Închide meniul

OFICIAL | Dan Alexa a semnat cu Arsenal Tunari! Va fi ajutat de Ştefan Grigorie

Iulian Focșăneanu Publicat: 18 martie 2024, 22:39 / Actualizat: 19 martie 2024, 17:25

Reclamă
OFICIAL | Dan Alexa a semnat cu Arsenal Tunari! Va fi ajutat de Ştefan Grigorie

Dan Alexa, în timpul unui meci/ SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Dan Alexa a semnat cu Arsenal Tunari! Dan Alexa a fost numit în funcţia de antrenor principal al echipei de fotbal de ligă secundă Arsenal Tunari, a anunţat Clubul Sportiv Tunari pe pagina sa de Facebook.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ştefan Grigorie va fi antrenorul secund al lui Dan Alexa. „Chirurgul” era liber de contract din luna noiembrie, când plecase de la FC Botoşani.

Dan Alexa a semnat cu Arsenal Tunari!

Oficial! Bine ai venit, Dan Alexa!

Arsenal Tunari anunță numirea lui Dan Alexa în funcția de antrenor principal al echipei. Acesta a antrenat-o până de curand pe FC Botosani, echipa ce evolueaza în Superliga României.

În CV-ul de tehnician al lui Alexa se mai regăsesc echipe precum ACS Politehnica Timișoara, Rapid București, ASA Târgu Mureș, Concordia Chiajna, Dunărea Călărași, Astra Giurgiu, SSU Poli Timișoara și CSM Reșița și SR Brașov.

Reclamă
Reclamă

Ștefan Grigorie va fi antrenorul secund al lui Dan Alexa. Le urăm bun venit în familia tunarilor, baftă băieți!„, a fost anunţul clubului făcut pe reţelele sociale.

Luni dimineaţa, Arsenal Tunari a încheiat, pe cale amiabilă, colaborarea cu antrenorul Ştefan Odoroabă.

Reclamă

CS Tunari (16 puncte) a terminat pe locul 17 din 20 de echipe sezonul regulat al ligii secunde şi va evolua în play-out, într-o grupă cu CSA Steaua (28 puncte), Chindia Târgovişte (28), Concordia Chiajna (25), CSM Slatina (25), Viitorul Pandurii Târgu Jiu (23) şi Progresul Spartac (1 punct). Ultimele două clasate vor retrograda.

Dan Alexa a rezistat numai două luni la ultima echipă pe care a antrenat-o.

FC Botoşani anunţă despărţirea de antrenorul principal Dan Alexa, instalat pe banca tehnică a roş-alb-albaştrilor în luna septembrie a anului curent. În acest interval de timp, ‘Chirurgul’ a antrenat echipa noastră în 9 partide„, anunţase FC Botoşani în comunicatul în care a anunţat despărţirea de Alexa.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
20:02

VIDEOOscar Piastri, prima reacţie după succesul din MP al Bahrainului: „Incredibil! Sunt foarte mândru”

19:59

VideoOunahi a reuşit „dubla” în Panathinaikos – PAOK! Reacţia lui Răzvan Lucescu după un nou gol al gazdelor

19:58

LIVE VIDEONew York Islanders – New Jersey Devils se joacă ACUM în AntenaPLAY. Continuă spectacolul în NHL

19:52

VideoGolul cu care Ounahi a deschis scorul în derby-ul Panathinaikos – PAOK!

19:44

VideoRăzvan Lucescu, scos din sărite de jucătorii săi în derby-ul Panathinaikos – PAOK! Ce s-a întâmplat

19:35

Cristi Chivu, reacţie fermă după egalul uriaş al Parmei cu Fiorentina: „Nu e niciodată uşor aici”

1 „M-a deranjat!” Dorinel Munteanu a văzut gestul făcut de jucătorii lui Sepsi după 1-4 cu Farul și a reacționat 2 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul român 3 VIDEOOscar Piastri, pole-position în MP al Bahrainului. Tur perfect pentru pilotul McLaren. Verstappen, pe şapte 4 U Cluj – Dinamo 2-4! „Câinii”, la prima victorie din play-off după un meci „nebun”. Cum arată clasamentul 5 Motivul pentru care Mihaela Cambei ţine nemişcată în parcare maşina primită cadou de la Ion Ţiriac: „O văd în fiecare dimineaţă” 6 Fiorentina – Parma 0-0. Ianis Hagi, „eroul” lui Rangers în meciul cu Aberdeen
Citește și