Închide meniul

Reacţia neaşteptată a lui Marius Şumudică, după victoria celor de la FCSB cu Midtjylland: “Pe noi nu a putut să ne bată!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 8 noiembrie 2024, 17:28

Comentarii
Reacţia neaşteptată a lui Marius Şumudică, după victoria celor de la FCSB cu Midtjylland: Pe noi nu a putut să ne bată!

Captură AntenaSport

Marius Şumudică a avut o reacţie neaşteptată după ce FCSB a câştigat partida cu Midtjylland, scor 2-0. Antenorul Rapidului a dezvăluit că s-a uitat la meci şi nu a ezitat să îşi felicite rivalii din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Şumudică a văzut şi partea plină a paharului după ce FCSB a câştigat al treilea meci în grupa din Europa League. Antrenorul Rapidului se bucura că echipa sa nu a putut fi învinsă de campioana României, într-un meci în care Gigi Becali a băgat toţi titularii.

Marius Şumudică i-a felicitat pe cei de la FCSB după victoria cu Midtjylland

Felicitări. Am văzut meciul. Este o echipă care a jucat foarte bine, au câştigat 3 puncte şi îi felicit, chiar dacă golurile au fost oarecum norocoase. Nu mai contează, importante sunt punctele. Fac cinste Ligii 1, în care activăm şi noi. Sunt cu atât mai mulţumit că pe noi nu a reuşit să ne bată. Sunt mulţumit dacă pe noi nu a putut să ne bată cu echipa bună, aşa cum zice domnul Gigi Becali, eu sunt mulţumit. Terminasem ce aveam de pregătit pentru UTA şi ce să fac acasă. Eu nu mă uit la filme, mă uit la fotbal. Şi m-am uitat la meicul FCSB-ului. Nu m-am uitat la meicul cu PAOK, acesta este primul meci al FCSB-ului în Europa. Este o echipă românească, mai văd şi eu jucătorii. Văd cine joacă, cum joacă, e important. Sunt adversarii noştri“, a spus Marius Şumudică.

FCSB – Midtjylland 2-0. Campioana României, aproape de play-off-ul Europa League

FCSB a învins-o pe Midtjylland, scor 2-0, în grupa principală a Europa League. Campionii României au făcut spectacol pe Arena Naţională şi sunt la un pas de calificarea în play-off-ul competiţiei. Au 9 puncte după primele patru etape.

Florin Tănase a deschis scorul după un sfert de oră, din lovitură liberă. Mingea a fost deviată de zid, iar portarul danezilor a fost „spectator”. Repriza a doua a început incredibil. Bîrligea a profitat de o eroare a portarului oaspeţilor şi a marcat după numai 7 secunde.

Reclamă
Reclamă

Euforic, Gigi Becali a lăudat mai mulţi fotbalişti roş-albaştri după victoria cu Midtjylland, dar pe unul, Mihai Popescu, l-a ridicat în slăvi. În două dintre cele partide disputate de FCSB în grupa principală din Europa League, Mihai Popescu a evoluat şi în bandă. Este vorba despre meciurile cu RFS şi Rangers.

Tot după meci, Gigi Becali a anunţat şi când va reveni pe teren Darius Olaru. Căpitanul roş-albaştrilor va fi apt pentru meciul cu U Cluj din campionat, de duminica aceasta. U Cluj – FCSB va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro duminică, de la ora 21:00.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:01
“Trebuie să mai merg pe la biserică” Alex Musi a oferit declaraţia serii după victoria fabuloasă a “câinilor”
23:55 31 oct.
VIDEOSporting – Alverca 2-0. Goncalves a reuşit un eurogol. Campioana a urcat pe primul loc în Liga Portugal
23:54 31 oct.
Andrei Nicolescu: “Am câştigat mai mult decât un meci, am câştigat mentalitate!”
23:41 31 oct.
Antrenorul lui CFR, dărâmat şi el la ultimul lui meci pe banca ardelenilor! Ce a spus după ce Munteanu a plâns
23:28 31 oct.
“Un meci nebun” Reacţia lui Zeljko Kopic după revenirea fabuloasă a “câinilor” cu CFR! Ce a spus de Cîrjan
23:13 31 oct.
Camora, moment de sinceritate după Dinamo-CFR, 2-1: “Suntem slabi, slabi, ăsta e adevărul! E complicat”
1 Marea companie din România a fost cumpărată de miliardarul ucrainean Rinat Ahmetov 2 A valorat 1 milion de euro la FCSB, acum are salariu de 75 de milioane de lei vechi: “Asta-i România!” 3 VIDEODennis Man, gol şi assist pentru PSV. O nouă evoluţie de senzaţie 4 “Semnăm zilele acestea!” Meme Stoica anunţă un nou director sportiv la FCSB 5 E oficial! Dan Şucu l-a dat afară de la Genoa 6 Rapid a jucat în deplasare pe Giuleşti şi încasează banii de pe bilete! Anunţul lui Victor Angelescu
Citește și