Închide meniul

Rapid – Farul Constanţa 1-1! Dragoş Nedelcu: “Meritam victoria!” Adrian Mazilu: “‘Mister’ îmi dă o încredere excepţională”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 2 aprilie 2023, 0:04

Rapid – Farul Constanţa 1-1! Dragoş Nedelcu: Meritam victoria! Adrian Mazilu: Mister îmi dă o încredere excepţională

Profimedia

Rapid – Farul Constanţa 1-1. Dragoş Nedelcu a reuşit un gol superb în derby-ul cu Rapid şi i-a adus echipei sale un punct în derby-ul din Giuleşti. Nedelcu e de părere că Farul ar fi meritat să câştige, având în vedere ocaziile avute.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dragoş Nedelcu spune că reuşita din Giuleşti îi dă încredere şi că se aşteaptă la o luptă pentru titlu extrem de dificilă. Dragoş Nedelcu a reuşit primul gol al sezonului pentru Farul. Mijlocaşul îşi mai trecuse în cont două pase decisive, în cele 22 de meciuri bifate pentru constănţeni, în toate competiţiile.

Rapid – Farul Constanţa 1-1! Dragoş Nedelcu: “Meritam victoria!”

Eu consider că meritam victoria. Am avut câteva bare, am avut mai multe ocazii. Să câştigi un punct aici nu e ceva uşor, având în vedere atmosfera. Am exersat la antrenament şi astăzi mi-a ieşit. Măţel simţea mai mult decât mine că dau gol. Am luat un punct şi nu cred că e atât de rău. Fiecare jucător îşi doreşte să joace într-o astfel de atmosferă, cu un astfel de gazon. Ambele echipe jucători de calitate, cu antrenori foarte buni şi e normal să fie meciuri spectaculoase.

E foarte grea lupta la titlu, ne vom bate cu echipe bune şi vom vedea la final ce va fi. Noi nu avem nicio presiune, ştim că întâlnim adversari grei, cu suporteri foarte mulţi şi nu cred că asta este o presiune. Îmi dă încredere golul, mai ales mie că nu marchez atât de mult. Orice jucător îşi doreşte la echipa naţională. Mă bucur că au început cu dreptul şi au luat cele 3 puncte, chiar dacă au fost contestatari. Important este că au luat cele 6 puncte“, a spus Dragoş Nedelcu la digisport.ro, după Rapid – Farul Constanţa 1-1.

E un punct muncit, puteam să câştigăm meciul, dar este un egal bun pe Giuleşti. Noi ne facem jocul meci de meci şi trebuie să rămânem acolo unde ne e locul. Îmi doresc meci de meci să marchez, dar noi ne facem jocul. Mă simt foarte bine, pentru că Mister îmi dă o încredere excepţională. Sunt nişte meciuri foarte grele, dar eu zic că putem face faţă şi să rămânem acolo. Atmosfera este foarte frumoasă pe Giuleşti“, a spus şi Adrian Mazilu.

Reclamă
Reclamă

Rapid – Farul 1-1. Hagi rămâne neînvins în faţa lui Mutu

Rapid – Farul 1-1. Adrian Mutu şi Gică Hagi au dat-o la pace, într-un meci spectaculos ce s-a disputat în Giuleşti. Funsho şi Dragoş Nedelcu au dat cele două goluri ale derby-ului. Prima repriză a fost una extrem de spectaculoasă. Rapid a început mai bine, iar Alexandru Albu a fost aproape de a deschide scorul. Aioani a respins salvator din faţa lui Albu.

Cea mai mare ocazie a primei reprize a aparţinut echipei lui Gică Hagi. Farul a trimit de două ori mingea în bară într-un interval de un minut. Alibec a tras violent în transversală, în timp ce Grameni a lovit stâlpul din dreapta.

Mutu l-a trimis la pauză în teren pe Funsho, iar acesta a deschi scorul. Farul a ratat prin Alibec o ocazie mare, înainte ca Dragoş Nedelcu să egaleze. Farul putea da lovitura, dar Horaţiu Moldovan a intervenit fantastic în faţa lui Enes Sali.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:00 2 iul.

Cristi Săpunaru, discurs exploziv după declaraţiile lui Victor Angelescu: “Se minte mult. N-au avut curajul să-mi spună în faţă”

22:22 2 iul.

Carlos Alcaraz, calificare fără emoţii în turul trei de la Wimbledon. Îşi continuă parcursul spre al treilea titlu la Londra

22:21 2 iul.

“Va reveni Albion Rrahmani la Rapid?” Victor Angelescu a dat răspunsul pe loc

22:12 2 iul.

“Cea mai de succes echipă”. Noul jucător transferat de Dinamo, promisiune uriaşă pentru fani: “Să se ridice de pe scaune”

21:54 2 iul.

Dinamo vrea să joace în Ghencea derby-ul cu FCSB. Soluţia surprinzătoare propusă pentru rivali

21:37 2 iul.

VideoJurnal AntenaSport | Arbitrii schimbă jocul

1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Viktor Gyokeres a bătut palma cu Arsenal! “Tunarii”, tot mai aproape de a da lovitura verii 3 Mihai Leu a murit! Fostul campion mondial avea 56 de ani 4 EXCLUSIVNu mai e cale de întors! Mircea Lucescu a anunţat Federaţia când pleacă de la naţională. Surpriză uriaşă pentru înlocuirea lui 5 “Adrian Mititelu m-a avertizat!” Laszlo Dioszegi anunță „revoluția” la Sepsi: “Voi tăia în carne vie!” 6 Regula de 8 secunde va fi introdusă în Liga 1! Anunţul a fost făcut de Kyros Vassaras
Citește și