Sepsi – Poli Iaşi 6-0! Set pentru covăsneni, care i-au umilit pe jucătorii lui Leo Grozavu!

Publicat: 19 ianuarie 2024, 19:08

Sepsi - Poli Iaşi 6-0! Primul meci de la reluarea campionatului s-a încheiat cu un scor neverosimil. Echipa antrenată de Bernd Storck a obţinut

Marius Ştefănescu se bucură / Profimedia Images

Sepsi – Poli Iaşi 6-0! Primul meci de la reluarea campionatului s-a încheiat cu un scor neverosimil. Echipa antrenată de Bernd Storck a obţinut o victorie la scor de tenis.

Sepsi a avut un start fulminant în noul sezon al Superligii. Covăsnenii au condus cu 3-0 la pauză pe Poli Iaşi, în primul meci al etapei cu numărul 21. Florin Ilie a deviat în propria poartă pentru deschiderea scorului, în minutul 20, relatează news.ro.

Sepsi – Poli Iaşi 6-0!

În minutul 34 gazdele au primit penalty, după un henţ comis de Martac în propriul careu, iar Cosmin Matei a transformat în minutul 36, pentru 2-0. După alte şase minute, Nicolae Păun a stabilit scorul pauzei, 3-0 pentru Sepsi. Kallaku a înscris şi el în minutul 63, iar Marius Ştefănescu a făcut 5-0 în minutul 84. Ultimul gol al meciului s-a consemnat în minutul 88 şi a fost înscris de Mihai Bălaşa, din penalti. Sepsi s-a impus cu 6-0, cea mai categorică victorie a sezonului pentru echipa lui Storck, şi ocupă locul 5 în clasament, cu 33 de puncte. Poli Iaşi este pe locul 14, cu 23 de puncte.

SEPSI OSK: Niczuly – Oteliţă, D. Ciobotariu, Kecskes (M. Bălaşa 74), Fl. Ştefan – N. Păun, J. Rodriguez (I. Gheorghe 75) – M. Ştefănescu, C. Matei (Aganovic 62), R. Varga (Kallaku 62) – Debeljuh (Rondon 83). ANTRENOR: Bernd Storck

POLI IAŞI: Lung jr. – Martac (Todoroski 46), Fl. Ilie, M. Katanec, R. Ispas – Jatoba, Itu (Allanzinho 64), Marchioni, R. Ion (Bouhenna 46) – A. Gheorghiţă (Stefanovic 74), Harrison (S. Buş 81). ANTRENOR: Leo Grozavu

Cartonaş galben: Oteliţă 4

Arbitri: Adrian Cojocaru – Marius Badea, Alexandru Vodă – Mihai Amorăriţei

Arbitri VAR: Szabolcs Kovacs – Andrei Moroiţă

Observator: Marcel Savaniu

21:11 David Miculescu, în cea mai bună formă de la transferul la FCSB! A marcat din nou şi a declanşat nebunia pe Arena Naţională 20:58 „Am intrat în vacanță!” Ioan Ovidiu Sabău și-a făcut praf jucătorii, după FCU Craiova – U Cluj 3-2 20:33 LIVE VIDEOBenfica – Braga se joacă ACUM în AntenaPLAY. Meciul zilei în Liga Portugal 20:18 „Nu sărbătorim nimic!” Mihai Stoica, veste proastă pentru suporteri înainte de FCSB – Farul! Mesajul care a uimit pe toată lumea 20:00 LIVE TEXTFCSB – Farul 1-0! David Miculescu a dat lovitura! Roş-albaştrii, la un pas de titlu 19:44 VIDEOPalermo – Reggiana 1-2 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Ionuț Nedelcearu, pas greșit în lupta pentru promovare 19:40 Dan Nistor a răbufnit după FCU Craiova – U Cluj 3-2. L-a atacat pe Juan Bauza: „Parcă l-a împușcat cineva!” 19:36 Cine i-a luat locul lui Florinel Coman, în primul 11 al FCSB-ului! Roş-albaştrii se pregătesc de sărbătoare 19:26 FCU Craiova – U Cluj 3-2! Oltenii „respiră” și o lasă pe Dinamo pe ultimul loc! Cum arată clasamentul 19:13 Adrian Mititelu Jr, surprins la FCU Craiova – U Cluj! Prima apariţie publică, după ce a stat în comă zece ore Vezi toate știrile