Închide meniul

Prima reacţie a lui Dragos Iancu, după accidentarea groaznică din meciul cu Petrolul

Valentin Pîrcălabu Publicat: 25 septembrie 2023, 10:38

Reclamă
Prima reacţie a lui Dragos Iancu, după accidentarea groaznică din meciul cu Petrolul

Hepta

Dragoş Iancu a avut o primă reacţie după accidentarea groaznică din partida cu Petrolul. Jucătorul de la Hermannstadt le-a mulţumit tuturor celor care i-au trimis mesaje de încurajare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dragoş Iancu a avut parte de o accidentare oribilă în partida cu Petrolul. Jucătorul de 20 de ani a fost faultat extrem de dur de Valentin Ţicu, în debutul meciului Petrolul – Hermannstadt 0-0. Acesta a ajuns la spital cu o fractură deschisă la glezna stângă.

Prima reacţie a lui Dragos Iancu, după accidentarea groaznică din meciul cu Petrolul

Vreau sa mă întorc în 3 luni. Numai la asta mă gândesc! Sper să decurgă operatia bine și să mă recuperez. Le mulțumesc tuturor celor care mi-au trimis mesaje de încurajare. Voi fi bine! Sunt puternic!”, a spus Dragoş Iancu la gsp.ro.

În debutul partidei de la Ploieşti, Valentin Ţicu l-a fultat extrem de dur pe Dragoş Iancu. Jucătorul sibienilor şi-a rupt piciorul, după intrarea fundaşului „lupilor”.

Arbitrul nici nu a stat pe gânduri şi i-a acordat imediat cartonaşul roşu fundaşului Petrolului.

Reclamă
Reclamă

Imediat după ce au văzut cum i se prezintă piciorul lui Dragoş Iancu, fotbaliştii Petrolului, cât şi cei ai lui Hermannstadt, au început să-şi pună mâinile în cap şi să plângă.

Şi Valentin Ţicu a fost puternic afectat de către faultul pe care l-a comis asupra lui Iancu. Fundaşul Petrolului a fost imediat consolat de către coechipieri şi de către antrenori, la ieşirea de pe teren.

Dragoş Iancu a fost scos de pe teren cu ambulanţa, iar în timp ce primea îngrijiri, colegii săi l-au încojurat pentru ca imaginile cu acesta să nu mai fie difuzate.

Reclamă

Dani Coman, primele informaţii după accidentarea teribilă a lui Dragoş Iancu

La rândul său, preşedintele celor de la Hermannstatd, Dani Coman, a oferit detalii despre starea de sănătate a jucătorului. „Îl va opera domnul doctor Dinu Gabriel. Vreau să îi mulțumesc că a venit de acasă să îl vadă, să îl evalueze. A fost extraordinar. Să vii duminică seară de acasă… sunt doctori cu suflet pe care îi apreciez. Acum am plecat de la el de la spital.

Într-o jumătate de oră, Dragoș m-a întrebat de cel puțin 10 ori dacă mai poate juca vreodată fotbal. I-am spus că da, că este tânăr, că își va reveni. I-am povestit și situația mea, că mi-am revenit mereu.

E greu de descris ce vedeam în ochii lui. Din ce am vorbit cu domnul doctor Dinu, va juca fotbal în continuare. A mai efectuat astfel de operații și promite că va juca fotbal în continuare. Sunt ligamentele rupte la gleznă, totul deschis. I s-a spart pielea”, a spus Coman, citat de primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:54 15 apr.

PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

23:36 15 apr.

UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

23:32 15 apr.

Aston Villa, două goluri în trei minute cu PSG. Execuţii de senzaţie ale englezilor

23:10 15 apr.

„Sper să nu ratez trofeul”. Cosmin Olăroiu, după calificarea lui Al Sharjah în finala Ligii Campionilor Asiei 2

22:43 15 apr.

Şeful Formulei 1, veşti proaste pentru fani! Ce circuit riscă să iasă din calendar: „Din ce în ce mai dificil”

22:41 15 apr.

Veste uriaşă pentru Dinamo. Se va semna contractul pentru noul stadion din Ştefan cel Mare

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 3 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Gigi Becali, dialog incredibil cu Marius Şumudică: „Eşti arbitru? / Poate fac herpes” 6 „De ce naiba să mă retrag?” Constantin Budescu îl acuză pe Ilie Stan: „Am înţeles că a făcut aşa şi cu alţii”
Citește și