“Nu pot vira banii!” Gigi Becali, noi detalii despre plecarea lui Florinel Coman de la FCSB

Viviana Moraru Publicat: 24 iunie 2024, 18:01

Comentarii
Nu pot vira banii! Gigi Becali, noi detalii despre plecarea lui Florinel Coman de la FCSB

Gigi Becali/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gigi Becali a oferit noi detalii despre plecarea lui Florinel Coman de la FCSB. Patronul roş-albaştrilor a transmis că arabii nu pot vira încă banii în conturile echipei sale, dat fiind faptul că “Mbappe” încă nu a semnat contractul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Arabii de la Al Gharafa l-au convins pe Florinel Coman să semneze. Internaţionalul român se află în prezent în lotul naţionalei, la EURO 2024.

Gigi Becali, noi detalii despre plecarea lui Florinel Coman de la FCSB

Gigi Becali a dezvăluit că Florinel Coman nu este concentrat momentan pe un transfer, dat fiind faptul că participă alături de România la EURO 2024. Latifundiarul din Pipera a transmis că “Mbappe de România” nu a luat încă legătura cu oficialii viitoarei sale echipe, deoarece vrea să respecte disciplina impusă la echipa naţională.

De asemenea, Gigi Becali a dezvăluit că i-a recomandat lui Florinel Coman să se consulte cu Nicolae Stanciu, dat fiind faptul că şi căpitanul naţionalei evoluează în zona Golfului.

“Ei nu pot vira banii. Trebuie să semneze cu Florinel întâi. E făcut 95, 98%. Florinel a zis că se duce. Noi nu avem ce face.

Reclamă
Reclamă

Singurul lucru care contează este că joacă la echipa națională. El a zis că nu vrea să colaboreze pentru că e acolo, e la un moment bun și vrea să respecte disciplina care e.

Să nu se gândească la transferuri. Eu i-am spus. M-a întrebat. Întreabă-l pe Stanciu dacă ia cineva două milioane. Nimeni nu ia două milioane salariu. 1,3 sau 1,5 milioane. Cerea două milioane plus bonusuri”, a declarat Gigi Becali, conform digisport.ro.

Un nou transfer la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul: „E ca şi luat!”

Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB! Patronul campioanei a declarat că Florin Tănase e aproape să revină la formaţia roş-albastră, dezvăluind şi ce salariu va avea acesta.

Reclamă

Gigi Becali a dezvăluit că Florin Tănase va începe de săptămâna viitoare să se antreneze la baza FCSB-ului. Patronul campioanei a dezvăluit că atacantul mai are o ofertă, dar va alege să revină în Liga 1.

„Tănase o să vină acum, săptămâna asta, să se antreneze la bază. El zice că are ofertă de 800.000, dar nu se duce dacă nu-i dă un milion. Nu știu de unde. Eu cred că zice și el… O mai joacă și el că ce ofertă are el. El iubește prea mult FCSB-ul.

Câștigă și la FCSB, dar el vrea să arate că refuză cutare. 15.000 (n.r. salariul lui Tănase). Cum să-i dau mai mult decât are Edi? Vreți să nu mai ia jucători Edi la națională? Se supără Edi. Dacă se supără Edi, trebuie să aducem trei puncte pentru România, altfel e mare nenorocire, e jale.

Acum vorbim serios, să nu se supere Edi, că eu glumesc. Tănase cred că e ca și luat, eu așa cred”, a declarat Gigi Becali, conform fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:06

VIDEOCristiano Ronaldo, maestru de ceremonii după ce a câștigat titlul cu Al-Nassr! Portughezul a făcut spectacol cu fanii

23:45 21 mai

Danemarca – Slovacia 1-5. Canada – Norvegia 6-5, după prelungiri! Spectacol total la Mondialul de hochei

23:45 21 mai

Anunţul făcut de Gigi Becali în privinţa lui Marius Baciu: “Aşa a fost şi la Edi Iordănescu”

23:23 21 mai

VIDEOCristiano Ronaldo, în lacrimi la meciul care l-a făcut campion în Arabia Saudită! Imagini emoţionante cu superstarul

23:13 21 mai

Ce a apărut pe contul lui Ronaldo după ce superstarul portughez a câştigat primul titlu în Arabia Saudită!

22:57 21 mai

Cristiano Ronaldo, campion în Arabia Saudită! Al-Nassr, primul titlu după o pauză de 7 ani

1 Octavian Popescu, ironie la adresa lui Gică Hagi? Fotografia publicată de fotbalistul FCSB-ului 2 UPDATETuchel, decizii “bombă” în privinţa lotului pentru Mondial! Vedetele care sunt OUT: “Am fost şocat şi devastat” 3 Sud-africanii au reacţionat după ce Siyabonga Ngezana a semnat! 4 “Un meci nebun” Prima reacţie a lui Jaqueline Cristian după ce a reuşit o performanţă unică în carieră! 5 Mihai Stoica anunţă două transferuri la FCSB: “Pe unul îl ştie şi Gigi” 6 Concurență pentru Daniel Pancu la Rapid! Numele surpriză aflat pe lista lui Dan Șucu
Citește și