Închide meniul

Schimbări uriașe la FCSB. Cinci jucători, gata să plece de la echipa lui Gigi Becali chiar dacă vor câștiga titlul

Iulian Focșăneanu Publicat: 29 martie 2024, 8:43

Reclamă
Schimbări uriașe la FCSB. Cinci jucători, gata să plece de la echipa lui Gigi Becali chiar dacă vor câștiga titlul

Risto Radunovic şi Vali Creţu, printre jucătorii care pot pleca la vară / Profimediaimages

Se pregătesc schimbări uriașe la FCSB. Nu mai puţin de cinci jucători sunt gata să plece la finalul sezonului de la clubul din Berceni. Vlad Chiricheş, veteranul din defensiva roş-albaştrilor care nu a mai jucat într-un meci oficial din luna august, nu este printre ei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB este lider detaşat în Liga 1 şi este mare favorită la câştigarea titlului, primul după o pauză de 9 ani. Echipa lui Gigi Becali va suferi transformări importante la vară.

Schimbări uriașe la FCSB. Ce se va întâmpla la finalul sezonului

Potrivit digisport.ro, cinci dintre actualii jucători sunt pe picior de plecare. Vali Crețu, Ionuț Panțîru, Ovidiu Popescu, Andrei Vlad și Risto Radunovic sunt fotbaliştii care au şanse mari să se despartă de FCSB indiferent dacă vor câştiga sau nu trofeul Ligii 1.

Creţu, Panţîru şi Ovidiu Popescu rămân liberi de contract pe 30 iunie. Mijlocaşul defensiv în vârstă de 30 de ani este singurul cu care s-ar putea începe negocieri pentru o nouă înţelegere. Rămâne de văzut ce pretenţii va avea Popescu, cel care este la FCSB din 2016.

Şi contractul lui Vlad Chiricheş expiră în această vară, dar se va prelungi automat cu încă un sezon în cazul în care FCSB câştigă campionatul. Risto Radunovic şi Andrei Vlad mai au contracte valabile până la finalul sezonului, dar şi-au manifestat interesul de a pleca de la echipă.

Reclamă
Reclamă

Eu îmi doresc să câștigăm campionatul și să plec. N-am vorbit cu nimeni de contract, de nimic. Vreau să termin campionatul și să-mi găsesc o echipă să plec„, a fost declaraţia neaşteptată făcută de Radunovic.

Gigi Becali nu s-a ferit să îl ironizeze şi a anunţat care este condiţia pentru a-l lăsa să plece de la echipa lui. Vrea să primească o sumă de transfer în schimbul muntenegreanului.

„Cu ce pleci, cu trenul sau cu autobuzul?” Gigi Becali a dezvăluit ce a vorbit cu Risto Radunovic

Gigi Becali a dezvăluit ce a vorbit cu Risto Radunovic! Patronul FCSB-ului a subliniat că muntenegreanul a încercat să îl convingă să plece liber în urmă cu jumătate de an.

Reclamă

Am o rugăminte. O să intru în seara asta, dar de mâine îi rog pe jurnalişti să mă lase.

Hai să răspund, că am văzut că nu ştiţi despre ce este vorba. Să răspund la nedumeririle voastre.

Cu Radunovic: omul a venit la mine acum 5-6 luni şi a zis că pleacă. I-am zis: ‘cu ce pleci, cu trenul sau cu autobuzul?’.

De ce să nu-i spun aşa? Păi dacă are contract. Încerca să mă convingă, să îl las liber.

A zis că are o ofertă. I-am spus ‘Da, dacă ai ofertă, 500 de mii’. Mai are contract până în decembrie.

Dacă o să aibă o ofertă în vară, îl las, nu îl ţin. Eram în campionat şi voia să plece. ‘Lasă, că nu mă interesează’”, a declarat Gigi Becali pentru sursa citată anterior.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
19:00

LIVE SCOREBotoşani – Oţelul 0-1. „Derby” pentru evitarea retrogradării! Gol anulat pentru gazde

18:52

Gigi Becali nu se dezminte! Cum „a pus mâna” pe o sumă uriaşă: „Am vândut aer Europei”

18:52

Conflict între Jude Bellingham şi Antonio Rudiger la antrenamentul lui Real Madrid! Ce s-a întâmplat

18:45

Cristian Marian Luca e vicecampion european la stilul smuls, la categoria 55 kilograme!

18:38

Istvan Kovacs a dat lovitura! Competiţia la care urmează să arbitreze

18:35

„Nu ştiu de ce mi-a fost reziliat contractul” Laurenţiu Reghecampf a vorbit despre demiterea lui!

1 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct” 2 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul 3 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 4 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap 5 Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta” 6 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentina
Citește și