CFR Cluj se confruntă cu probleme uriaşe, după ce mai mulţi angajaţi din cadrul echipei au salariile neplătite de şase luni. De asemenea, o firmă cu care colaborează clujenii cere falimentul echipei din Gruia.
CFR Cluj traversează o perioadă delicată. Printre angajaţii care nu şi-au mai primit salariile în ultimele luni se numără preşedintele echipei, Cristi Balaj, cât şi directorul sportiv, Marius Bilaşco.
Probleme uriaşe la CFR Cluj | Salariile, neplătite de şase luni
Conform gsp.ro, situaţia de la CFR Cluj este una explozivă. Cristi Balaj, Marius Bilaşco şi Bogdan Mara sunt neplătiţi de câteva luni, deoarece Neluţu Varga are mai multe procese deschise.
Sursa citată mai sus menţionează faptul că hotelul la care se cazează jucătorii clujeni, la Cluj, l-a dat în judecată pe Neluţu Varga, pentru faptul că nu şi-a plătit datoriile.
De asemenea, o firmă de echipament sportiv cere falimentul celor de la CFR Cluj! S-a ajuns în acest prag deoarece oficialii din Gruia au achiziţionat mai multe produse, însă nu au reuşit să-şi plătească datoriile la timp.
Primul termen în procesul clujenilor cu firma de echipament sportiv s-a stabilit deja, pe 15 mai, la Braşov, acolo unde firma de echipament sportiv îşi are sediul.
În campionat, CFR Cluj ocupă locul patru, după ce în prima etapă a play-off-ului a fost învinsă de Universitatea Craiova, pe teren propriu. Clujenii antrenaţi de Adrian Mutu au 27 de puncte, la opt lungimi distanţă de FCSB.
Neluţu Varga a anunţat o primă uriaşă dacă CFR Cluj va lua titlul
Neluţu Varga a anunţat o primă uriaşă pentru jucători şi antrenori dacă CFR Cluj va lua titlul. CFR Cluj a terminat sezonul regular pe locul 3, la 5 puncte în spatele liderului FCSB.
