Ovidiu Burcă, primele declarații după ce a calificat Dinamo în play-off-ul Ligii 2: “Excursia noastră nu se opreşte aici”

Dan Roșu Publicat: 12 martie 2023, 15:37 / Actualizat: 19 iulie 2023, 18:06

Comentarii
Ovidiu Burcă, primele declarații după ce a calificat Dinamo în play-off-ul Ligii 2: Excursia noastră nu se opreşte aici

Ovidiu Burcă, înaintea unui meci / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Ovidiu Burcă, primele declarații după ce a calificat Dinamo în play-off-ul Ligii 2. “Am avut ajutor divin”, a recunoscut antrenorul “căinilor roşii”, după egalul cu Poli Timişoara, 1-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo a avut parte de rezultate favorabile în celelalte meciuri din ultima etapă a sezonului regulat şi a acces în play-off chiar şi cu un egal.

Ovidiu Burcă, primele declarații după ce a calificat Dinamo în play-off-ul Ligii 2

“Nu am făcut niciun calcul, vă spun din experienţă, în astfel de meciuri nu se întâmplă. Nu a fost cum ne-am dorit noi, dar nu trebuie să le luăm din merit băieţilor. Mi-aduc aminte cum i-am găsit, supăraţi, trişti. Aş vrea să le dedic suporterilor acest prim pas. Am văzut o atmosferă spectaculoasă. Prin ce am făcut etapele astea şi pe cei care s-au îndepărtat de Dinamo după retrogradare vrem să îi aducem înapoi.

Excursia noastră nu se opreşte aici. Am bifat o bornă. Am intrat în play-off cu ajutor divin. Pe parcursul etapelor, oamenii au venit alături de noi. Ne-am dorit foarte mult, toţi cei implicaţi azi la Dinamo, să ne clasificăm pe loc de play-off. Înseamnă foarte mult pentru viitorul lui Dinamo.

Va fi un play-off foarte frumos, în care se poate întâmpla absolut orice. Când am venit aici, nu ne-am setat un obiectiv îndepărtat. Am vrut să creştem de la meci la meci, de la zi la zi. Să fii campion asta înseamnă, să te autodepăşeşti de la o zi la alta. Dinamo înseamnă presiune, să te baţi pentru fiecare meci. Întotdeauna, performanţa vine la pachet şi cu partea financiară. O merită. E frumos să vină şi o satisfacţie materială”, a spus Ovidiu Burcă, citat de digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Vlad Iacob, copleșit după calificarea lui Dinamo în play-off

Vlad Iacob a fost copleșit după calificarea lui Dinamo în play-off-ul Ligii 2. Administratorul special al „câinilor” a recunoscut că a trăit partida la intensitate maximă. Iacob a anunțat că formația lui Ovidiu Burcă se va lupta pentru promovare!

„Le mulțumim acelor suporteri. Trebuie să mulțumim și providenței, ne-au avantajat rezultatele. Dar băieții au dat dovadă de spirit de luptă și ambiție. Avem încredere că putem reveni acolo unde merităm. Sper să mai trec prin asemenea emoții, cât timp reușim să ne bucurăm împreună.

Au resimțit și jucătorii presiunea, nu mai contează, e bine cum s-a terminat. În play-off, dacă avem stadionul plin, trebuie să luptăm în fiecare meci și să dăm dovadă de curaj„, a spus Vlad Iacob, conform digisport.ro.

Reclamă

Dinamo – Poli Timișoara 1-1

În fața unei asistențe, Dinamo a deschis scorul înainte de pauză, prin spaniolul Iglesias, cu un șut din interiorul careului. „Câinii” n-au reușit însă să se desprindă pe tabela de marcaj și au trăit cu emoții finalul sezonului regulat.

Poli Timișoara a egalat în minutul 81, prin Cătălin Oanea. S-a terminat 1-1, însă Dinamo a prins play-off-ul după ce Unirea Slobozia și FC Brașov au încheiat la egalitate, 2-2.

Dinamo a prins play-off-ul în Liga 2 încă din primul sezon după retrogradare.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Capul Verde cea mai frumoasă poveste de la Cupa Mondială?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:33

LIVE TEXTSorana Cîrstea – Linda Noskova se joacă ACUM. Românca luptă pentru optimile de la Wimbledon

17:23

Ce cadou au primit jucătorii Turciei, după eliminarea ruşinoasă de la Campionatul Mondial. Anunţul preşedintelui Federaţiei

17:11

Surpriză uriașă la Wimbledon! Elena Rybakina, OUT din turul al treilea

16:47

Albion Rrahmani pleacă de la Sparta Praga! Cât primește Rapidul după ce atacantul va semna în Serie A

16:43

VIDEOCalificările Marelui Premiu al Marii Britanii LIVE VIDEO (18:00, Antena 3 CNN, AntenaPLAY). Antonelli a câştigat sprintul

16:39

“Nu sunt un prost!” Carlo Ancelotti, reacţie dură după ce a fost criticat pentru jocul Braziliei: “Doar el îmi poate da sfaturi”

1 Comunicatul FIFA după scandalul golului anulat în minutul 90+13 la Portugalia – Croaţia 2-1 2 Răzvan Lucescu a semnat contractul carierei! Salariu „faraonic” pentru antrenorul român 3 Rică Răducanu, în stare gravă la spital: are două coaste rupte, umărul dislocat şi lovituri la cap! 4 VIDEOCe le-a spus arbitrul croaţilor după cea mai controversată fază de la Mondial, din minutul 90+13 al partidei cu Portugalia 5 “De ce l-ați scos pe Ronaldo?”. Răspunsul tranșant al lui Roberto Martinez după “thriller-ul” Portugalia – Croația 6 “FIFA, faceți ceva”. Henry, contrariat după ce Messi a fost “jucătorul meciului” în Argentina – Capul Verde
Citește și