Replica lui Ioan Ovidiu Sabău, după declarațiile lui Ianis Stoica, despre plecarea de la U Cluj: “Să fii bărbat, să îți asumi!”

Alex Ioniță Publicat: 16 octombrie 2024, 16:33

Comentarii
Replica lui Ioan Ovidiu Sabău, după declarațiile lui Ianis Stoica, despre plecarea de la U Cluj: Să fii bărbat, să îți asumi!

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Ioan Ovidiu Sabău a venit cu replica, după ce Ianis Stoica a vorbit despre plecarea de la U Cluj, după meciul României U21 cu Elveția U21. Tehnicianul „șepcilor roșii” i-a transmis un mesaj direct atacantului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ianis Stoica a marcat o „dublă” în cadrul partidei care a dus România U21 la EURO 2025. Meciul cu Elveția U21 a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Replica lui Ioan Ovidiu Sabău, după declarațiile lui Ianis Stoica, despre plecarea de la U Cluj

După meci, Ianis Stoica a vorbit și despre plecarea de la U Cluj și a transmis faptul că nu a fost respectat de echipa ardeleană.

„Și când am plecat de la U Cluj s-a vorbit, că nu știu ce… Ca să zic acum adevărul, am fost scos din echipă în cantonament.

Nu am fost absolut deloc respectat și de asta am plecat de la U Cluj. Nu vreau să arunc cu noroi, s-a aruncat mult în mine”, a spus Ianis Stoica.

Reclamă
Reclamă

Acum, Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre declarațiile fostului său jucător. Antrenorul de la U Cluj este de părere că Ianis Stoica este „imatur” și că nu ar fi trebuit să facă astfel de declarații, după un meci al naționalei U21.

„Nu vreau… S-a discutat despre acest subiect, despre Ianis, când a plecat. Trebuie să îţi asumi.

Dacă ai deschis acest subiect, trebuie să fii bărbat, să îţi asumi şi să spui toate lucrurile așa cum au stat. Dar … Euforia, a dat două goluri, lipsa de experienţă…

Reclamă

În continuare îl respect, îl felicit, a jucat foarte bine, a şi înscris două goluri, dar încă este imatur, din punctul meu de vedere, nu era momentul ca el să vină cu astfel de declaraţii. E puțin adevăr în tot ceea ce spune, așa că nu iau în considerare”, a spus Ioan Ovidiu Sabău.

Ce a spus Ianis Stoica după România U21 – Elveția U21 3-1

Ianis Stoica a oferit prima reacţie după ce a înscris o „dublă” în România U21 – Elveția U21, 3-1. Mijlocaşul lui Hermannstadt nu s-a mai putut abține şi a comentat tot ce s-a speculat în presă despre lotul elvețienilor. România U21 este calificată la EURO U21 2025, după victoria clară, scor 3-1, din meciul cu Elveţia U21. Partida din Giulești a fost în format live text, pe AS.ro.

Lotul elvețienilor U21 este evaluat la 49,5 milioane de euro. „Tricolorii” mici nu sunt evaluați nici măcar la jumătate, 20,5 milioane. Ianis Stoica a ținut să comenteze acest aspect după prestația elvețienilor de pe Giuleşti.

„Chiar înainte de meci ne uitam pe cotele elvețienilor. Nici nu știu cine le dă cotele alea, niște sume fabuloase, dar astăzi nu au mișcat în fața noastră. Consider că trebuie să fim mult mai respectați în Europa. Probabil și din această cauză plecăm mereu cu șansa a doua, că ăia sunt cotați mai bine. Nu există așa ceva, consider că suntem peste multe echipe din Europa, doar că ne trebuie puțin curaj. 

Au calitate, nu pot spune altceva, dar mi se pare că suntem peste ei. OK, înțeleg că e Elveția, dar România e peste”, a declarat Ianis Stoica, după meci.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:48 8 mai

Fede Valverde rupe tăcerea după ce s-a luat la bătaie cu Tchouameni: „Mă doare și mă întristează situația!” Ratează El Clasico

23:56

Crystal Palace – Rayo Vallecano, finala UEFA Conference League. Andrei Rațiu va lupta pentru trofeu la Leipzig

23:56

Aston Villa – Freiburg e finala Europa League! Cele două au revenit incredibil după înfrângeri în tur

23:55

Inegalabil! Unay Emery, pentru a șasea oară în finala Europa League! Câte trofee are

23:47

Motivul pentru care Tudorel Stoica nu regretă că nu a fost pe teren la finala Cupei Campionilor din 1986!

23:30

Adio, Panini! FIFA a făcut un anunț uriaș! Ce se întâmplă cu albumele cu stickere, începute în 1970

1 Vlad Chiricheş, aşteptat să semneze! Echipa unde e dorit fostul jucător al FCSB-ului 2 FotoCel mai crunt destin al unui câştigător al Cupei Campionilor cu Steaua! S-a sinucis, după un şir întreg de drame 3 Făcut KO de Tchouameni, Valverde a plecat din vestiar în scaun cu rotile. Dezvăluie halucinantă făcută de presa din Spania 4 O nouă bătaie între titularii lui Real Madrid! Unul dintre jucători a ajuns la spital, iar clubul a intervenit! 5 Mbappe îi enervează din nou pe fanii Realului! Cum a fost surprins astăzi, după bătaia Valverde – Tchouameni 6 Anunţ şoc în Germania! Fostul câştigător de Champions League se retrage la 30 de ani
Citește și