Închide meniul

Petrolul – Universitatea Craiova 0-1! Golul lui Andrei Ivan a decis meciul de pe “Ilie Oană”! Oltenii s-au apropiat la doar un punct de Rapid

Alexandru Ivan Publicat: 5 martie 2023, 17:30

Comentarii
Petrolul – Universitatea Craiova 0-1! Golul lui Andrei Ivan a decis meciul de pe Ilie Oană! Oltenii s-au apropiat la doar un punct de Rapid

Jucătorii Universităţii Craiova sărbătoresc marcarea unui gol / Hepta

Petrolul – Universitatea Craiova 0-1, partida din etapa a 29-a din Liga 1, a fost în format live score, pe AS.ro. Oltenii s-au apropiat la un singur punct de Rapid, ocupanta locului 4 din Liga 1, înainte de ultima rundă din sezonul regulat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Ivan a marcat unicul gol al partidei de pe “Ilie Oană”, în prelungirile prime reprize. Atacantul oltenilor traversează o formă de vis în 2023, iar echipa sa s-a apropiat de podiumul Ligii 1.

Petrolul – Universitatea Craiova 0-1

Final! Petrolul – Universitatea Craiova 0-1! Oltenii s-au impus la limită şi s-au apropiat de podiumul Ligii 1!

Min. 45+4: Petrolul – Universitatea Craiova 0-1! Andrei Ivan a deschis scorul pentru trupa lui Eugen Neagoe!

Min 1: A început meciul.

Reclamă
Reclamă

Petrolul: Vâlceanu – Papp, Meijers, Mathaus – Doua, Dumitriu, Seto, Tavares, Țicu – Irobiso, Grozav
Rezerve: Leitner, Rădulescu, Bucur, Budescu, Bratu, Tucaliuc, M. Ioniță
Antrenor: Florin Pârvu

Universitatea Craiova: Popescu – Vătăjelu, Zajkov, Badelj, Ndong – Ișfan, Mateiu, Screciu, Ivan – Markovic, Koljic
Rezerve: Lazar, Vlădoiu, Raul Silva, Găman, Sala, Cîmpanu, Baiaram, Roguljic, Rivaldinho
Antrenor: Eugen Neagoe

Universitatea Craiova s-a chinuit cu FC Argeș în precedentul meci

Eugen Neagoe a comentat succesul înregistrat de echipa sa, 1-0 cu FC Argeș, şi a declarat că echipa sa ar fi putut să se impună chiar şi cu un scor mai mare. Totodată, tehnicianul trupei din Bănie a mai declarat că repriza a doua a fost dominată în tottalitate de jucătorii săi.

Reclamă

„Nici nu are importanță cum s-a marcat golul, e o victorie meritată, clară, fără niciun dubiu. Am avut șase jucători sub 21 de ani, n-am avut niciun jucător de peste 30 de ani. A ajuns cel mai în vârstă Vătăjelu, veteranul echipei.

Am forțat, am jucat și cu doi atacanți, am încercat să mai marcăm, am avut ocazii, dar, din păcate, nu am reușit să marcăm golul doi. Puteam să marcăm și cred că reflecta realitatea din teren. A fost o dominare totală în repriza a doua, băieții merită felicitări pentru atitudine, pentru determinare, pentru ce au arătat în repriza a doua.

Eugen Neagoe: „Ne gândim la următorul meci!”

Nu am încercat niciodată să găsesc scuze când am avut reprize mai modeste. Ne lipsește foarte mult Nicușor Bancu, un jucător nu important, foarte important pentru echipa noastră, este liderul acestei echipe. Ne lipsește Mihai Căpățână, ne lipsește Ștefan Baiaram, Raul Silva nu a fost nici în lot pentru că acuza o stare de oboseală. Sunt decizii pe care le luăm și pe care ni le asumăm.

Acum ne gândim la următorul joc, de la Ploiești, va fi un meci dificil, în compania unei echipe bune, cu jucători buni, Grozav, Budescu, Papp, care a plecat de la noi. Din păcate, acolo e terenul așa cum este, dar nu trebuie să stăm cu gândul la teren, trebuie să jucăm cât mai bine.

Suporterii au dreptate să ceară mai mult, sunt obișnuiți cu fotbal de calitate și cred că am practicat un fotbal de calitate în repriza a doua. Mi-aș dori să o facem 90 de minute, dar este destul de greu, nici echipele foarte mari din Europa nu reușesc să ducă ritmul 90 de minute”,a declarat Eugen Neagoe, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

A fost eliminat prea uşor Ştefan Târnovanu, în FCSB - Farul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
19:15
Câte medalii va cuceri David Popovici la Campionatele Mondiale din Singapore?
18:59
Salariul uriaş cu care este deturnat Marius Ştefănescu! Suma pe care o poate câştiga fotbalistul de la FCSB
18:46
Maxime Grousset face spectacol şi în Singapore! A cucerit aurul mondial la 50m fluture
18:29
“Va fi infern!” Presa din Macedonia, avertisment pentru Shkendija, înaintea returului cu FCSB (miercuri, 20:30, Antena 1)
18:29
EXCLUSIVRisto Radunovic, mesaj de luptă înaintea meciului cu Shkendija: “Să ne calificăm, să schimbăm imaginea echipei”
18:11
Florin Tănase a fost suspendat 3 etape de UEFA! Lovitură dură pentru FCSB
1 FotoImagine rară cu Ionuţ Luţu alături de partenera lui. Cum arată acum Iulia, fost iepuraş Playboy 2 Gigi Becali vrea să dea afară un jucător de la FCSB, după eşecul cu Farul: “A pierdut toate mingile” 3 “Mi-a spus să joc fotbal, i-am zis «păi ce, joc handbal?»”. Alexandru Musi, revoltat după Oțelul – Dinamo 4 Anunţul preşedintelui lui U Cluj despre transferul lui Marius Ştefănescu, după ce Becali declara că e rezolvat! 5 Ştefan Târnovanu a dezvăluit ce i-a spus, de fapt, arbitrului Găman, înainte să fie eliminat în FCSB – Farul 1-2: “E vina mea” 6 “A venit Găman şi ne-a luat punctele”. Florin Tănase, discurs dur după ce FCSB a fost învinsă de Farul
Citește și