A fost anunţată o nouă plecare de la Dinamo, în această iarnă. Filip Dujmovic şi-a reziliat contractul cu formaţia din Ştefan cel Mare, după un sezon şi jumătate petrecut în tricoul „câinilor”.
Până în acest moment, Dinamo i-a mai reziliat contractul lui Cătălin Ţîră. De asemenea, alţi jucători precum Deniz Giafer şi Valentin Borcea, au fost cedaţi sub formă de împrumut la formaţii din Liga a 2-a.
O nouă plecare de la Dinamo
Dinamo a anunţat pe conturile de socializare faptul că Filip Dujmovic nu va mai continua în Ştefan cel Mare. Portarul bosniac de 24 de ani a fost transferat de „câini” în vara anului trecut.
În acest sezon, Dujmovic a bifat un singur meci în poarta lui Dinamo. Acesta a fost titularizat în duelul din Cupa României, cu Metaloglobus.
„Mulțumim, Filip Dujmovic! Dinamo 1948 București și portarul bosniac Filip Dujmovic au convenit în această seară, pe cale amiabilă, încetarea raporturilor contractuale, anunță clubul nostru prin intermediul paginilor oficiale de comunicare.
Transferat în luna august a anului 2022, într-un moment complicat al echipei noastre în Liga 2, Filip Dujmovic a adunat 21 de meciuri în poarta dinamoviștilor, fiind unul dintre ‘câinii’ de bază ai revenirii în SuperLigă. Mult succes în carieră, Filip Dujmovic!”, a transmis Dinamo, pe contul oficial de Facebook.
Filip Dujmovic a oferit imediat o reacţie, după plecarea de la Dinamo. Acesta a transmis că s-a simţit excelent la formaţia din Ştefan cel Mare.
„Un an și jumătate în care m-am simțit cu adevărat un ‘câine’. Am trăit momente de vis alături de suporterii dinamoviști și nu voi uita niciodată drumul de la agonia ligii secunde la bucuria promovării. Mulțumesc, Dinamo!”, a transmis Dujmovic.
