Închide meniul

“Povestea e complicată!” Elvir Koljic a dezvăluit cum a ajuns la Rapid, după ce a fost aproape să semneze cu FCSB

Viviana Moraru Publicat: 7 februarie 2025, 19:08

Comentarii
Povestea e complicată! Elvir Koljic a dezvăluit cum a ajuns la Rapid, după ce a fost aproape să semneze cu FCSB

Elvir Koljic a rupt tăcerea după ce nu a mai ajuns la FCSB / Facebook Rapid

Elvir Koljic a oferit primul interviu, după ce a semnat cu Rapid. Atacantul bosniac a povestit cum a ajuns în Giuleşti, după ce a fost la un pas să bată palma cu rivalii de la FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Koljic a dezvăluit că povestea transferului său este “cam complicată”. Atacantul a transmis că a acceptat imediat după ce a aflat, de la Mihai Rotaru, despre interesul celor de la Rapid. Acesta a subliniat că a fost mai bine pentru el să semneze cu giuleştenii, după ce a fost dorit şi de Gigi Becali la FCSB.

Elvir Koljic a dezvăluit cum a ajuns la Rapid, după ce a fost aproape să semneze cu FCSB

Elvir Koljic a transmis că îşi doreşte să evolueze în play-off cu Rapid. Acesta speră să joace cât mai bine sub comanda lui Marius Şumudică şi nu se teme de concurenţa cu David Ankeye şi Borisav Burmaz.

“Sunt foarte fericit că am ajuns aici. Rapid e o echipă mare. Am făcut și primul antrenament cu băieții, care sunt jucători buni și m-au primit bine. Sper să joc bine, să ajut cât mai mult. Prima dată trebuie să urcăm în play-off, iar după să urcăm în clasament.

Negocierile? Povestea e cam complicată, iar lucrurile s-au întâmplat repede. Din prima de când am auzit, am zis da. Domnul Rotaru a vorbit cu staff-ul și cu toți de la Rapid și au decis că e mai bine și pentru mine, și pentru ei să vin aici.

Reclamă
Reclamă

Știu despre Rapid că e o echipă mare. Pe teren arată bine, e o echipă care știe să joace fotbal, iar mie îmi place să joace fotbal. E o echipă care are ocazii, iar eu încerc să mă adaptez cât mai repede și să intru cu ei.

Obiectivele mele personale? Vreau să fiu sănătos, să rezolvăm play-off-ul și să marchez cât mai mult. Nu pun presiune pe mine să marchez pentru că golurile vor veni cu siguranță.

Concurența cu Burmaz și Ankeye? Jucători buni, dar e o concurență sănătoasă. Cine primește șansa să joace trebuie să ajute echipa cât mai mult. Cu siguranță îi voi ajuta și eu cu experiența pe care o am în campionatul nostru. Ambii sunt buni, le doresc baftă și sper să ajutăm echipa cât mai mult”, a declarat Elvir Koljic, pentru Rapid TV.

Reclamă

Ce salariu va încasa Elvir Koljic la Rapid

Elvir Koljic va încasa un salariu uriaș la Rapid, mai mare decât cel pe care îl avea la Universitatea Craiova. Atacantul în vârstă de 29 de ani a fost la un pas de a semna cu FCSB, în cele din urmă ajungând în Giuleşti.

Bosniacul a semnat cu gruparea din Grant un contract valabil până în vara anului 2026.

Conform fanatik.ro, Koljic va încasa un salariu lunar în valoare de 18.000 de euro. Cu toate acestea, bosniacul în vârstă de 29 de ani ar putea să câștige mai mult de 20.000 de euro, în funcție de contribuțiile sale aduse la echipă. La Craiova, atacantul era plătit lunar cu 15.000 de euro.

FCSB îi propusese atacantului un salariu fix de 20.000 de euro, care l-ar fi transformat în al treilea cel mai bine plătit jucător al campioanei, fiind la egalitate cu Darius Olaru și Alexandru Băluță. Cu toate acestea, bosniacul nu ar fi fost de acord cu oferta roş-albaştrilor, pentru că ar fi vrut un contract mai lung. Gigi Becali îi oferise o propunere valabilă doar până la finalul sezonului.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:34
LIVE VIDEOSporting – AFS se joacă ACUM! Spectacol total în Liga Portugal
22:25
Rapid – Oțelul 0-2. Gălățenii îngenunchează liderul Ligii 1 și dinamitează lupta pentru play-off
22:00
Giovanni Becali a făcut anunțul! 2,5 milioane de euro pentru Ștefan Târnovanu
21:49
Mihai Stoica a anunţat ce probleme are Octavian Popescu: “E la o răscruce. Nu am mai întâlnit aşa ceva”
21:08
VideoJurnal Antena Sport | Campionii de la canotaj, puşi pe distracţie
21:05
VideoJurnal Antena Sport | Gabi Tamaş şi-a lansat vinul
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 3 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 4 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 5 Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB. Jucătorul din Liga 1 care semnează: “E la noi” 6 Primele plecări de la Universitatea Craiova după eşecul cu Sparta Praga
Citește și