Închide meniul

“Să vină!” Costel Gâlcă a cerut un nou atacant la Universitatea Craiova! Mesaj pentru Mihai Rotaru după 1-2 în amicalul cu Oțelul

Alex Ioniță Publicat: 11 ianuarie 2025, 20:44

Comentarii
Să vină! Costel Gâlcă a cerut un nou atacant la Universitatea Craiova! Mesaj pentru Mihai Rotaru după 1-2 în amicalul cu Oțelul

Costel Gâlcă este antrenorul Universității Craiova / Profimedia

Antrenorul Universității Craiova, Costel Gâlcă, este de părere că echipa sa are nevoie de un nou atacant și a cerut acest transfer după amicalul cu Oțelul. Tehnicianul a venit cu un mesaj direct pentru Mihai Rotaru.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Universitatea Craiova a fost învinsă de Oțelul Galați cu scorul de 1-2, în cadrul unui meci amical jucat la Buftea. Oltenii au ales să facă cantonamentul de iarnă în România și se vor mai duela cu Poli Iași, în cadrul unei alte partide de pregătire.

Costel Gâlcă vrea un atacant la Universitatea Craiova

După înfrângerea cu Oțelul, Costel Gâlcă a spus că echipa sa are nevoie de întăriri în ofensivă și a spus că o prioritate pentru perioada de mercato din iarnă este transferul unui atacant.

Antrenorul de la Universitatea Craiova a vorbit apoi și despre plecarea lui Andrei Ivan în liga a 2-a din Turcia și speră ca atacantul să facă un sezon bun și să revină la forma pe care o arăta în stagiunile precedente.

A fost un meci echilibrat, adversarii au fost mult mai rapizi. Încărcătura noastră la antrenamente a fost foarte mare și s-a văzut în jocul nostru acest lucru.

Reclamă
Reclamă

E important pentru noi să vină un atacant de alt profil. Avem nevoie de goluri, mai ales pe partea asta, că pe părțile laterale avem goluri. Am mai spus-o de multe ori, trei jucători puteau să plece în orice moment, printre care și Ivan.

Sper să facă un campionat bun și să revină la nivelul pe care îl avea înainte. Îl cunosc pe Ivan, nu e capricios de niciun fel, a trecut printr-o pasă mai proastă, dar îi doresc să revină la forma de dinaint și să fie important pentru club și pentru națională”, a spus Costel Gâlcă, la digisport.ro.

Universitatea Craiova va primi vizita lui Dinamo, în primul meci oficial din 2024. Partida se va juca pe data de 19 ianuarie și va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro, de la ora 20:30.

Reclamă

Un jucător de la Universitatea Craiova, la un pas de transfer

Ștefan Vlădoiu, jucătorul celor de la Universitatea Craiova, este la un pas de transferul în Ucraina. Acesta poate părăsi echipa lui Costel Gâlcă în următoarele zilei.

Fundașul se află în ultimele 6 luni de contract cu Universitatea Craiova și, pentru a nu îl pierde pe gratis, Mihai Rotaru este dispus să accepte o ofertă ventiă din Ucraina.

Potrivit informațiilor oferite de fanatik.ro, Ștefan Vlădoiu a primit o ofertă de transfer de la Kolos Kovalivka, formație care ocupă locul al 11-lea în prima ligă din Ucraina.

Clubul i-a pregătit fundașului un contract valabil pe doi ani și jumătate.

De notat este faptul că cei de la Kolos s-au mai interesat de serviciile fundașului și în perioada de mercato din vară. Atunci, acesta nu a dorit să plece de la echipa patronată de Mihai Rotaru. Totuși, situația s-a schimbat, având în vedere că a intrat în ultimele 6 luni de contract.

Vlădoiu este un produs al academiei celor de la Universitatea Craiova. În cariera sa, oltenii l-au împrumutat la: Sportul Snagov, Dunărea Călărași și U Cluj.

În actualul sezon de Liga 1, Vlădoiu a adunat 17 meciuri în tricoul oltenilor, în care a reușit să ofere o pasă decisivă. În momentul de față, fundașul este cotat la suma de 1 milion de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Înapoi la Homepage
Reclamă

O va duce Mirel Rădoi pe FCSB în Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:52 9 mart.
Ce a spus Cristi Chivu despre penalty-ul cerut de Inter în finalul nebun de meci cu Milan
0:37 9 mart.
Massimiliano Allegri nu se “îmbată cu apă rece” după ce l-a bătut pe Cristi Chivu: “Inter rămâne favorită clară”
0:14 9 mart.
Haos total în prelungiri la AC Milan – Inter. Echipa lui Chivu a cerut două penalty-uri și a avut un gol anulat
23:50
Milan – Inter 1-0! Cristi Chivu mai are doar 7 puncte în faţa rivalei. Final nebun de meci
23:41
VIDEOȘtefan Baiaram, reacție după scandările rasiste din Rapid – Universitatea Craiova: “Ați văzut și dumneavoastră”
23:35
Olympiacos – PAOK 0-0. Răzvan Lucescu duce o luptă teribilă pentru titlu, în Grecia
1 EXCLUSIVPrima decizie luată de Mirel Rădoi după ce a devenit antrenor la FCSB! Singurul lucru pe care Gigi Becali i l-a interzis 2 Gigi Becali a anunţat noul antrenor de la FCSB! Surpriză uriaşă 3 EXCLUSIVCe surpriză! Pe cine aduce Mirel Rădoi la FCSB. Anunţul lui Gigi Becali 4 Gigi Becali i-a decis viitorul lui Mihai Stoica după ce Charalambous şi Pintilii au demisionat! 5 “Din ei doi aş alege” Gigi Becali, sfătuit pe cine să pună antrenor la FCSB! 6 VIDEOGeorge Russell, câştigător în Marele Premiu al Australiei! “Dublă” pentru Mercedes în prima cursă a sezonului
Citește și