FC Botoșani e primul club care îi spune “pas” lui Mirel Rădoi, după despărțirea de Universitatea Craiova. Valeriu Iftime, patronul clubului moldovean, a anunțat că, la ora actuală, antrenorul de 41 de ani nu reprezintă o variantă pentru banca sa tehnică.
FC Botoșani traversează o perioadă horror. Formația moldoveană a fost “desființată” de Farul, scor 0-8, în ultima etapă din Liga 1 și s-a “prăbușit” până pe locul 12.
Primul club care îi spune “pas” lui Mirel Rădoi, după despărțirea de Universitatea Craiova
După despărțirea de Mihai Teja, Iftime l-a instalat la cârma Botoșaniului pe Mihai Ciobanu, un nume mai puțin cunoscut la nivelul Ligii 1.
Întrebat dacă se gândește să-l aducă pe Mirel Rădoi în Moldova, finanțatorul lui FC Botoșani a avut un răspuns savuros și, în același timp, categoric, cu care a îndepărtat orice dubiu.
“(N.r. – Mirel Rădoi, care era visul dumneavoastră, puteți să-l luați) Ce înseamnă că pot să-l iau? Mirel stă în stradă și trebuie să vin eu cu un autobuz să-l iau?
Nu are echipă, acum, dar o să își găsească ușor, că nu e greu să îți găsești echipă în Liga 1. (N.r. – Rădoi reprezintă o variantă pentru FC Botoșani?) Nu! Nu acum”, a spus Valeriu Iftime, în exclusivitate pentru Antena Sport.
Mihai Rotaru s-a hotărât! Corneliu Papură e antrenorul pe care îl vrea în iarnă la Universitatea Craiova
Din informațiile Antena Sport, Mihai Rotaru se gândește să-l readucă pe Corneliu Papură la prima echipă. În prezent, antrenorul de 49 de ani se află la echipa secundă a Universității Craiova.
Papură reprezintă o variantă la îndemână pentru Rotaru, care poate umple golul lăsat de Mirel Rădoi cel puțin până la finalul sezonului. La vară, Rotaru va forța aducerea lui Marius Șumudică. Contractul lui “Șumi” cu Al-Raed expiră la finalul stagiunii, iar următorul pas ar putea fi chiar pe “Ion Oblemenco”.
