Revenirea FCSB-ului pe Arena Naţională se amână! Motivul uluitor pentru care meciul cu Petrolul se va juca în Ghencea

Alex Masgras Publicat: 10 septembrie 2024, 16:33

Comentarii
Revenirea FCSB-ului pe Arena Naţională se amână! Motivul uluitor pentru care meciul cu Petrolul se va juca în Ghencea

Arena Naţională, în timpul unui meci / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Revenirea FCSB-ului pe Arena Naţională se amână. De la începutul acestui sezon, campioana României a fost nevoită să joace în Ghencea şi pe stadionul Arcul de Triumf, din cauza faptului că pe cel mai mare stadion al ţării au avut loc mai multe concerte.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După pauza internaţională, FCSB va juca în Gruia derby-ul cu CFR Cluj, după care va primi vizita celor de la Petrolul Ploieşti, pe 21 septembrie. Cu toate acestea, meciul contra “lupilor galbeni” nu va avea loc pe Arena Naţională.

Revenirea FCSB-ului pe Arena Naţională se amână! Motivul uluitor pentru care meciul cu Petrolul se va juca în Ghencea

Potrivit golazo.ro, FCSB va fi nevoită să joace tot în Ghencea duelul cu Petrolul Ploieşti, chiar dacă gazonul de pe stadionul Steaua este execrabil.

Arena Naţională nu este disponibilă în perioada 20-22 septembrie din cauza unui festival gastronomic organizat în acea perioadă pe străzile din jurul stadionului.

Din motive de siguranţă, Jandarmeria Română a interzis disputarea partidei, în condiţiile în care meciul FCSB – Petrolul este considerat meci cu grad ridicat de risc.

Reclamă
Reclamă

O altă variantă pentru FCSB ar fi fost stadionul Arcul de Triumf. Pentru acest lucru, partida cu Petrolul ar fi trebuit reprogramată pe 20 septembrie, în condiţiile în care, pe 21 septembrie, este programat un meci de rugby. Cu toate acestea, deţinătorii de drepturi TV nu ar fi fost de acord cu modificarea, iar singura variantă pentru FCSB rămâne stadionul Steaua, potrivit sursei menţionate mai sus.

Ianis Hagi, după ce a fost scos de pe lista UEFA, înainte de Rangers – FCSB

Ianis Hagi a dat cărţile pe faţă după ce a fost scos de pe lista UEFA de scoţieni, înainte cu două luni de Rangers – FCSB, dar speră ca echipa sa să câştige duelul cu campioana României, ce se va disputa pe 24 octombrie, pe Ibrox, în Europa League.

Ianis trage tare să revină în atenţia antrenorului şi conducătorilor şi speră că evoluţia din meciul România – Lituania 3-1 să-l ajute. Ianis speră să fie pe noua listă UEFA pe care Rangers o va întocmi la iarnă.

Reclamă

„Chiar dacă se va juca în Scoţia meciul cu FCSB, sper ca Rangers să câştige. Eu nu sunt pe lista de Europa, sper ca Rangers să câştige şi să iasă din grupe.

La iarnă, sper să se regândească lista pentru Europa. Până atunci trebuie să câştig lupta de acolo”, a spus Ianis Hagi în exclusivitate pentru AntenaSport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în grupa de Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:38 30 mai

Mikel Arteta a criticat arbitrajul, după finala Champions League: “M-am uitat şi putea fi lejer penalty”

23:32 30 mai

Ironie devastatoare pentru Arsenal, după eșecul dramatic din finala Champions League cu PSG. Rivalii care au reacționat

23:15 30 mai

VIDEOElveţia – Finlanda e finala Campionatului Mondial de hochei. Meciul pentru aur e LIVE în AntenaPLAY (21:20)

23:08 30 mai

„Vă rog!” Apelul făcut de Nasser Al-Khelaifi, după ce PSG a câștigat un nou trofeu în Champions League

23:03 30 mai

VIDEOScene incredibile de pe străzile din Paris! Fanii s-au bătut cu poliția după triumful PSG-ului din UCL

22:47 30 mai

Gest superb după finala Champions League! Ce a făcut Marquinhos, în timp ce jucătorii lui PSG sărbătoreau la Budapesta

1 „L-aș vrea din toată inima! I-am spus că-l fac atacant!” Mutarea de vis anunțată de Becali după victoria cu Dinamo 2 Becali n-a mai avut răbdare și face primul transfer: „Am primit oferta de la FCSB!” 3 Primul jucător care pleacă de la Barcelona după transferul lui Anthony Gordon! Câți bani primesc catalanii 4 „El va fi noul antrenor!” Liverpool s-a mișcat rapid după demiterea lui Slot, anunțul e iminent! 5 „Cea mai mare greșeală din istorie”. Scandal imens după faza încinsă din finala PSG – Arsenal 6 „A semnat deja”. Kennedy Boateng și-a găsit echipă, după plecarea de la Dinamo. Și Gigi Becali l-a ofertat
Citește și