Închide meniul

Șefii din „Gruia”, mesaj clar pentru Dan Petrescu după CFR Cluj – FCSB 0-1: „Asta se întâmplă după o mică neatenție!”

Cosmin Olteanu Publicat: 6 februarie 2023, 8:58

Șefii din Gruia”, mesaj clar pentru Dan Petrescu după CFR Cluj – FCSB 0-1: Asta se întâmplă după o mică neatenție!”

Dan Petrescu, în timpul unui meci / Profimedia

Șefii din „Gruia” au avut un mesaj clar pentru Dan Petrescu după partida CFR Cluj – FCSB 0-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Unicul gol al partidei CFR Cluj – FCSB a fost marcat de Malcom Edjouma, în minutul 88.

Șefii din „Gruia”, mesaj clar pentru Dan Petrescu după CFR Cluj – FCSB 0-1

Ștefan Gadola, acționar minoritar la CFR Cluj, a avut un mesaj de încurajare pentru Dan Petrescu și jucători. Acesta atrage atenția la faptul că, deși a fost învinsă de FCSB, CFR Cluj încă se află pe primul loc.

„Din punctul meu de vedere, un egal era echitabil. Asta se întâmplă după o mică neatenție. Ăsta e fotbalul. Noi mergem mai departe. Nu e nicio problemă. Mergem mai departe. În play-off se împart punctele. Nu avem nicio problemă, cu atât mai mult cu cât suntem încă pe primul loc. 

Nu suntem deloc îngrijorați. Mergem mai departe, vom câștiga celelalte meciuri”, a declarat Ștefan Gadola, pentru gsp.ro.

Reclamă
Reclamă

Ștefan Gadola a vorbit și despre problemele cu nocturna, survenite cu puțin timp înainte de ora începerii meciului, care au întârziat startul partidei cu nouă minute.

„Noi ne-am pregătit din timp. În seara asta am dorit să încălzim tot terenul, dar nu se poate, având în vedere că e în funcțiune și iluminatul. Nu s-a putut. Nu avem atâta energie. Am încercat să avem un teren foarte bun. Am încercat să facem totul perfect. Nu ne-am gândit că vom avea probleme.

A intervenit și încălzirea în stadion și a fost o cădere tensiune perfect normală. Vă spun că nu m-am speriat absolut deloc.

Reclamă

Încălzirea gazonului poate funcționa în paralel cu nocturna. Dar intervine și încălzirea în stadion și depășim limita. Dar eu nu știam că în februarie se poate juca fotbal în România”, a mai spus Ștefan Gadola.

Dan Petrescu, nervos după CFR Cluj – FCSB 0-1

„E clar că sunt supărat, toată echipa e supărată. O primă repriză în care FCSB a fost mai bună, noi am fost de nerecunoscut. La pauză am vorbit puțin și am arătat bine în repriza a doua.

Nu țin minte vreo ocazie a lui FCSB, dar, dacă n-am băgat-o noi în poartă, au dat ei un gol din nimic, pur și simplu! Ăsta e fotbalul. Noi am avut cu Yeboah singur cu portarul, dacă îi dădea pasă lui Deac câștigam noi. Tot timpul cu FCSB sunt meciuri strânse.

Eu zic că FCSB a fost mai bună în prima repriză, iar noi în a doua. Un egal era corect. În primele meciuri din 2023 nu am luat gol, iar acum am luat în minutul 90. Acum suntem vulnerabili? Mergem înainte. Mai sunt 16 meciuri de jucat, suntem încă pe primul loc, dar sunt conștient că un 0-0 era mai bun inclusiv pentru moral”, a declarat Dan Petrescu, antrenorul CFR-ului, la finalul partidei cu FCSB.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:51

Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner

0:13

Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate

0:05

Germania – Portugalia 1-2. Lusitanii s-au calificat în finala Nations League. Cristiano Ronaldo a marcat

23:57 4 iun.

Recordul stabilit de Cristiano Ronaldo, după ce a marcat în Germania – Portugalia. Cifre impresionante pentru starul lusitan

23:15 4 iun.

Video“Sper să reuşesc”. Octavian Popescu, anunţ despre transfer după ce a fost căpitanul naţionalei U21

22:37 4 iun.

Daniel Pancu, reacţie fermă după ce România U21 a câştigat amicalul înainte de EURO: “Sunt nemulţumit”

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 4 Alexander Zverev i-a dat racheta lui Ion Ţiriac, în meciul cu Novak Djokovic. Imagini unice la Roland Garros 5 Adevăratul motiv pentru care Karlo Muhar a refuzat-o pe FCSB şi a semnat cu CFR Cluj. Nu partea financiară l-a interesat 6 Înlocuitor de la FCSB pentru Ștefan Baiaram, la naționala U21! Decizia luată de Daniel Pancu, înainte de EURO
Citește și