Închide meniul
EXCLUSIV

Petrolul a primit interdicţie la transferuri! A treia echipă din play-out sancţionată de FIFA în această lună

Iulian Focșăneanu Publicat: 30 aprilie 2024, 19:10

Reclamă
Petrolul a primit interdicţie la transferuri! A treia echipă din play-out sancţionată de FIFA în această lună

Supărarea unui jucător, după o nouă înfrângere a Petrolului / Profimediaimages

Petrolul nu scapă de probleme şi a fost anunţată că a primit interdicţie la transferuri. „Lupii galbeni” au probleme şi pe plan sportiv în lupta pentru salvarea de la retrogradare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Echipa antrenată de Laszlo Balint trece printr-un moment teribil şi „tremură” serios cu două etape înainte de finalul sezonului. Ploieştenii şi-au trecut în cont un singur punct în ultimele trei meciuri. Tocmai au pierdut cu o contracandidată, FC Botoşani, scor 1-2.

Petrolul a primit interdicţie la transferuri

Din informaţiile AS.ro, Petrolul a fost sancţionată astăzi de FIFA şi a primit interdicţie la transferuri. Este a treia echipă din play-out care primeşte o astfel de lovitură.

Hermannstadt a fost prima care a ajuns cu transferurile blocate, pe 5 aprilie. La două săptămâni distanţă a primit o veste similară şi UTA lui Mircea Rednic.

„Puriul” a negat întâi că arădenii ar avea interdicţie la transferuri, după care a recunoscut şi i-a asigurat pe fani că nu au de ce să îşi facă griji. Ar fi restanţe financiare către Aleksandar Vucenovic, Kyvon Leidsman și Ivaylo Markov.

Reclamă
Reclamă

O să vedeți că avem voie să facem transferuri, se vor plăti acele datorii. Din ce știu eu s-au plătit, altfel nu luam licența în primul rând, până în decembrie s-au plătit. Cea mai grea a fost pentru Keșeru, jumătate din bugetul nostru pentru o lună, dar asta e. S-au făcut greșeli și înainte, s-au făcut și acum, dar eu sunt sigur că vom avea acces la transferuri în perioada de transferuri.

Acum nu e perioadă, nici nu ne agităm. Sunt alții care mai încearcă să mai bage câte o „strâmbă”. De la Strâmbul, mai bagă câte o „strâmbă” ei, ca să ne destabilizeze, dar nu au cum să o facă. Suntem solizi acum, avem echipă, atât ca spirit, cât și ca și concurență, eu zic că arătăm bine”, a declarat Rednic.

UTA este lider în play-out după 7 etape şi a ieşit din „hora” luptei pentru rămânerea în Liga 1. Iată cum arată clasamentul:

Reclamă

1. UTA – 34 de puncte
2. Oţelul – 33 de puncte
3. Hermannstadt – 31 de puncte
4. U Cluj – 29 de puncte
5. Petrolul – 26 de puncte
6. FC Botoşani – 24 de puncte
7. FC Voluntari – 23 de puncte
8. FCU Craiova – 22 de puncte
9. Poli Iaşi – 21 de puncte
10. Dinamo – 21 de puncte

Ultimele două clasate retrogradează direct, în timp ce ocupantele locurilor 7 şi 8 vor juca baraj.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Real Madrid încă o "remontada" în Liga Campionilor, după 0-3 cu Arsenal?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:39

„Mie mi-ar fi rușine!” Ioan Ovidiu Sabău și-a făcut praf jucătorii după U Cluj – Dinamo 2-4!

22:37

Cum a comentat Vladislav Blănuţă conflictul aprins dintre Adrian Mititelu şi Ioan Ovidiu Sabău

22:27

Zeljko Kopic, reacţie fermă după U Cluj – Dinamo 2-4: „Să rămânem cu piciorele pe pământ”

22:18

„Nu a fost o surpriză!” Marcatorii lui Dinamo au reacționat după 4-2 cu U Cluj

22:02

Arsenal, pas greşit în lupta la titlu din Premier League. „Tunarii” s-au încurcat pe teren propriu

21:53

U Cluj – Dinamo 2-4! „Câinii”, la prima victorie din play-off după un meci „nebun”. Cum arată clasamentul

1 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiova 2 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspor 3 I-a spulberat visul lui Istvan Kovacs, după Rangers – Bilbao: „Sunt şanse foarte mici ca el să mai arbitreze” 4 Vasile Miriuță, mesaj incredibil după 1-0 cu Gloria Buzău: „Liber o să avem după ce mergem la 2 metri sub pământ” 5 „M-a deranjat!” Dorinel Munteanu a văzut gestul făcut de jucătorii lui Sepsi după 1-4 cu Farul și a reacționat 6 Ce se întâmplă cu Sorin Costreie după scandalul din FCSB – U Cluj? Anunţul CCA
Citește și