Rapid – Sepsi 1-0 | Reacția lui Rareș Ilie după golul fabulos. “Mister mi-a zis că am dat cum dădea el pe vremuri!”

Alexandru Ivan Publicat: 23 aprilie 2022, 23:20 / Actualizat: 3 februarie 2024, 21:32

Comentarii
Rapid – Sepsi 1-0 | Reacția lui Rareș Ilie după golul fabulos. Mister mi-a zis că am dat cum dădea el pe vremuri!

Rareș Ilie a fost transferat la Nice / AS.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Rapid – Sepsi 1-0 | Reacția lui Rareș Ilie după golul fabulos. Adrian Mutu a ajuns la 7 victorii la rând pe banca giuleștenilor. „Perla” Rareș Ilie a fost eroul serii, cu un gol marcat în stilul „cobrei” Adrian Ilie!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid – Sepsi 1-0 | Reacția lui Rareș Ilie după golul fabulos

“Suntem fericiți. Ne-am pregătit toată săptămâna. E mai mult din instinct, mister mi-a zis că am dat cum dădea el pe vremuri. Suntem pe locul întâi, urmează niște meciuri la fel de grele.

Nu m-am preocupat cu zvonuri, avem un campionat de terminat. Suntem nerăbdători pentru baraj, am legat victorie după victorie. S-a întâmplat și la UTA, suntem meciuri și meciuri. Cu Botoșani am jucat bine toată durata, așa s-a derulat. Domnul antrenor și-a făcut treaba, iar echipa a câștigat”, a spus Rareș Ilie, după meci.

Rapid – Sepsi 1-0

Rapid s-a chinuit în prima repriză cu Sepsi, pe care a încheiat-o fără șut pe spațiul porții adverse. Oaspeții chiar au avut două șanse importante de gol, ambele ratate de Marius Ștefănescu.

După pauză, Rapid a arătat alt fotbal. Giuleștenii au pus presiune constant la poarta celor de la Sepsi. Sufocată, echipa lui Bergodi a cedat în minutul 80. „Perla” Rareș Ilie a avut o pătrundere în careu, a culcat trei adversari, și a finalizat acțiunea cu o scăriță de efect, în stilul lui Adrian Ilie.

Reclamă
Reclamă

S-a terminat 1-0 pentru Rapid, care s-a detașat în fruntea clasamentului din play-out. Giuleștenii au ajuns la 38 de puncte, la cinci lungimi în fața lui Sepsi.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va trece Sorana Cîrstea de sferturile de finală ale unui Grand Slam?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:06

Programul Marelui Premiu de la Monaco. Cursa e duminică, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY (15:45)

15:52

Motivul pentru care Iraola va semna un contract pe doar 2 ani cu Liverpool

15:42

Gigi Becali, anunţ despre transferul lui Kennedy Boateng la FCSB: “Am vorbit cu ei”

15:26

“Început cu dreptul, dar Gică e stângaci”. Primele critici după debutul lui Hagi în noul mandat la naţională: “Nepăsare totală”

15:24

Poveste fabuloasă la Roland Garros! O jucătoare venită din calificări a ajuns până în semifinale

15:19

Eroii Campionatului Mondial | De la legendă la divinitate. Diego Armando Maradona și turneul la care a devenit zeu

1 Ioan Ovidiu Sabău s-a înţeles cu clubul şi revine pe banca tehnică! 2 NEWS ALERTPlecat de la Dinamo şi dorit de FCSB, Kennedy Boateng a semnat 3 Se face transferul lui Lindon Emerllahu la FCSB? Fotbalistul a dat răspunsul la ofertă 4 Darius Olaru l-a sunat pe Gigi Becali după victoria FCSB-ului cu Dinamo şi a avut o dorinţă clară 5 FCSB a găsit fundaș stânga pentru viitorul sezon. Merge în cantonament. Gigi Becali: “Fotbalist de fotbalist!” 6 Exod la un club de Liga 1! Șase plecări în aceeași zi
Citește și