Închide meniul

Sezon încheiat pentru Alexandru Cicâldău! Veste teribilă pentru Mirel Rădoi, înaintea derby-ului cu FCSB

Publicat: 6 martie 2025, 14:54

Comentarii
Sezon încheiat pentru Alexandru Cicâldău! Veste teribilă pentru Mirel Rădoi, înaintea derby-ului cu FCSB

Alexandru Cicâldău, în tricoul Universităţii Craiova/ Profimedia

Mirel Rădoi a primit o veste proastă, chiar înaintea derby-ului FCSB – Universitatea Craiova. Alexandru Cicâldău nu va mai putea evolua până la finalul sezonului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Cicâldău a ratat ultimele două meciuri ale Universității Craiova. Mijlocașul de 27 de ani s-a accidentat în duelul cu Oțelul, duel în care a fost schimbat la pauză.

Sezon încheiat pentru Alexandru Cicâldău, chiar înainte de FCSB – Universitatea Craiova

Sorin Cârțu a fost cel care a făcut anunțul despre situația lui Alexandru Cicâldău. Un alt jucător care nu va mai evolua la formația din Bănie în acest sezon este Paradela, cel care s-a accidentat la finalul anului trecut, într-un meci cu Gloria Buzău.

Mirel Rădoi a primit și vești bune, însă, înaintea meciului cu FCSB. Antrenorul se va putea baza pe Zajkov, care s-a refăcut după accidentare, și Vladimir Screciu, care și-a încheiat suspendarea.

Avem absențele lui Cicâldău și Paradela, care vor lipsi până la vară. Revin Zajkov, Screciu, după suspendare (n.r. la meciul cu FCSB). Da, despre Cicâldău vorbim de la vară încolo”, a declarat Sorin Cârțu, conform sportpesurse.ro.

Reclamă
Reclamă

Alexandru Cicâldău a revenit la Universitatea Craiova în vară. Mijlocașul a bifat 15 meciuri la formația din Bănie, reușind să marcheze trei goluri.

Ce a spus Mirel Rădoi şi cum vede duelul cu FCSB din ultima etapă

Mirel Rădoi, antrenorul Universităţii Craiova, a vorbit după succesul echipei sale din meciul cu Farul Constanţa. Alex Mitriţă a înscris şi oltenii au obţinut victoria cu 1-0.

Evident că trebuie să discutăm despre Mitriţă pentru că aduce un plus mare, un plus de valoare individuală care e în slujba echipei. Alături de căpitanul nostru este un lider şi bate la porţile echipei naţionale.

Reclamă

Deocamdată mai avem o partidă cu FCSB şi cred că va fi un test important. Nu vreau să pronunţ încă acest cuvânt şi nu mă interesează locul de pe care intru în play-off, ci cel pe care termin.

FCSB reprezintă România şi trebuie să vedem dacă putem să ne ridicăm la nivelul lor. Să vedem care este valoarea echipei în momentul de faţă. Să sperăm că îi vom prinde obosiţi. Sper să scoată un rezultat bun (n.r. cu Lyon), dar sper să fie obosiţi”, a declarat Mirel Rădoi, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

A fost eliminat prea uşor Ştefan Târnovanu, în FCSB - Farul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
20:55
Gigi Becali a confirmat transferul lui Marius Ştefănescu: “A plecat deja în Turcia”
20:30
Universitatea Craiova – “U” Cluj LIVE TEXT (21:30). Derby înainte preliminariilor Conference League. Echipele de start
20:19
“Seara asta este pentru ei” Mircea Lucescu a invitat nume uriaşe de ziua lui: “Tragi linie şi rămân momentele frumoase”
20:19
CFR Cluj a semnat cu Andrei Cordea, jucător pe care îl voia şi FCSB! Anunţul lui Neluţu Varga
19:56
Programul etapei a 5-a a Ligii 1! Când joacă FCSB, CFR, Craiova şi Rapid
19:15
Câte medalii va cuceri David Popovici la Campionatele Mondiale din Singapore?
1 FotoImagine rară cu Ionuţ Luţu alături de partenera lui. Cum arată acum Iulia, fost iepuraş Playboy 2 Gigi Becali vrea să dea afară un jucător de la FCSB, după eşecul cu Farul: “A pierdut toate mingile” 3 “Mi-a spus să joc fotbal, i-am zis «păi ce, joc handbal?»”. Alexandru Musi, revoltat după Oțelul – Dinamo 4 Anunţul preşedintelui lui U Cluj despre transferul lui Marius Ştefănescu, după ce Becali declara că e rezolvat! 5 Ştefan Târnovanu a dezvăluit ce i-a spus, de fapt, arbitrului Găman, înainte să fie eliminat în FCSB – Farul 1-2: “E vina mea” 6 “A venit Găman şi ne-a luat punctele”. Florin Tănase, discurs dur după ce FCSB a fost învinsă de Farul
Citește și