Prima reacţie a lui Costel Gâlcă, după ce a semnat cu Universitatea Craiova: “Vin la o echipă istorică!” Mesaj pentru Rotaru

Valentin Pîrcălabu Publicat: 17 aprilie 2024, 15:19

Comentarii
Prima reacţie a lui Costel Gâlcă, după ce a semnat cu Universitatea Craiova: Vin la o echipă istorică! Mesaj pentru Rotaru

AntenaSport

Prima reacţie a lui Costel Gâlcă, după ce a semnat cu Universitatea Craiova. Promisiunea făcută după ce a semnat cu Universitatea Craiova.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Costel Gâlcă a spus că locul 2 este obiectivul pentru acest sezon, iar anul viitor va conta doar câştigarea campionatului.

Prima reacţie a lui Costel Gâlcă, după ce a semnat cu Universitatea Craiova

“Vă mulţumesc pentru primire.Sunt bucuros că am semnat cu Universitatea. Ce pot să promit pe termen scurt este să avem rezultate şi să terminăm pe un loc de cupe europene, pe locul 2. Prioritatea noastră este de a scoate maximum din toate meciurile. Vin la o echipă istorică, mi-am dorit să vin. Au condiţii foarte bune. I-am văzut şi azi pe viu şi mă bucur că domnul Rotaru a avut răbdare. Obiectivul este câştigarea campionatului anul viitor. Ar fi o dezamăgire mare să nu prindem cupele europene. Am venit la o echipă mare. Prioritatea numărul 1 acum sunt rezultatele. Ascult, dar deciziile îmi aparţin“, a spus Costel Gâlcă la conferinţa de presă.

Costel Gâlcă are o clauză uriaşă de reziliere în contractul cu Universitatea Craiova

Costel Gâlcă are o clauză uriaşă de reziliere în contractul cu Universitatea Craiova! Patronul echipei oltene, Mihai Rotaru, a fost de acord cu această condiţie pusă de Gâlcă pentru a semna cu Universitatea Craiova.

Clauza de reziliere va fi una în oglindă. Astfel, şi Gâlcă va trebuie să achite această clauză dacă va dori să rupă înţelegerea înainte de expirarea contractului.

Reclamă
Reclamă

Potrivit fanatik.ro, clauza de reziliere a contractului dintre Universitatea Craiova şi Costel Gâlcă este de 500.000 de euro.

Oricare dintre părţi trebuie să plătească această sumă dacă decide să rezilieze unilateral înţelegerea înainte de expirarea contractului.

Mihai Rotaru a câştigat, recent, un litigiu cu Laurenţiu Reghecampf. „Reghe” trebuie să îi achite o sumă mare de bani după ce a reziliat unilateral contractul cu Universitatea Craiova pentru a merge la Al-Tai, în Arabia Saudită, Recent, Reghecampf a fost demis de Al-Tai.

Costel Gâlcă a semnat cu Universitatea Craiova. Ultimul antrenor care a câştigat titlul cu FCSB a devenit noul antrenor al Universităţii Craiova.

Costel Gâlcă a revenit în Liga 1. Antrenorul a semnat cu Universitatea Craiova. Împreună cu staff-ul său, Gâlcă va avea un salariu de 20.000 de euro lunar.

Reclamă

Dumitru Uzunea – antrenor secund
Iulian Matei – antrenor secund
Ciprian Pruna – preparator fizic

Constantin Gâlcă a mai antrenat în trecut FCSB, Espanyol, Al-Taawoun, Al-Fayha, Velje BK, Al-Hazem și Radomiak. Și-a trecut în palmares un titlu de campion al României, Cupa României și Cupa Ligii. Constantin Gâlcă va conduce în cursul zilei de astăzi primul antrenament în Baza de Pregătire „Ilie Balaci”. Mult succes!”, a postat Universitatea Craiova pe contul oficial de Facebook.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:23 1 apr.

Bayern Munchen “tremură” înainte de sfertul cu Real Madrid din UCL. Harry Kane ar putea rata manșa tur

23:04 1 apr.

Adrian Bumbescu a făcut anunţul pe care toţi fanii Stelei îl aşteptau: “La anul vom avea drept de promovare”

22:51 1 apr.

După dezamăgirea de la națională, Ionuț Radu primește o veste mare la echipa de club

22:42 1 apr.

Echipele din Premier League au cheltuit 500 de milioane de euro pe comisioane. Cum arată topul

22:26 1 apr.

Ce salariu va avea Gică Hagi la naționala României? Prime imense de calificare la EURO 2028 și Mondialul din 2030

22:18 1 apr.

Gică Hagi e aproape numit pe banca naţionalei, dar Mihai Stoica a propus un alt selecţioner: “Pe el l-aş alege”

1 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 2 Filipe Coelho a semnat! Anunţul despre antrenorul Universităţii Craiova: “Mult succes” 3 Gigi Becali pierde dreptul de a folosi numele Steaua și procesul pentru 37 de milioane de euro. Decizia luată de CCR 4 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă 5 Universitatea Craiova dă lovitura! Jucătorul care pleacă în Bundesliga pe 3 milioane de euro: “Negocieri avansate” 6 Gattuso, cu lacrimi în ochi după eliminarea Italiei de la World Cup 2026: “Ceea ce s-a întâmplat este corect”
Citește și