Poza pe care a făcut-o Zeljko Kopic, după Dinamo – UTA 1-0! Ce a postat antrenorul, pe rețelele de socializare

Alex Ioniță Publicat: 3 noiembrie 2024, 8:59

Comentarii
Poza pe care a făcut-o Zeljko Kopic, după Dinamo – UTA 1-0! Ce a postat antrenorul, pe rețelele de socializare

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Iată poza pe care a făcut-o Zeljko Kopic, după Dinamo – UTA 1-0! Antrenorul “câinilor” a importalizat un moment special pentru echipa din Ștefan cel Mare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo s-a impus în fața echipei antrenate de Mircea Rednic grație golului marcat de Politic, în minutul 26. Meciul de pe stadionul “Arcul de Triumf”, care a contat pentru etapa cu numărul 15 a Ligii 1, a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Poza pe care a făcut-o Zeljko Kopic, după Dinamo – UTA 1-0!

După victoria cu echipa lui Mircea Rednic, Dinamo a urcat pe locul al 2-lea în Liga 1, iar Zeljko Kopic a ținut să imortalizeze acest moment. Croatul a postat, pe rețelele de socializare, o imagine cu clasamentul primului eșalon, alături de o inimă roșie.

Postarea lui Zeljko Kopic

Florentin Petre a fost cel care a stat pe banca lui Dinamo la meciul cu UTA, având în vedere că Zeljko Kopic a fost suspendat. Antrenorul croat a văzut partida din tribună.

Echipa alb-roșie a înregistrat 6 victorii, 6 rezultate de egalitate și 3 înfrângeri de la startul noului sezon al Ligii 1. După aceste rezultate, „câinii” au 24 de puncte în clasament și sunt la 5 puncte de liderul U Cluj, care nu și-a jucat meciul din etapa a 15-a.

Reclamă
Reclamă

Pentru echipa antrenată de Zeljko Kopic urmează un duel „de foc”, cu CFR Cluj. Partida va avea loc pe data de 8 noiembrie, de la ora 21:00 și va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Florentin Petre nu a uitat de umilinţa cu FCSB, după ce Dinamo a ajuns pe locul 2 în Liga 1

Dinamo a câştigat duelul cu UTA şi a urcat pe locul al doilea în clasamentul Ligii 1. Dennis Politic a marcat singurul gol al meciului, cu un şut superb de la 20 de metri.

La finalul partidei, antrenorul secund, Florentin Petre, s-a arătat extrem de mulţumit pentru victorie şi de faptul că Dinamo a ajuns pe locul 2.

Reclamă

„Cel mai important e că am terminat turul pe locul al doilea, când nimeni nu ne dădea vreo şansă la începutul campioantului. Mai avem mult de muncit şi ne dorim să fie fericiţi în decembrie.

Am și spus că orice minune ține trei zile. Trebuie să fim conștienți de lucrurile pe care ni le dorim. Până la urmă, a fost doar un meci. FCSB a fost un pic norocoasă la goluri, iar băieții s-au concentrat și s-au mobilizat foarte bine pentru meciul cu UTA. Cele trei puncte au fost meritate.

Munca de echipă e o chestiune de comunicare. Suntem o armată de oameni care lucrăm pentru echipă. Avem tot ce ne trebuie, avem condiţii şi oameni care ne susţin. Noi suntem acolo unde ne dorim. Avem un meci foarte greu cu CFR Cluj, trebuie să avem jucătorii valizi. Gnahore are un carcater frumos, dar este şi fotbalist. El ţine mijlocul terenului cu Patriche şi Cătălin Cîrjan. Nu prea cred că e vorba de noroc. La Dinamo se munceşte mult la antrenamente”, a spus Florentin Petre la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:00

Dinamo, tragere infernală! Va juca împotriva Barcelonei în grupele Ligii Campionilor

17:59

LIVE VIDEOAl doilea antrenament al MP al Austriei! Piloții Mercedes, cei mai rapizi în primul antrenament

17:52

Noua Zeelandă – Belgia LIVE VIDEO (06:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Elevii lui Rudi Garcia încearcă să spele ruşinea

17:41

Sorin Cârțu le-a pus gând rău rivalelor din Liga 1 după ce s-a tras țintarul: „Anul ăsta suntem mai puternici”

17:25

Egipt – Iran LIVE VIDEO (06:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Confruntare decisivă pentru calificare

17:14

S-a retras prima arbitră care a oficiat un meci la un Campionat Mondial. Ce funcție va ocupa

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026? S-au stabilit patru meciuri 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi” 4 VideoGreşeală uriaşă de arbitraj în Ecuador – Germania. Gol marcat după ce Pavlovic i-a dat un picior în faţă unui adversar 5 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 6 Jucătorii care sunt aproape de transferul la Rapid: “Discuţii avansate!”
Citește și