Închide meniul

Reacția lui Răzvan Burleanu, după scandalul în care au fost implicaţi Adrian Mititelu Jr. şi arbitrul Marian Barbu

Bogdan Stănescu Publicat: 10 noiembrie 2023, 21:17

Comentarii
Reacția lui Răzvan Burleanu, după scandalul în care au fost implicaţi Adrian Mititelu Jr. şi arbitrul Marian Barbu

Răzvan Burleanu / AntenaSport

Răzvan Burleanu a fost întrebat despre scandalul în care au fost implicaţi Adrian Mititelu Jr. şi arbitrul Marian Barbu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Arbitrul Marian Barbu l-a acuzat pe Adrian Mititelu Jr. că l-a ameninţat şi l-a scuipat, acuzaţiile fiind infirmate vehement de către fiul lui Adrian Mititelu.

Reacția lui Răzvan Burleanu, după scandalul în care au fost implicaţi Adrian Mititelu Jr. şi arbitrul Marian Barbu

Preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, şi-a manifestat speranţa că nu vom mai asista la astfel de incidente în fotbalul românesc.

”Ca Federație te interesează ca jucătorii și antrenorii să aibă un comportament mult mai adecvat. Comportarul unui jucător și antrenor influențează și suporterii, și telespectatorii. Și chiar ajungem la violență față de arbitri.

Momentam considerăm că sancțiunile care pot fi aplicate sunt suficiente. Ne așteptăm în curând la o decizie a Comisiei de Disciplină în ceea ce privește un asemenea comportament, care nu are ce căuta în fotbal. Probabil va mai dura ceva ani până să scăpăm de asemenea comportament”, a declarat Răzvan Burleanu.

Reclamă
Reclamă

Adrian Mititelu a negat acuzaţiile arbitrului Marian Barbu

Adrian Mititelu a susţinut că doar l-a apostrofat pe arbitrul Marian Barbu, fără să îl jignească.

Cu privire la cele declarate de arbitrul Marian Barbu în raportul de la finalul meciului vreau să dezmint total aceste acuzații. Într-adevăr, aflându-mă în zona vestiarelor pentru a discuta cu jucătorii după meci, l-am întâlnit pe Marian Barbu și l-am apostrofat pentru prestația lamentabilă pe care avut-o ca arbitru pe toată durata partidei și pentru reaua-credință evidentă de care a dat dovadă în judecarea unor faze evidente din meci.

Nu l-am scuipat și nici amenințat cu moartea pe acest arbitru. De fapt, el ne-a omorât pe noi în acel meci. Am avut două penalty-uri clare neacordate, iar UTA a marcat golul de 3-2 după o preluare cu mâna a mijlocașului dreapta.

Reclamă

FCU Craiova este echipa cea mai dezavantajată din acest campionat din punct de vedere al arbitrajului. Acest lucru bineînțeles că nu ne dă dreptul să ne manifestăm nemulțumirile în fața arbitrului după meci, dar s-a întins coarda prea mult”, a declarat Adrian Mititelu Jr pentru gsp.ro.

Marian Barbu l-a acuzat pe Adrian Mititelu Jr că l-a scuipat şi l-a ameninţat cu moartea!

Marian Barbu l-a acuzat, în raportul oficial, pe Adrian Mititelu Jr că l-a scuipat şi l-a ameninţat cu moartea la pauza meciului FCU Craiova – UTA, scor 2-3, din etapa a 14-a a Ligii 1.

Adrian Mititelu junior m-a scuipat în față de la o distanță foarte mică, m-a înjurat, mi-a jignit familia și m-a amenințat că mă va omorî oriunde mă va prinde. Și că din Craiova n-o să ies viu dacă o să calc vreodată pe acolo”, a scris arbitrul în vârstă de 35 de ani, potrivit sursei citate.

Adrian Mititelu Jr nu riscă prea multe având în vedere că nu ocupă în mod oficial nicio funcţie la FCU Craiova.

Echipa patronată de Adrian Mititelu se află pe locul 14 în Liga 1, cu doar 15 puncte acumulate. Locul 14 duce la barajul pentru rămânere / promovare în Liga 1. FCU Craiova are 5 puncte mai mult decât Dinamo şi 8 peste FC Botoşani, ultima clasată.

 

 

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:00
UPDATEJaqueline Cristian – Emma Răducanu şi Sorana Cîrstea – Anastasia Zakharova LIVE SCORE la Seul. Meciurile, amânate pentru mâine
15:41
Real Madrid – Marseille şi Juventus – Dortmund LIVE SCORE (22:00), în Champions League. Arsenal joacă la 19:45
15:34
Boban Nikolov s-a întors în Liga 1. Cu ce echipă a semnat fostul jucător de la FCSB
14:50
“Ai antrena FCSB?” Leo Grozavu a răspuns fără să stea pe gânduri: “Să fii secund ca principal e mai dificil”
14:41
Steaua e singura câștigătoare de CCE care joacă în liga a doua! Trei foste finaliste, în aceeași situație
14:39
Zeljko Kopic a anunţat când poate debuta Adrian Mazilu la Dinamo: “E la acelaşi nivel cu Cîrjan şi Musi”
1 Neluţu Varga vrea să-l dea afară pe Andrea Mandorlini de la CFR Cluj. Cine i-ar putea lua locul italinului 2 Tragedie în familia lui Costel Gâlcă! Fratele antrenorului de la Rapid a murit 3 Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe 4 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la FCSB după egalul cu Csikszereda: “Olaru mi-a zis că se lasă de fotbal” 5 Ce a făcut Vlad Chiricheş imediat după Csikszereda – FCSB 1-1 6 Marius Şumudică a bătut palma cu noua echipă, după ce a refuzat să revină în Liga 1: “M-am înţeles”
Citește și