Închide meniul

Pe cine a remarcat Gică Hagi, după ce Farul a învins-o pe Dinamo: „Sunt mulţumit!” Mesaj clar înaintea duelului cu Rapid

Publicat: 15 februarie 2025, 22:24

Reclamă
Pe cine a remarcat Gică Hagi, după ce Farul a învins-o pe Dinamo: „Sunt mulţumit! Mesaj clar înaintea duelului cu Rapid

Gică Hagi, în timpul unui meci / Profimedia

Gică Hagi a oferit prima reacţie, după ce Farul a învins-o cu Dinamo cu scorul de 2-0, în etapa a 27-a din Liga 1. „Regele” s-a declarat mulţumit de prestaţia elevilor săi, care le-a provocat „câinilor” primul eşec după 13 etape.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Golurile victoriei Farului au fost marcate de Bogdan Ţîru şi de Narek Grigoryan. Graţie succesului înregistrat cu Dinamo, echipa lui Gică Hagi a acumulat 34 de puncte, fiind la o distanţă de cinci puncte faţă de ultimul loc de play-off, cu trei etape înainte de finalul sezonului regular.

Pe cine a remarcat Gică Hagi, după ce Farul a învins-o pe Dinamo

Gică Hagi i-a remarcat pe fundaşii centrali, Victor Dican şi Bogdan Ţîru, cât şi pe portarul Alexandru Buzbuchi, după victoria de pe terenul lui Dinamo. „Regele” a subliniat că nu se mai gândeşte la meciurile din trecut, şi vrea să obţină victoria şi în duelul din etapa următoare, cu Rapid.

„O victorie muncită, ştiam că trebuie să ne apărăm foarte bine. Atacul l-am antrenat, avem talent. Dinamo a făcut un meci bun, au avut momente când ne-au depăşit. Fundaşii şi portarul au jucat foarte bine, am învăţat să suferim, creştem la multe aspecte, defensiv trebuie să stăm mai bine.

Gol să fie, poţi să marchezi din fază fixă, atac poziţional. Uneori faci mai bine una, câteodată altca. Avem jucători buni la cap, sunt mulţumit. A făcut un meci foarte bun, şi el şi Dican. Au jucat foarte bine. Avem mulţi jucători lipsă, băieţii au luptat, victoria e muncită.

Reclamă
Reclamă

Doar ne-am trezit puţin, trebuie să continuăm, avem mult de muncă. Asta e, neşansă, fără goluri, am luat multe goluri în ultimele minute. Nu are rost să ne uităm în spate, trebuie să privim în faţă. Avem meci cu Rapid acasă, trebuie să-l pregătim. Pentru mine nu există revanşă, există provocare, contează mai puţin ce e în spate, e istorie. Trebuie să fim deschişi, motivaţi, atunci ştim să jucăm fotbal”, a declarat Gică Hagi, conform digisport.ro, după Dinamo – Farul 0-2.

Denis Alibec, reacţie după Dinamo – Farul 0-2

Denis Alibec a explicat motivul pentru care nu a ajuns la Rapid, după Dinamo – Farul 0-2. Atacantul lui Gică Hagi a vorbit deschis, la interviul de la finalul partidei.

De asemenea, Alibec a vorbit și despre duelul dintre Dinamo și Farul și s-a declarat surprins de jocul elevilor lui Zeljko Kopic.

Reclamă

O victorie foarte importantă pentru noi, ne-am trezit puțin cam târziu. Vom lupta în fiecare meci, poate mai avem o șansă, cu jocul de rezultate.

În prima repriză am controlat meciul, dar Dinamo m-a surprins. Au știut să joace foarte bine, au avut posesia, dar ne-am apărat bine și cred că meritam victoria.

Nu simt presiunea, am câștigat, asta e important. Eu îmi doresc să marchez și să îmi ajut echipa.

(n.r. S-a vorbit despre transferul tău la Rapid. Ce te-a făcut să rămâi la Farul?) Eu dacă îmi dau cuvântul cuiva, așa rămâne. Eu i-am promis domnului Hagi că stau aici minim un an, în vară. Nici nu s-a pus problema să plec, echipa era într-o situație dificilă”, a spus Denis Alibec, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O salvează Cristi Chivu pe Parma de la retrogradare?

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:18

Unde poate ajunge Neil Lennon, antrenorul „dat afară” de Marius Şumudică de la Rapid. Echipa care îl doreşte

10:02

Vestea primită de Răzvan Lucescu, chiar înaintea returului cu FCSB. Anunţul făcut de greci

9:37

Video„Vreau titlul mondial”. Charles Leclerc şi-a anunţat obiectivul uriaş, înainte de startul noului sezon. Ce a spus şi Lewis Hamilton

9:25

Katrine Lunde a semnat un nou contract la aproape 45 de ani! La ce club din Liga Campionilor va evolua

8:53

Pep Guardiola a revenit după declaraţia incredibilă făcută înainte de Real Madrid – Manchester City: „Pentru prima dată am minţit şi nu m-aţi crezut”

8:53

Ce se va întâmpla cu Dennis Man, după ce Cristi Chivu a fost numit antrenor la Parma. Italienii au făcut anunţul

1 VIDEOMomentul în care Andrei Raţiu l-a „făcut jalon” pe Raphinia. Driblingul „a la Zidane” care a uimit Spania. Nota primită 2 Ce a făcut Dan Şucu, după ce Marius Şumudică s-a certat cu suporterii şi a ameninţat cu demisia de la Rapid 3 VIDEOCele 10 echipe din Formula 1 şi-au prezentat monoposturile! Show total la Londra 4 „A primit ofertă!” Reacţie categorică după ce Marius Şumudică a ameninţat cu demisia de la Rapid: „Ne luăm de la un bulgăre?” 5 UPDATECristian Chivu a fost prezentat de Parma. Anunţul oficial al italienilor 6 „Cum să ataci actorii?” Ionel Ganea a răbufnit după ce Marius Șumudică a fost atacat cu bulgări de zăpadă! Mesaj dur despre scandal
Citește și