Singurul jucător remarcat de Gigi Becali, după remiza cu Farul! Titularul de la FCSB care l-a cucerit: “Cel mai bun de pe teren!”

Viviana Moraru Publicat: 16 decembrie 2024, 10:06

Comentarii
Singurul jucător remarcat de Gigi Becali, după remiza cu Farul! Titularul de la FCSB care l-a cucerit: Cel mai bun de pe teren!

Gigi Becali, în timpul unui interviu/ Hepta

Gigi Becali a remarcat un singur jucător de la FCSB, după remiza cu Farul, scor 1-1, din etapa a 20-a din Liga 1. Patronul campioanei a avut doar cuvinte de laudă la adresa tânărului mijlocaş Mihai Toma.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB s-a încurcat pe terenul celor de la Farul şi a ratat şansa de a egala liderul U Cluj. Risto Radunovic putea aduce cele trei puncte campioanei, însă a ratat un penalty pe finalul partidei.

Singurul jucător remarcat de Gigi Becali, după remiza cu Farul

Gigi Becali şi-a criticat vedetele, începând cu golgheterul echipei, Daniel Bîrligea. Patronul de la FCSB l-a remarcat doar pe Mihai Toma, jucător care a îndeplinit regula U21 la campioană, în meciul cu Farul.

Becali l-a comparat pe Toma cu Florin Tănase, jucător schimbat la pauză. Patronul de la FCSB a transmis că mijlocaşul de 17 ani a avut o prestaţie mai bună faţă de atacantul de aproape 30 de ani.

“Toma mi-a plăcut, a fost cel mai bun de pe teren. Toma e cel mai bun jucător de pe teren azi. E jucătorul care-mi place mie, nu pierde mingea, iar cu câte doi, trei pe el se descurcă şi pasează. Ăsta este Toma. Ăla, la 30 de ani (n.r. Florin Tănase), toate mingile le-a pierdut. Toma nu a pierdut.

Reclamă
Reclamă

Şi Tănase, care e prietenul meu, să nu mai dea călcâie la centrul terenului, că e vorba despre milioane de euro, nu ne distrăm. Ştii care e treaba? În primele 30 de minute au intrat cu teamă (n.r. jucătorii de la Farul), dar când au văzut călcâie… De aia nici nu am marcat“, a declarat Gigi Becali, conform primasport.ro.

Gigi Becali a anunţat un transfer la FCSB, după egalul cu Farul

Gigi Becali a anunţat ce jucător vrea să transfere la FCSB, după remiza cu Farul, scor 1-1, din etapa a 21-a din Liga 1. Patronul campioanei a pus ochii pe Mamadou Thiam, atacantul liderului U Cluj.

Becali a pus însă o condiţie, înainte de realizarea mutării. Acesta nu s-a declarat mulţumit de forma fizică a lui Thiam şi a menţionat că va trece în contract câte kilograme va avea atacantul, în momentul transferului.

Reclamă

„Da, Alibec rămâne la casa lui. Blănuță nu vine la Gigi Becali, să stea și el acasă la el. O să luăm un atacant și un mijlocaș.

Pe Thiam, da, dar, dacă-l iau, îl urcăm pe cântar. Câte kile ai acum? Șapte kile în minus. Scriem în contract”, a declarat Gigi Becali, conform digisport.ro, după Farul – FCSB 1-1.

Înapoi la Homepage
Reclamă

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:24

Kylian Mbappe, promisiune după eliminarea lui Real Madrid: “E dezamăgitor. Trebuie să ne uităm în oglindă”

11:23

“Coteț de găini”. Patronul lui AEK Atena a răbufnit după duelul 100% românesc dintre Rațiu și Răzvan Marin

10:23

Ruptura Mirel Rădoi – Gigi Becali, comentată de Gică Craioveanu: “Și Guardiola, și Mourinho”

10:04

EXCLUSIV“Aștept lada de șampanie!” Pariul câștigat de Florin Manea pe seama lui Borza + atac la Angelescu: „Nici Miliția nu-l preia”

9:57

Răzvan Marin, mesaj din suflet pentru fani, după ce AEK a fost la un pas de remontada cu Rayo: “Aş dori să fac asta”

9:52

Oțelul Galați, anunț după ce s-a scris că jucătorii vor protesta din cauza restanțelor salariale

1 Surpriză de proporţii pregătită de Florentino Perez! Antrenorul care a câştigat trofee cu Lionel Messi, dorit de Real Madrid 2 Se pregăteşte o nouă forţă pentru Liga 1! “Nu pot accepta asta!” 3 Verdictul specialistului după cea mai controversată fază din meciul “nebun” Bayern Munchen – Real Madrid 4-3! 4 Ce i-a putut spune Arda Guler arbitrului Slavko Vincic după finalul nebun de la Munchen. A fost eliminat direct 5 Nicăieri ca la ei: jumătate de campionat se bate la titlu! Favorita și echipa care a investit 23 de milioane €, la retrogradare 6 Doliu în fotbalul mondial! Alexander Manninger a murit la 48 de ani
Citește și