Situaţie incredibilă la Rapid! Un titular al giuleştenilor nu se întoarce cu echipa în Bucureşti! Va rămâne singur în Dubai

Publicat: 16 ianuarie 2025, 21:35

Comentarii
Situaţie incredibilă la Rapid! Un titular al giuleştenilor nu se întoarce cu echipa în Bucureşti! Va rămâne singur în Dubai

Jucătorii Rapidului, în timpul unui meci cu Farul / Profimedia Images

Situaţie incredibilă la Rapid! Unul dintre cei mai importanţi jucători ai giuleştenilor nu se va îmbarca împreună cu echipa în zborul spre Bucureşti.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alex Paşcanu (26 de ani) nu poate urca în avionul spre Bucureşti. El ar urma să se întoarcă în ţară vineri, cu un zbor programat la ora 15:35.

Alex Paşcanu nu se întoarce în România cu Rapid în această noapte!

Potrivit gsp.ro, mai multe persoane din club au susţinut că Alex Paşcanu şi-ar fi pus paşaportul în bagajul de cală. Acesta ar fi fost motivul pentru care nu se poate urca în avionul care urmează să decoleze din Dubai în jurul orei 23:00.

Cei din conducere i-ar fi făcut rost de un alt bilet de avion pentru cursa de mâine, de la ora 15:35, cu destinaţia Bucureşti. Paşcanu va pierde, astfel, o zi de pregătire.

Rapid urmează să joace luni, 20 ianuarie, de la ora 20:00, acasă, cu Poli Iaşi. Meciul va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Reclamă
Reclamă

Clinton N’Jie se confruntă şi el cu o situaţie neobişnuită la Rapid. El nu a primit viză pentru Dubai, aşa că a rămas în ţară şi s-a antrenat singur în această perioadă.

Marius Şumudică s-a enervat, cu câteva ore înainte de plecarea Rapidului din Dubai: „Am înnebunit?!” Totul a plecat de la o decizie a conducerii

Jucătorii şi staff-ul Rapidului ar fi trebuit să părăsească hotelul în care sunt cazaţi în Dubai la ora 16:00, în condiţiile în care avionul lor spre Bucureşti ar urma să decoleze în jurul orei 23:00.

Programul respectiv, pregătit de conducere, l-a deranjat foarte tare pe Marius Şumudică, antrenorul Rapidului răbufnind.

Reclamă

Jucătorii şi antrenorii ar fi urmat să meargă în Mall Dubai după ce ar fi plecat de la hotel, iar Şumudică nu a acceptat acest lucru, informează fanatik.ro.

Mergem prin Mall Dubai și mai stăm pe acolo câteva ore”, i-ar fi spus cei din conducere lui Şumudică, potrivit sursei citate.

Cum să ne plimbăm prin mall trei ore îmbrăcați cu treningurile Rapidului?! Am înnebunit?!”, ar fi replicat Marius Şumudică.

Antrenorul Rapidului ar fi discutat personal cu cei din hotel, iar giuleştenii au primit acceptul de a rămâne în hotel până la ora 20:00.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:53

Steaua, la un pas de prima ligă? Ministrul Apărării a făcut anunțul: „Indiferent cine se supără!”

22:40

Salariu de 14 milioane € pe an pentru viitorul antrenor al lui Radu Drăguşin la Tottenham

22:30

UPDATESlovacia – România, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY (marţi, 21:45). Fără Mircea Lucescu pe bancă

22:27

Ce au scris slovacii despre tricolori înainte de partida de la Bratislava: “Cel mai dificil meci din viaţa lor”

22:21

Romelu Lukaku a rupt tăcerea, după ce a primit ultimatum de la Napoli: „Nu vreau nimic mai mult”

21:32

Susținere masivă pentru Bosnia, la meciul istoric împotriva Italiei! Cine va fi prezent în tribune la Zenica

1 Rednic, semnal de alarmă: „Nu știu cum cei din jur nu au văzut asta” Ce a observat la Lucescu în Turcia 2 Doi jucători nu mai intră în planurile lui Gică Hagi la naţionala României. Gigi Becali ştie cine sunt 3 UPDATEPrimul verdict după ce Mircea Lucescu a fost internat. Anunțul oficial al spitalului 4 “Astăzi voi semna.” Transfer surpriză pentru Bogdan Vătăjelu 5 Ce lovitură dă Barcelona pe piaţa transferurilor! Anunţul făcut de Mundo Deportivo 6 Putin, anunț în ziua cea mare: „Rusia este pregătită”
Citește și