Dinamo – Poli Timișoara 1-1. „Câinii” s-au calificat cu emoții în play-off! Dramatism pe stadionul „Arcul de Triumf”

Alexandru Ivan Publicat: 12 martie 2023, 14:35

Dinamo – Poli Timișoara 1-1. „Câinii s-au calificat cu emoții în play-off! Dramatism pe stadionul „Arcul de Triumf

Dinamo - Poli Timișoara

Jucătorii lui Dinamo, în timpul meciului cu Poli Timișoara / as.ro

Dinamo – Poli Timișoara 1-1. „Câinii” s-au calificat cu emoții în play-off, grație rezultatelor din celelalte partide. A fost dramatism total pe stadionul „Arcul de Triumf”. Echipa lui Ovidiu Burcă și-a îndeplinit obiectivul cu mari emoții.

În fața unei asistențe, Dinamo a deschis scorul înainte de pauză, prin spaniolul Iglesias, cu un șut din interiorul careului. „Câinii” n-au reușit însă să se desprindă pe tabela de marcaj și au trăit cu emoții finalul sezonului regulat.

Poli Timișoara a egalat în minutul 81, prin Cătălin Oanea. S-a terminat 1-1, însă Dinamo a prins play-off-ul după ce Unirea Slobozia și FC Brașov au încheiat la egalitate, 2-2.

Dinamo – Poli Timișoara LIVE SCORE 1-1

Min 90: Final de meci! Dinamo – Poli Timișoara s-a încheiat 1-1, dar „câinii” s-au calificat în play-off grație rezultatelor favorabile din celelalte meciuri.

Min 81: GOOOOL Poli Timișoara! Timișorenii au înscris înainte de pauză. Cătălin Oanea a egalat.

Min 45: GOOOOL Dinamo! Dani Iglesias a înscris cu un șut din interiorul careului!

Min 2: Gol anulat al lui Dinamo! Răzvan Patriche a înscris cu o reluare din careul mic, dar se afla în poziție de offside.

Min 1: A început meciul de pe stadionul Arcul de Triumf!

Echipele de start:

Dinamo: Oncescu – Moura, Giafer, Patriche, Amzăr – Larrucea, Iglesias, N. Roșu – I.Roșu, A. Bani, I.Borcea
Rezerve: Dujmovic, Bena, Demici, Țîră, D. Irimia, Pop, Delciu, Florescu, Ghezali
Antrenor: Ovidiu Burcă

Poli Timișoara: D. Moldovan – D. Radu, Bocșan, Sekulic, Taub – Tihonen, C. Tudor – Gîdea, D. Benzar, Bîrnoi – Gavra
Rezerve: Murariu, Mada, Târșă, Stojanovic, Țurcaș, Porumb, Marincu, Ignea, C. Onea
Antrenor: Octavian Benga