Închide meniul

Reacţia lui Eugen Neagoe, după gestul incredibil făcut în partida cu Botoşani: “Eu doar i-am arătat ochelarii! Îmi pare rău dacă i-am jignit!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 3 octombrie 2022, 20:58

Comentarii
Reacţia lui Eugen Neagoe, după gestul incredibil făcut în partida cu Botoşani: Eu doar i-am arătat ochelarii! Îmi pare rău dacă i-am jignit!

Eugen Neagoe a vrut să îi dea ochelarii arbitrului | Captură Orange Sport

Reacţia lui Eugen Neagoe, după gestul incredibil făcut în partida cu Botoşani. În minutul 64 al partidei dintre FC Botoşani şi Universitatea Cluj, Eugen Neagoe i-a oferit ochelarii arbitrului de rezervă, după o decizie de arbitraj care l-a nemulţumit.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Antrenorul de la Universitatea Cluj a primit cartonaşul galben, iar la final a vorbit despre gestul făcut.

Reacţia lui Eugen Neagoe, după gestul incredibil făcut în partida cu Botoşani

“Nici ei nu şi-au creat situaţii în prima repriză. Am primit acel gol în actul secund, la un corner pe care nu l-am tratat cu seriozitate. După gol, i-am şi felicitat pe băieţi pentru reacţie. Nu le-am mai dat nicio şansă celor de la Botoşani, ne-am creat trei ocazii mari de gol. Sunt pe undeva bucuros pentru că am dominat-o pe Botoşani în mod clar, dar, din păcate, nu sunt mulţumit de rezultat, cred că meritam să câştigăm.

(n.r. despre cartonaşul galben pe care l-a primit) Cred că am văzut mai bine decât arbitri. Nu i-am jignit, nu sunt acel tip de antrenor. Eu doar i-am arătat ochelarii. Mi-am pus ochelari când am avut probleme şi asta le-am transmis şi lor. Îmi pare rău dacă i-am jignit, dar eram supărat. Chiar mi-a spus centralul că poate au greşit şi ei.

Mi-aş dori şi cred că băieţii merită o susţinere puternică. Cred că vor fi peste 20.000 de suporteri. Ne este dor să jucăm acasă. Şi eu abia aştept să vină ora jocului, pentru că nu am apucat să evoluăm acolo de când sunt eu”, a spus Eugen Neagoe, după FC Botoşani – Universitatea Cluj 1-1.

Reclamă
Reclamă

Mihai Teja, sub presiune după Botoşani – U Cluj 1-1: „E normal ca lumea să fie nemulţumită”

Mihai Teja a oferit primele declaraţii, după Botoşani – U Cluj 1-1. Trupa din Moldova a ajuns la şase meciuri consecutive fără victorie, iar viitorul antrenorului este unul incert. Botoşani a deschis scorul în partida cu U Cluj, prin Mihai Roman. Vârful a marcat în minutul 56, iar ulterior, gazdele au egalat prin Adrian Bălan, în minutul 75.

Mihai Teja s-a declarat nemulţumit de remiza obţinută pe teren propriu de Botoşani. Tehnicianul moldovenilor susţine că echipa sa traversează o perioadă dificilă, şi va purta o discuţie cu patronul Valeriu Iftime în privinţa viitorului său.

„Ne doream să câştigăm acest meci. Nu a fost un meci spectaculos, dar s-a alergat destul de mult. Am dat gol, dar nu am reuşit să securizăm poarta.

Reclamă

Încercăm să ne revenim. Am trecut printr-o perioadă grea. Nu a fost să fie nici azi. Am avut tendinţa de a face un pas înapoi, am vrut să dăm şi golul doi. Trebuie să mergem la Rapid încrezători. E normal ca lumea să fie nemulţumită, lumea vine la stadion şi îşi exprimă nemulţumirea.

Trebuie să ai bucuria de a juca fotbal. Vom discuta (n.r. despre plecare), vom vedea ce se întâmplă, nu asta e problema. Vom avea niște discuții, încercăm să câștigăm primul meci, nu am reușit astăzi”, a declarat Mihai Teja, conform digisport.ro.

Botoşani – U Cluj 1-1. Echipa lui Mihai Teja a ajuns la 6 meciuri consecutive fără victorie în Liga 1

Botoşani – U Cluj 1-1.  FC Botoşani a încheiat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1, meciul cu formaţia Universitatea Cluj.

Mihai Roman a deschis scorul pentru gazde, în minutul 56, cu o lovitură de cap la centrarea lui Patache. Golul egalizator a venit în minutul 75, fiind reuşit de nou intratul pe teren Adrian Bălan – cap la centrarea lui Briceag.

FC Botoşani se află la a şasea etapă consecutivă fără victorie în Liga 1.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:17
România, depășită de Ungaria în clasamentul coeficienților. Cum arată acum după meciurile FCSB-ului și Craiovei
9:16
“Am pierdut două puncte”. Răzvan Lucescu, reacţie fermă după ce PAOK a egalat-o pe Ludogorets în minutul 90
9:00
Vlad Chiricheş, OUT de la FCSB. Gigi Becali i-a anunţat plecarea după victoria cu Feyenoord: “Ne despărţim”
8:59
Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor
8:42
“Amatori”. Olandezii au reacţionat după ce Feyenoord a pierdut incredibil cu FCSB în Europa League
8:36
Cum arată șansele de calificare ale FCSB-ului în “primăvara” Europa League? Efectul victoriei cu Feyenoord
1 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 2 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 3 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie 4 FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor 5 Universitatea Craiova – Sparta Praga 1-2. Oltenii au terminat “în ceaţă”, oaspeţii s-au impus în ultimele minute de joc 6 Suma incredibilă pentru care a acceptat, de fapt, Ronaldinho să joace la Iaşi
Citește și