Prima reacţie a lui Gigi Becali, după victoria uriaşă cu PAOK! Ce a spus despre Gheorghiţă şi jucătorul pe care l-a făcut praf

Publicat: 14 februarie 2025, 0:04

Comentarii
Prima reacţie a lui Gigi Becali, după victoria uriaşă cu PAOK! Ce a spus despre Gheorghiţă şi jucătorul pe care l-a făcut praf

Gigi Becali, la Palat/ Profimedia

Gigi Becali a fost în culmea fericirii după ce FCSB a câştigat în deplasarea de la PAOK Salonic. Gheorghiţă şi Dawa au marcat golurile victoriei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a vorbit şi despre schimbările făcute la pauză şi a criticat un singur jucător. Este vorba de David Miculescu, cel care a fost înlocuit cu Andrei Gheorghiţă.

Prima reacţie a lui Gigi Becali, după victoria uriaşă cu PAOK

“Deciziile nu erau greu de luat. Ngezana avea galben, îmi era frică, iar Miculescu nu conta. Nu era în joc! Vezi ce înseamnă să ai curaj? Cisotti era pe tot terenul! E divină inspiraţia, Dumnezeu face toate! Nu vezi, e întâmplare? Amândoi jucătorii au marcat gol! Gheorghiţă are calitate, nu a pierdut nicio minge! Din toate a scos ceva. Zici că este lent, dar el este calm şi pasează unde trebuie.”, a spus Gigi Becali la gsp.ro.

FCSB, victorie de senzaţie cu PAOK la Salonic

PAOK se prezenta în meciul tur cu Răzvan Lucescu revenit pe bancă, în timp ce bucureştenii au efectuat o modificare de ultimă oră, Dawa fiind schimbat dintre titulari cu Ngezana, iar Cisotti debuta în cupele europene la 31 de ani. Grecii au reuşit să introducă mingea în plasă încă din minutul 8, prin Konstantelias, dar golul a fost anulat pentru că balonul părăsise suprafaţa de joc. Totuşi gazdele au deschis scorul în minutul 21, când Samatta a profitat de o deviere şi a înscris din şapte metri. FCSB a replicat prin şutul lui Bîrligea, cinci minute mai târziu.

Tanzanianul Samatta a marcat din nou, în minutul 34, dar se afla în ofsaid, pentru ca în minutul 40, la un atac al bucureştenilor, portarul Kotarski să se ciocnească de Michailidis, iar fundaşul lui PAOK nu a mai putut continua meciul, fiind înlocuit. Taison a primit al doilea cartonaş galben în minutul 45+5 şi a fost eliminat, iar prima parte s-a încheiat cu gazdele în avantaj. După pauză, bucureştenii au profitat de omul în plus şi nou intratul Andrei Gheorghiţă a înscris, egalând în minutul 50. După alte zece minute, FCSB a preluat conducerea, după un corner executat de Radunovic şi finalizat cu o lovitură de cap de celălalt jucător intrat la pauză în echipa lui Charalambous, Dawa.

Reclamă
Reclamă

Elevii lui Charalambous au reuşit să păstreze avantajul de pe tabelă până la final şi au câştigat pentru a doua oară pe Toumba Stadium în această ediţie a Ligii Europa, de această dată cu 2-1. FCSB pleacă cu prima şansă la calificarea în optimi în returul de săptămâna viitoare, de la Bucureşti.

PAOK: Kotarski – Jonny, Kedziora, Michailidis (Colley 40), Baba Rahman – Schwab (M. Camara 69), Meite (Ozdoev 69) – Pelkas (Despodov 61), Konstantelias, Taison – Samatta (Brandon 61). ANTRENOR: Răzvan Lucescu

FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Ngezana (Dawa 46), M. Popescu, Radunovic – Şut, Chiricheş (Edjouma 56) – Miculescu (A. Gheorghiţă 46), Cisotti (M. Ştefănescu 83), Fl. Tănase – Bîrligea (Baba Alhassan 68). ANTRENOR: Elias Charalambous

Reclamă

Cartonaşe galbene: Pelkas 14, Taison 33 / Ngezana 45+5, Chiricheş 52, Bîrligea 52, A. Gheorghiţă 65, Radunovic 72, Edjouma 75, Şut 78

Cartonaş roşu: Taison (PAOK Salonic) min. 45+5

Arbitri: Lawrence Visser – Rien Vanyzere, Thibaud Nijssen

Arbitri VAR: Bram Van Driessche – Bert Pul (toţi din Belgia)

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:07

Florin Tănase a numit antrenorul pe care îl vrea la FCSB: “A avut rezultate incredibile”

10:59

Un nou scandal la Real Madrid! Dani Carvajal, surprins în timp ce îl ironiza pe Trent Alexander-Arnold

10:51

Scenariul luat în calcul de spanioli în cazul lui Lamine Yamal, la Campionatul Mondial 2026. Ce meciuri ar putea rata

10:37

Emoţii pentru fiul lui Zinedine Zidane înainte de Cupa Mondială 2026! A suferit o fractură a maxilarului

10:35

Andrei Nicolescu a numit sezonul în care Dinamo va câştiga titlul: “Asta e proiecţia noastră”

10:09

Cristi Chivu pregăteşte o lovitură! Inter vrea să transfere de la rivala Juventus

1 Antrenorul care i-a spus “Da” lui Gigi Becali şi e gata să semneze cu FCSB: “E deja la Bucureşti” 2 Anunţul UEFA după ce s-a cerut retrogradarea clubului Inter 3 Răzvan Lucescu a făcut anunţul, după ce Mihai Stoica a spus că îl vrea la FCSB: “Am avut oameni puternici ca patroni” 4 Decizia luată de conducerea Rapidului în privinţa lui Gâlcă, după ce giuleştenii au fost umiliţi de Dinamo! 5 „Un nou Calciopoli?!” Ce riscă Interul lui Chivu în acest moment, după scandalul de arbitraj 6 Anunţul lui Mihai Stoica despre venirea lui Pirlo pe banca FCSB
Citește și