Închide meniul

Reacţia oficială a celor de la Rapid, despre un posibil transfer al lui Gicu Grozav: “Lui Adi Mutu îi place!”

Viviana Moraru Publicat: 11 ianuarie 2023, 15:01

Comentarii
Reacţia oficială a celor de la Rapid, despre un posibil transfer al lui Gicu Grozav: Lui Adi Mutu îi place!

Gicu Grozav, în timpul unui meci pentru Petrolul/ Hepta

Oficialii de la Rapid au comentat un eventual transfer al lui Gicu Grozav la gruparea giuleşteană. Victor Angelescu susţine că Adrian Mutu este încântat de jucătorul care evoluează în prezent la Petrolul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În actuala perioadă de mercato s-a zvonit că Gicu Grozav ar putea fi transferat de Rapid, după ce situaţia financiară de la Petrolul este una dezastruoasă. Şi jucătorul a declarat că nu ar spune pas unei mutări la trupa giuleşteană.

Reacţia oficială a celor de la Rapid, despre un posibil transfer al lui Gicu Grozav

Victor Angelescu i-a apreciat calităţile lui Gicu Grozva, şi a dezvăluit că şi Adrian Mutu ar fi încântat să-l aibă sub comanda sa pe mijlocaşul de 32 de ani. Cu toate acestea, oficialul trupei bucureştene a dezvăluit că echipa sa nu este interesată de transferul fostului internaţional român.

“Mie îmi place Grozav, știu că și lui Adi îi place. De altfel numeni nu poate spune că nu este atras de un astfel de fotbalist, unul de valoare. Dar în acest moment Rapid nu este interesată de aducerea lui Grozav.

Se lasă impresia că mutarea ar fi iminentă, dar vă spun cât se poate de sincer că nu este real. Sper să facem un transfer sau două în această iarnă”, a declarat Victor Angelescu, pentru digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

În acest sezon, Gicu Grozav a bifat 23 partide pentru “lupii galbeni”, în toate competiţiile. Mijlocaşul a reuşit să marcheze şi şapte goluri pentru trupa lui Nae Constantin.

Gicu Grozav nu exclude transferul la Rapid

Gicu Grozav nu exclude transferul la Rapid. Fotbalistul celor de la Petrolul e cu gândul la posibilitatea de a îmbrăca tricoul formației giuleștene.

Grozav se află pe lista de transferuri a lui Adrian Mutu la Rapid, iar posibilitatea să fie antrenat de „Briliant” îi surâde. Jucătorul de 32 de ani ar putea să aducă o sumă importantă în conturile Petrolului, care are probleme cu banii.

Reclamă

„N-am vorbit cu nimeni, nu încă, toată lumea e de vânzare la noi la club. Clubul e într-o situație mai nasoală, dar sperăm să o scoatem la capăt. N-aș vrea să discut de Rapid, e un club mare, cu suporteri frumoși, un proiect frumos, Mutu e antrenor. Mai am tricoul lui Mutu, e o amintire, plăcută, a fost un jucător mare, îl păstrez acasă”, a spus Gicu Grozav, în cantonamentul Petrolului din Antalya.

Totodată, ajuns la 32 de ani, Grozav încă se mai gândește la convocarea la echipa națională.

„Îmi doresc la națională, da… dar deocamdata nici n-am fost căutat, niciun telefon, nici dacă trăiesc sau nu”, a mai spus Gicu Grozav.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:05
Gigi Becali a făcut anunţul despre viitorul lui Elias Charalambous, după rezultatul ruşinos de la Zagreb
14:01
VIDEOFerrari și-a prezentat monopostul pentru sezonul 2026 din Formula 1. Imagini spectaculoase
14:00
LIVE TEXTGabriela Ruse – Mirra Andreeva se joacă ACUM, în turul 3 la Australian Open! Românca a pierdut primul set
13:24
S-a făcut! Botoşani îl aduce în Liga 1 pe fostul jucător de la FCSB! Lovitura dată de Iftime
13:18
Ultimele detalii despre accidentarea lui Florin Tănase. Ce se întâmplă cu jucătorul înainte de FCSB – CFR Cluj
13:12
Soţia lui Novak Djokovic, intervenţie directă în scandalul dintre Cîrstea şi Osaka: “E lipsă de respect”
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Edin Dzeko semnează în Liga a 2-a din Germania 2 “N-ai nicio idee ce e ăla fair-play!”. Scandal după meciul Soranei Cîrstea cu Naomi Osaka de la Australian Open 3 Primul jucător dat afară de Gigi Becali de la FCSB, după ruşinea de la Zagreb: “Poate să plece de mâine” 4 La ce oră se joacă meciul Gabriela Ruse – Mirra Andreeva, în turul 3 la Australian Open? Anunțul organizatorilor 5 Florin Tănase şi Creţu, OUT pentru Dinamo Zagreb – FCSB. Gigi Becali a anunţat echipa de START 6 Mihai Stoica, anunţ despre transferuri înainte de Dinamo Zagreb – FCSB! Ce face cu cele 6 milioane de la Gigi Becali
Citește și