“Să merg în grupele Champions League!” Jucătorul cu care Gigi Becali vrea să dea lovitura şi-a setat obiectivele la FCSB

Viviana Moraru Publicat: 3 februarie 2024, 9:21

Comentarii
Să merg în grupele Champions League! Jucătorul cu care Gigi Becali vrea să dea lovitura şi-a setat obiectivele la FCSB

Gigi Becali, în timpul unui interviu/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Luis Phelipe, jucătorul cu care Gigi Becali vrea să dea lovitura, şi-a setat obiectivele după transferul la FCSB. Mijlocaşul brazilian a oferit un interviu în presa din ţara sa natală, mărturisind că îşi doreşte să evolueze în Champions League, alături de roş-albaştri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După ce l-a transferat pe Luis Phelipe, Gigi Becali a făcut un anunţ euforic, fiind convins că va încasa zece milioane de euro în schimbul brazilianului de 22 de ani. Phelipe a fost titular în ambele meciuri ale roş-albaştrilor din 2024, cu UTA şi Universitatea Craiova.

Jucătorul cu care Gigi Becali vrea să dea lovitura şi-a setat obiectivele la FCSB

Luis Phelipe a dezvăluit că s-a transferat în România într-un moment extrem de dificil pentru el, însă evoluţiile bune de la Poli Iaşi l-au propulsat la liderul campionatului.

Brazilianul a dezvăluit că vrea să cucerească titlul alături de FCSB, mărturisind că vrea să prindă cât mai multe minute în tricoul roş-albaştrilor.

“Am venit in Romania în cel mai greu moment al carierei mele, unde nu mai credeam. Dar, după ce m-am descurcat foarte bine la Iași, am crezut că da, totul se poate schimba și atunci a apărut ocazia să vin la Steaua (n.r. FCSB).

Reclamă
Reclamă

Fără îndoială, aceste șase luni la Iași au fost cele mai bune ale mele în fotbalul european și sper să continui să fac o treabă excelentă și, dacă vrea Dumnezeu, până la urmă, să fiu campion și să pot merge în Liga Campionilor.

Vreau să fiu campion, să joc cât mai multe meciuri, să joc bine și să mă mențin. Chiar mai bine decât am făcut-o la Iași. Vreau să ajung în play-off-ul Ligii Campionilor și, cine știe, poate să mă calific în faza grupelor”, a declarat Luis Phelipe, în presa din Brazilia.

Gigi Becali, convins că îşi vinde cu 10 milioane de euro noile „perle” de la FCSB

Gigi Becali a făcut un anunţ euforic şi este convins că îşi vinde cu 10 milioane de euro noile „perle” de la FCSB. Patronul liderului din Liga 1 se felicită că a reuşit să îl transfere pe Luis Phelipe. Totul după ce a refuzat să îl mai cumpere pe Marius Ştefănescu de la Sepsi.

Reclamă

”Eu vreau cu români, dar spuneţi-mi un jucător român şi-l cumpăr, măcar de valoarea lui Luis Phelipe, a lui Alhassan, a lui Nana. Nu e niciunul, nici mijlocaşi, interi, atacant, fundaş dreapta, niciunul din România nu e mai bun pe postul ăla. De la alte echipe, nu de la noi.

Ştefănescu zic că nu e mai bun decât Luis Phelipe. Am vrut să-l iau, dar n-au vrut să-l vândă, dar tot nu e mai bun decât Luis Phelipe, că dacă chiar insistam îl luam. Vă dau 1 milion, dau şi 3 milioane pe un jucător. Acum sunt mult mai bogat decât atunci, dădeam înainte. Nu am dat 3 milioane pe Coman, 2 pe Nedelcu, pe Tănase, 2.2. Nu am ce jucători să iau, nu există.

Aşa îmi spun acum de la antrenament. Ei toţi îl vedeau pe Phelipe mingicar, dar eu am insistat pentru el. Acum îl văd la antrenament şi nu le vine să creadă ce face cu mingea. Aşa am făcut cu mulţi. O să-l văd la meci şi o să spun. Mi-e ruşine? Dacă nu funcţionează, e posibil să le dau bani să plece”, a spus Gigi Becali la orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:27

VideoGreşeală uriaşă de arbitraj în Ecuador – Germania. Gol marcat după ce Pavlovic i-a dat un picior în faţă unui adversar

22:55

LIVE VIDEOCuracao – Coasta de Fildeș 0-1, ACUM, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY. Deschidere rapidă de scor

22:38

VideoCele mai noi detalii din piaţa World Cup, acolo unde se văd meciurile de la Campionatul Mondial

22:36

Retragere şocantă de la naţională. Starul de la Campionatul Mondial care a făcut anunţul oficial

22:34

OFICIAL | Petrolul, două transferuri dintr-un foc! Ploieştenii au bifat deja 10 achiziţii

22:10

LIVE VIDEOEcuador – Germania 1-1, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Sane a deschis scorul după o greşeală uriaşă de arbitraj

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Cel mai important fotbalist semnează chiar de ziua lui Gigi Becali! Lovitura dată de FCSB 4 FotoCum arată Corina Caciuc acum. A strălucit la botezul fiului ei și al lui Laurențiu Reghecampf. Cât au costat cele două rochii 5 Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă! Unde va antrena fostul tehnician al FCSB-ului 6 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi”
Citește și