“Să nu ne îmbătăm cu apă rece!” Avertisment direct pentru Gigi Becali înainte de preliminariile UEFA Champions League

Alex Ioniță Publicat: 29 mai 2024, 23:21

Comentarii
Să nu ne îmbătăm cu apă rece! Avertisment direct pentru Gigi Becali înainte de preliminariile UEFA Champions League

Gigi Becali / Profimedia Images

Un fost internațional a venit cu un avertisment direct pentru Gigi Becali înainte de preliminariile UEFA Champions League. Este vorba despre Răzvan Raț, care a vorbit despre șansele roș-albaștrilor în cea mai importantă competiție europeană.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB va juca, după o pauză de 9 ani, în preliminariile Ligii Campionilor. Echipa lui Gigi Becali va intra în competiție încă din turul 1.

Avertisment direct pentru Gigi Becali înainte de preliminariile UEFA Champions League

Gigi Becali a anunțat deja că își dorește ca echipa sa să se califice în grupe și a spus că roș-albaștrii nu vor avea probleme în preliminarii.

Totuși, Răzvan Raț a făcut apel la calm și a transmis că un titlu în România nu reprezintă o mare performanță. Fostul fundaș și-a argumentat opinia și a dat exemplu alte campioane, din ultima perioadă, care au fost eliminate rapid din cupele europene.

„Să nu ne îmbătăm cu apă rece sau să visăm cai verzi pe pereți că nu e cazul. Să câștigi campionatul în România nu este neapărat o performanță. Au fost echipe care ne-au dat cu terenul în cap în calificări pentru cupe europene”, a spus Răzvan Raț, potrivit sport.ro.

Reclamă
Reclamă

Alexandru Chipciu s-a decis! L-a sunat pe Gigi Becali, după oferta primită de la FCSB

Alexandru Chipciu a luat decizia de a nu reveni la FCSB în această vară, notează gsp.ro. Mijlocaşul l-a înştiinţat şi pe Gigi Becali cu privire la decizia sa, după ce patronul de la FCSB încă avea speranţe că mutarea acestuia se va concretiza.

Sursa menţionată anterior notează că cel care a insistat pentru revenirea lui Alexandru Chipciu la FCSB a fost Mihai Stoica. Fotbalistul de la U Cluj şi preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB au o relaţie foarte apropiată, iar MM şi-ar fi dorit ca acesta să joace din nou la formaţia campioană.

De asemenea, şi familia lui Alexandru Chipciu şi-a dorit ca fotbalistul să continue la U Cluj, dat fiind faptul că acesta evoluează în Ardeal de patru ani, de când a fost transferat iniţial de CFR Cluj.

Reclamă

Gigi Becali a transmis că îşi dorea ca Alexandru Chipciu să revină la FCSB, prin prisma experienţei acestuia. Patronul campioanei a transmis că jucătorul ar fi fost o piesă importantă în vestiarul echipei, şi ar fi evoluat mai mult în meciurile de campionat, şi nu în cele din preliminariile Champions League.

„Nu mă interesează pe mine Chipciu, am vrut să-l aduc, are experiență. Cu Chipciu există altă intenție. Nu putem merge în Champions League cu el. Îl vreau datorită caracterului frumos, dar nu pentru Champions League, ci pentru campionat”, a declarat Gigi Becali, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește "U" Cluj să câștige titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:27

VIDEOImagini emoționante. Răzvan Lucescu, îmbrățișat de jucători la revenirea în Grecia

10:25

Emil Boc a jubilat după “U” Cluj – Universitatea Craiova 4-0: “Avem dreptul să visăm”. Imagini cu primarul

9:53

Tottenham, lovitură cruntă în lupta pentru evitarea retrogradării. Vestea primită de echipa lui Radu Drăgușin

9:51

Cu cine semnează Constantin Budescu și Gabi Enache. Destinație surpriză

9:35

“Așa a câștigat Inter”. Cristi Chivu n-a fost iertat de italieni deși s-a apropiat și mai mult de titlu

9:12

Olimpiu Moruțan “nu poate să fugă”, iar Daniel Paraschiv “nu se întâlneşte cu mingea”. Critici dure după remiza cu Argeș

1 Atac incredibil la Chivu, după ce Inter s-a apropiat de titlu: „Supraevaluat și arogant” 2 Răsturnare de situaţie! Cristi Chivu primeşte o lovitură dură la Inter: “99% se face” 3 Efectul neașteptat al „masacrului electoral” din Ungaria. Ce se întâmplă cu Sepsi și Csikszereda 4 Nota primită de Cristi Chivu, după „remontada” de senzație a Interului la Como: „Era nevoie de un răspuns grozav” 5 Faza care nu s-a văzut la Como – Inter. Chivu a „explodat” pe bancă, Fabregas a sărit și el: „Calmează-te” 6 Oficial. Real Madrid i-a plătit clauza. Puștiul teribil adus de galactici
Citește și