ce a spus despre viitorul atacantului

Viviana Moraru Publicat: 17 iulie 2024, 21:36

Comentarii
Nu ne-am înţeles! Victor Angelescu, reacţie fermă despre plecarea lui Albion Rrahmani! Ce a spus despre viitorul atacantului

Victor Angelescu / Hepta

Victor Angelescu a oferit o reacţie fermă despre plecarea lui Albion Rrahmani, de la Rapid. Acţionarul minoritar al giuleştenior a confirmat faptul că au existat mai multe oferte pentru atacantul kosovar.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Albion Rrahmani a fost la mare căutare, în această vară. Rangers şi Slavia Praga au fost două dintre echipele interesate de internaţionalul kosovar.

Victor Angelescu, reacţie fermă despre plecarea lui Albion Rrahmani

Victor Angelescu a dezvăluit faptul că Albion Rrahmani va rămâne la Rapid, cel puţin până în iarnă. Acesta a declarat că ofertele primite pe numele atacantului kosovar nu s-a ridicat la cerinţele clubului, astfel că transferul acestuia a picat.

De asemenea, în condiţiile în care Albion Rrahmani va rămâne la Rapid, Victor Angelescu a declarat că giuleştenii nu vor mai efectua niciun transfer, după ce l-au avut pe listă şi pe Louis Munteanu.

“Atât timp cât am transferat deja un atacant, iar Albion nu pleacă în viitorul apropiat, nu mai suntem interesați în momentul de față de alt atacant. Nu putem spune 100% că nu pleacă Rrahmani, dar în acest moment nu pleacă. Mai e perioadă de transferuri, se poate întâmpla orice, dar, la cum vedem noi lucrurile, există șanse destul de mari să rămână. Avem destui atacanți.

Reclamă
Reclamă

Am și transferat unul nou și nu suntem interesați de alt atacant în condițiile în care nu va pleca Rrahmani. Pentru Rrahmani nu există negocieri avansate sau vreo ofertă pe care să ne-o gândim să o acceptăm în viitorul apropiat. Au fost mai multe echipe interesante, dar, dacă nu l-am dat, înseamnă că nu ne-am înțeles la suma de transfer”, a declarat Victor Angelescu, conform sport.ro.

Motivul pentru care a fost blocat transferul lui Albion Rrahmani la Rangers

Scoţienii au dezvăluit motivul pentru care a fost blocat transferul lui Albion Rrahmani la Rangers. Atacantul kosovar are şanse să continue la Rapid, şi în acest sezon, după ce a fost pe radarul mai multor echipe.

Concret, adevăratul motiv pentru care nu s-a realizat transferul lui Albion Rrahmani la Rangers este reprezentat de faptul că formaţia de pe Ibrox nu poate transfera noi atacanţi, notează presa scoţiană.

Reclamă

Doi atacanţi de la Rangers, Cyriel Dessers şi Danilo, nu îşi doresc să plece de la Rangers, în această vară. Totodată, mai există şi situaţia lui Sam Lammers, cel care a revenit pe Ibrox, după împrumutul la Utrecht, din sezonul precedent.

Astfel, scoţienii nu au posibilitatea de a transfera încă un atacant în lot, din cauza concurenţei serioase pe acest post. Conform zvonurile din această vară, Rangers ar fi făcut o ofertă pentru a-l transfera pe Albion Rrahmani, oferta fiind refuzată însă de oficialii Rapidului.

Totodată, o altă echipă care este interesată de Albion Rrahmani, este Brighton. Englezii au pus ochii însă şi pe Brajan Gruda, atacantul lui Mainz, pe care ar urma să plătească mai puţin de opt milioane de euro, sumă cerută de Rapid pentru kosovar.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Care va fi finala Champions League din acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:45

Simone Inzaghi a analizat ce a făcut Cristi Chivu la Inter și s-a pronunțat: “L-am văzut lucrând”

10:19

Verdictul specialistului după momentul controversat din finalul meciului Atletico – Arsenal 1-1

10:01

Anunțul făcut de Laurențiu Reghecampf despre posibila revenire la FCSB: “Mi-a zis clar”

9:31

“Arbitrul nu a înțeles”. Diego Simeone, discurs vehement după egalul lui Atletico în fața lui Arsenal din UCL

9:11

“Am 5 Ligi ale Campionilor”. Cristiano Ronaldo, show după ce a marcat golul 970 și a fost provocat de un suporter

9:04

Prima lovitură dată de Cristi Chivu şi Inter pe piaţa transferurilor! Acord total cu jucătorul

1 „Nu a făcut ca alții, e inteligent!” Cuvinte de aur de la Mourinho pentru Chivu! Ce mesaj i-a transmis: „Voi fi acolo!” 2 Dorit de FCSB şi Dinamo, Ioan Vermeșan şi-a dat acordul. Cu cine semnează 3 Iftime l-a dat de gol pe Gigi Becali. Ei sunt cei doi antrenori pe care îi vrea la FCSB: “M-a întrebat” 4 Răzvan Lucescu a dezvăluit numele echipei pe care nu o va mai antrena niciodată: „Nu vreau să discutăm despre acest subiect” 5 „Au bătut palma!” Surpriză de proporții! Unde va juca Paulo Dybala în sezonul următor 6 Ce nu mănâncă niciodată Gică Hagi. “De 5 ani” a renunţat la acest aliment
Citește și